Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek sikerült már meggyőzni...

Akinek sikerült már meggyőzni családtagját arról, hogy engedje be a kutyát, mi volt a módszere? Páromról van szó, tehát 50-50%.

Figyelt kérdés

Ő is imádja a kiskutyánkat,de szerinte kint a helye, ahol egyébként nagyon jó és komfortos helyei vannak, a relax ágytól elkezdve birka takaróval, két féle polár mancsos takarója is van, szigetelt háza is a fedett teraszon, szőnyeg, nyáron hűsítő matraca volt, szóval tényleg mindent megadunk Neki.

Én viszont még az ágyunkba is beengedném annyira kutyamániás vagyok. Párom meg még azért is szól ha "kutyás ruhában" ráülök az ágyra. Kellett egy plusz plédet tennem rá azóta. Szóval a tisztaság az oka,ami ha benti is lenne, nyilván többet lenne fürdetve,de akkor meg a kutyaszőr miatt rinyálna, tudom. Azt mondta egyébként ha majd nagyobb lesz, nem csinál kárt és szobatiszta, beengedjük. Fél éves holnap,de már rég nem piszkít a helyére és okos szófogadó,hisz tanítom. Egyébként óriás testű kölyök egy és két centis vastag bundás fajta. Én mondjuk ezt kétlem,hogy nagyként beengedné,de azért felcsillant a remény. Vagy ezt engedjem el? Én azért szívesen olvasnék sikertörténeteket ilyesmivel kapcsolatban.


2020. okt. 29. 11:12
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Azt javaslom, hogy kössetek kompromisszumot: pl. az előszobába/konyhába/... (ahová nálatok vezet a teraszajtó) jöhet be csak. Egy próbát megér. Valószínű, hogy a kutyával alvásról lemondhatsz,de az azért mégis valami, hogy valamilyen módon a házban lehet a kutyus.
2020. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

En csak siman megbeszelnem vele, hogy a szabadon elo allatok sem azert vannak kint a teli erdoben mert hu de jol erzik magukat, hanem mert nincs sok valasztasuk. Azok az allatok akik tehetik, a teli hónapokra inkabb elmennek Afrikaba.


Szoval persze, hogy kibirja a kutya kint is … de ha kinyitod neki az ajtot, biztos bejön a melegre.


Vagyis ez a bejoves nem is olyan biztos, mert ha nem jar a házban, akkor eloszor felni fog bemenni … sokan azt hiszik azert mert kint jobban erzi magat, kozben pedig csak idegenkedik a benttol.

2020. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek, hogy válaszolt!

Nem arról van szó, hogy ne érteném meg, ha teljesen elzárkózna előle, de látom, hogy mutat hajlandóságot! Nem is nyaggatom érte. De most, hogy jönnek a hidegek, elkezdek kompromisszumra hajtani.;)

2020. okt. 29. 18:06
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Ha az én kutyám, akkor bejön a házamba, és erről nem más fog dönteni helyettem. Ha valakinek nem tetszik, akkor nem kell bejönni a házunkba, nem kötelező. Szó nélkül kiraknám azt, aki belepofázik abba hogy hol járkál a kutyám a lakásban, hogy hol alszik, stb...
2021. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam 50-50%, ez a házra és a kutyánkra is vonatkozik.

9-es ha még jársz erre: "Amúgy apróbb lépésekkel akár hozzá is lehetne szoktatni, vannak erről vicces sztorik a neten is." Szívesen meghallgatnék még egy-két sztorit.:) Nem szeretném elkiabálni, de mintha kezdene megenyhülni.

2021. jan. 9. 19:26
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Szakits az idiota baratoddal. O nem a parod. A parod majd olyan lesz,h hasonloan szereti a kutyat es bennt akarja tartani.

Minek jottel ossze ilyen emberrel,akivel ennyire kulonboztok szamodra lenyeges temaban??

2021. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 benti macskánk van, ugye alapból szobatiszták és nincs velük gond, vettünk nekik macskabútort szóval elvannak. Kint 2 puli keverékünk van, nincs az a pénz amiért én kutyát a lakásba engednék. Irdatlan piszkosak, a saját szarukba lépnek, egymást is lehugyozzák az udvaron, elképzelhetetlen számomra h egy kutya bent legyen. Ha a párom erőltetné könnyen lehet h rámenne a kapcsolatunk. Én igazából a "kijárós" dolgot sem értem. Most vagy bent van, v kint. Ha kimegy és visszajön behozza a házba a koszt ha macska ha kutya. Nekünk bentiek a macskák is, szépek, tiszták, szeretek velük élni. A szőr se zavar annyira, bár nyilván többet takarítok.
2021. jan. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy nem kellene meggyőznöd a párodat, ehelyett magadat kellene meggyőznöd arról, hogy egy kutyának nincs helye a házban! Ezt nem szeretem a kutyatartókban, hogy mindenkire rá akarják kényszeríteni a kutyaimádatukat. Tudomásul kellene venni, hogy a kutya egy állat és annak megfelelően kellene kezelni. Egy olyan ház, ahol a kutyának bejárása van, soha nem lesz tiszta és higiénikus!


34/F

2021. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez szerintem inkább párkapcsolati kérdés. Neki is hajlania kéne a kompromisszumra. Pl ahogy írták mondjuk bejön az előszobába/konyhába, te meg leteszel arról hogy felmenjen az ágyba vagy a kanapéra.
2021. jan. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#18, boldogsággal tölt el, hogy a meleg kutyautáló 33/F már 34/F :D
2021. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!