Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy valaki azt...

Lehetséges, hogy valaki azt hiszi magáról, hogy szereti a kutyákat, közben nem?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm hatalmas kutyásnak, kutyaszakértőnek gondolja magát, miközben folyton csak azért volt kutyája, mert neki kellett vmihez.

Pl első menhelyes kutyája, mert szeretett sétálni, kellett valaki, akivel sétálhat. Csakhogy a kutyát akkor is vonszolta maga után, mikor kövér, ízületes és öreg volt már és láthatóan nem akart sehova menni. Napi 6-8 órát ment vele, megállni luxus volt, ez egészen 14 éves koráig, míg a kutya úgy lerobbant, hogy ölben kellett a fűbe kivinni dolgát végezni, felállni sem bírt.

Második örökölt kutya, először nem akarta megtartani, csak ideiglenesen, de rájött, hogy lehet vele futni. A kutya egy foxi méretű 10 éves keverék volt, akit egész addig kint tartottak, nem volt vele semmit foglalkozva, ő pedig egyből 5-15km-eket futott vele. 2 évig húzta, míg egy nap feladta a kis szíve.

Közben egy rokonának a németjuhászát hordta kutyasulizni, de most, hogy saját nj-a lett, már telibe lekakilja a másikat. Vele is úgy bánik, hogy fáj nézni, semmi simogatás, játék, csak a keménykedés megy, meg a neten villogás, napi szinten posztok róla mindig a teljes tk-es nevével, plusz egy kutyához nem engedi játszani, kizárólag a kutyasulis haverokhoz, mindenki mást lenéz, ráparancsol, hogy ugassa meg a többieket, aztán a netre meg kiteszi, hogy milyen okos, meg félni kell tőle ...

Szóval nem értem én ezt, hosszú lett, de tényleg nem értem, csak én imádok beszélgetni a kutyáimmal, arra menni néha, amerre ők szeretnének, mókázni velük, filmezés közben az ágyra engedni őket és kétórás film alatt végig simizni őket stb? Vagy én vagyok rosszul kirakva?

Mindenkit meghallgatok, nem pontozok lefele senkit, csak legyetek őszinték.

Köszönöm, ha végolvastad és segítesz, vagy próbálsz.



#Kutyával az élet
2020. nov. 2. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kutyaszakértőnek gondolja magát, nem egyenlő azzal, hogy szereti is őket.
2020. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy szereti, csak tárgyként használja őket, elég egyértelmű.
2020. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek jópár hasonlót, csak kell nekik valaki, akin tudnak uralkodni, irányítani őket, elnyomni. Szegény kutyusok.

Bár a fene tudja, lehet, amikor senki sem látja, ő is a tv előtt fekszik velük az ágyban, csak mutatni kell, milyen marha kemények vagyunk.

2020. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mostani kutyát haza se vitte, első útja a kutyasuli volt, mondván "időben el kell kezdeni a képzést!" ....
2020. nov. 2. 12:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt nem értem, hogy hízhatott el az első kutya napi 6-8 óra mozgással
2020. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Kutyát tartani igencsak nagy divat lett, ennélfogva biztos hogy van olyan aki nem szívszeretetből tart.
2020. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 napi 1 zacskó jutalomfalat a teljes napi adag táp mellé.
2020. nov. 2. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
#7 jézusom...
2020. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Erre azért nem mondanám, hogy nem szereti a kutyákat, de valóban elég furcsa, nekem is vannak hasonló, kiképző ismerőseim. Azért megnézném, hogy tényleg csak annyi a foglalkozás, amíg aktívan mozog velük, nincs-e mégis más is.


Én pl valahol a kettő között vagyok, imádok a kutyákkal mozogni, képezni őket, összebújva alszunk, de nem hagyom őket szaglászni egy órán keresztül, miközben megteszünk 100 m-t.


(elég elítélőre sikeredett az a rész, miszerint kb túlhajtotta a kutyáit és azért haltak meg, szerintem ez azért túlzás + egy kutya átlag 12 évig él, pont ott voltak ők is. sokan még mindig ótvar körülmények között tartják a kutyájukat, pl nálunk a faluban minden 3. háznál van kutya és vagyunk max 10-en, akik legalább heti egyszer elviszik sétálni a sajátjaikat. nem hiszem, hogy az ismerősöd problémájával megéri ennyit foglalkozni)

2020. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy 10 éves, addig alig mozgó kistestű kutyával nem mennék egyből 5-10km-t futni, meg 30km-es biciklitúrákra napi szinten.

Az öreg kutyát meg, akit reggel úgy kellett kirángatni a helyéről több percig, hogy induljon már sétálni, annyira nem akart menni, nem vinnék 6-8 órát tempósan gyalogolni. Miután meg hazaértek lefekszik a kutya és annyit nem mozdult meg, hogy inni menjen, sőt át sem fordult a másik oldalára. A végén meg lábra állni nem bírt, maga alá pisilt, erre odaviszi a kölyökkutyát? Nincs rá bizonyíték, de szerintem igenis túl lettek terhelve és szerintem egyáltalán nem is szerette őket.

2020. nov. 2. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!