Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám megkapta az összes...

Kiskutyám megkapta az összes oltását, így már le tudom vinni az utcára. Hogyan nevelhetem át kutyapelusról szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
A pelenkát nagyon ügyesen használja, csak oda pisil/kakil, de szeretném ha idővel azt is el tudnánk hagyni.

2020. okt. 31. 17:10
 1/5 vantel ***** válasza:
32%

Kérdésedre nem tudok válaszolni, hogy pelenkáról,hogyan szoktasd le.

Nem használtam kutyapelust. Egyszerűen elkezdtem viszonylag sűrűn rövid időre lehordani. Rájött,hogy neki fűben jobb elvégezni dolgát.

Ez kb 3 nap volt. Ezután nyüszögéssel jelezte igényét. Ilyenkor azonnal kb 2 perc alatt ki kellett vinnem. Innentől kezdve csak akkor volt "baleset" amikor nem tudtam levinni időben. Pl.: dolgoztam, aludtam.

Amint megnőtt a hólyagja már somán kibírta a 10 órát is.

Ha nem így működik egy kutya érdemes megvozsgálni a kutya-gazda-vsalád viszonyát. Barátoméknál rivalizálásból csinált a hálóba.

Tesómnál a szőnyeget territóriumozta össze.

2020. okt. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vantel ***** válasza:
30%

Meg eszembe jutott,hogy csak azért mondják ,hogy az összes oltás után szabad levinni, hogy bebiztosítsák a kutyákat a hü ly ék ellen.

Két kutyám volt ,mindkettőt levittem az összes oltás elött is,nem életszerű,hogy lakhelyében végezze el dolgát!

A betegségtől úgy óvtam meg,hogy nem a népszerű kutyás helyekre hordtam.

Elméletem beigazolódott, nem betegedtek meg és nem kellett lakhelyükön üríteniük.

2020. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fokozatosan közelebb az ajtóhoz a pelust. Aztán ha elég közel ér, akkor vedd el. Az ajtónál fogja keresni a pelenkát, akkor vidd le, lent dicsérd meg.
2020. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem mertem levinni, mert itt a környéken mindenütt rengeteg a kutya. Csak a panelünkben lakik vagy 20...
2020. okt. 31. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra készülhetsz, hogy egyáltalán nem lesz leanyalom az elso egy-ket seta. Idegen lesz neki minden, hosszu perceket tudnak ilyenkor ucsorogni es nezelodni.


Amúgy a szobatisztasagra neveles lenyege, hogy elso idoben surun le kell vinni … mire megszokja, hogy mindig lemegy addigra a szobatisztasag is megvan.

2020. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!