Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet beszoktatni a...

Hogyan lehet beszoktatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Most egy család lemondott a fél éves kutyájukról és mi bent szeretnénk bent szeretnénk tartani de idáig kint volt.

Hogy tudnánk a leggyorsabban beszoktatni szobatisztaságra neveni


2020. okt. 31. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg mióta van az új otthonában? Megszokta-e már? Titeket? Mit csinál,ha Te bemész a nyitott ajtón és behívod?...stb.

A szobatisztaságra nevelés legjobb módszere a sok lehetőség biztosítása kint és amikor megtörténik agyonra dícsérni és jutalmazni is lehet. Akkor is,ha bentről jelzi, hogy kimenne, illetve ezekre a jelekre is figyelni.

2020. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel fél éves ezért nem tudja 8 óráig visszatartani a dolgát, minimum 4-5 óránként ki kellene vinni és addig kint maradni ameddig el nem végzi a dolgát, és ha sikerült akkor nagyon megdicsérni.

Nem egyik napról a másik napról megy, de 2 hét alatt akár már meg is tanulhatja.

Azzal nem lesz gond hogy befog-e szokni, csak foglalkozz vele sokat és rendszeresen.

Eü. séták még most elég sok kell, viszont később elég napi 3.

Reggel mondjuk fél óra.

Délután egy hosszabb 1 órás.

Ez mellett lehet kutyafuttatóba vinni (ha meg vannak a szükséges oltások), tanítani, játszani vele.

Este is egy 20 perces kis séta.

És kb. ennyi.

Fekhely kell neki bentre, szerintem olyat vegyél ami felnőtt korába is jó, de ne fonott kosarat mivel kiskutyát azt hajlamosak szétrágni.

Pórázból én a sima neylont vagy a bőrt ajánlom.

Lehet nyakörv vagy hám, ez a kutya testméretétől is függ, én kis testű kutyákon a hámot jobban pártolom, de nagy testűeknél a nyakörv jobb.

Etetőtálakból én az acélt ajánlom, mivel könnyű tisztítani és nem törik el.

Bolha, kullancs ellen van nyakörv, csepp, tabletta. Amelyk nektek szimpatikus azt használjátok.

Mi tabizunk mivel 3 hónapra 8000Ft, használ is, így pont meg felel.

Féreghajtózni 3 havonta kell.

Kb. 6 oltás + chip kell kiskorába, aztán ivartalanítás is jó ha van.

Azt hiszem ezek a leglényegesebbek.

2020. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja meg ugye a táp.

Nem a bolti vackok, hanem netről rendelni.

1000Ft/ kg: Brit Premium

1500Ft/ kg: Wolf Of Wilderness

4000Ft/ kg: Acana

Zoopluson nézz szét rengeteg fajta van.

Minnél magasabb hústartalomra törekedj.

2020. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha idaig kinti kutya volt, idegenkedni fog bemenni a hazba. Csalogatni kell es unszolni, mert nem fog merni bemenni. Legegyszerubb ha nem könyörögsz neki, hanem nem veszed le rola a pórázt es tok termeszetesen bemész a kutyával egyutt az ajton. Bent nyugtasd meg, mutass meg neki mindent es adjál neki valami fincsit.


Szobatisztasag szerintem meglesz magatol ha lehet eleget kint is a kutya. Alapvetoen egyik kutya sem vegzi a dolgat oda ahol tartozkodni szokott, csak a kiskutyak.

2020. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!