Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg kapott a 5 hónapos tacskóm...

Meg kapott a 5 hónapos tacskóm soha nem csinált ilyet. Aludt én meg igazitottam a takarót ő meg fordult és oda kapott de nem csipett meg meg semmi csak félre kapott mit csináljak?(meg van nevelve mert mindig visszük kutya oviba)

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Ilyenkor mutasd ki neki hogy fáj, ha nem érti még sírást is színlelhetsz
2020. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha engem zavarnál alvás közben, én eltörném a karodat. Na ezért csinálta.
2020. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Szóval teljesen kulturáltan jelezte, hogy ne piszkáld alvás közben. Én ebből nem csinálnék gondot.
2020. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, kölyök módon jó mélyen aludt. Te pedig megijesztetted.

Önkéntelen reakció volt tőle.

Ne piszkáld alvás közben. A kölykök még tudnak mélyen aludni. A felnőtt kutyák általában felületesen alszanak már. Gyorsabban veszik észre a mozdulataidat.

2020. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Hülyeségeket beszéltek :) egy: ha minden áron az alvó kutya alatt akarod igazítani a takarót, akkor szólj neki, hogy észnél legyen, ne érje váratlanul 2: egy kutyának, főleg egy kölyöknek nem szabad a gazdája felé ilyen jelzést tenni. Ezzel ő jelölte ki neked a határait és nem fordítva. Mi lesz még itt, ha felnő...
2020. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Amstaffal alszok. Huzigalhatom a takarot akar alula,athuzhatom a kutyat mashova,olelgethetem,puszilgathatom vagy felebreszthetem es nem harap meg nem morog stb.

Nem tisztel a kutyad.

2020. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha vérzik, fertőtlenítsd Betadinnal. Egyébként ha mélyen aludt, valószínűleg még azelőtt reagált (védekezett), mielőtt észhez tért volna - ha egyébként nem fordult még elő ilyesmi.
2020. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A tacskó vadászkutya. A vadászkutyák általában elég önfejűek, makacsak. Ez nem azt jelenti, hogy nem fogadna el téged főnökként, hanem azt, hogy nem tartózkodik attól, hogy tudtodra adja, ha valami nem tetszik neki. Nem harapna meg valójában.
2020. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy tacskó... ha az én pitem "adná tudtomra, hogy valami nem tetszik neki", màr nem lenne kezem. Onnan indulunk, hogy az ágyban dögleni kiváltság, nem jog, és kva könnyen repülhet le onnan az irhájánál fogva, ha ilyet csinál. Ne vicceljünk már! Hát mégis, ki kinek a gazdája?! Nem ültök már egy kicsit fordítva azon a lovon?!
2020. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8. Olvasd már végig a válaszom professzor. Nem harapná meg. Nem is harapta meg. Ha meg akarta volna harapni, akkor megharapta volna.

Ha megfogná és ledobná, akkor sem harapná meg. Ez hiszti. Egyes fajták hajlamosak rá. Ráadásul ha ilyenkor támadóan lépsz fel, azzal nem érsz el semmit.

Egyszerűen csak meg kell fogni és arrébb kell rakni. Megmutatni, hogy nem hat rád a hisztije. Nem agresszióval kell válaszolni, hanem határozottsággal és passzivitással.

Nekem is vadászkutyám van. Hallgat rám és nem domináns, de ha olyanja van, ő is hisztizik hasonlóan. Ilyenkor csak csinálom, amit addig ő meg mérgelődve odébb áll, miután látja, hogy nem ér el ezzel semmit. Például ha alszik a helyén és ki akarom tessékelni, akkor rámmorog, de fogja magát és farkát behúzva, lapítva elmegy. Kisebb korában ha talált egy csontot, vagy hasonlót azzal is ezt csinálta, morgott, kapdosott, de ha odanyúltál határozottan és elvetted tőle nem harapott meg, utána meg olyan volt mintha misem történt volna, nem próbálta meg elvenni. Ezt már kinőtte.


A lényeg az, hogy vannak hisztis fajták. Ezeknél a kutyáknál 99% - ban semmi gond nincs a ranglétra megértésével. A vadászkutyák egy primitív (nem derogativ értelemben) kategória, korán fejlődtek ki és a munkájukhoz az ösztöneiket vették igénybe az emberek, önállóan dolgoztak. Ezért önfejűek és gyakran hisztisek, mert nem lettek olyan simulékonyra kitenyésztve, mint mondjuk egy terelőkutya, amelyiknek a gazdájával szoros koordinációban kellett dolgoznia. Ez nem jelenti azt, hogy nem tudnák a határokat.

2020. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!