Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasnyálmirigy gyulladásra...

Hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos kutyák gazdái? Tápváltás?

Figyelt kérdés

2,5 éves shetlandi juhászkutyám MÉG nincs hasnyálmirigy gyulladása, idejében elkaptuk.

Ivartalanítás után a családtagok "sajnálták" és a tudtomon kívül adtak mindenféle szemét ételt neki, jó zsíros kajákat... Mikor észrevettem hogy túl gyorsan, látványosan hízott, gyorsan elvittem egy vérvételre, miszerint tökéletesen egészséges, de ha tovább folytatódik a mellétáplálás, akkor lesz gyulladása. Plusz a tápját is lekellett cserélni, mert az is elég zsíros volt. 1-egész héten keresztül bújtam a tápokat, az összetevőket, és az orvossal közösen kiválasztottunk egy nedves tápot, ami jó lesz. Csak hogy kb 20-25 ezer ft ez egy hónapban, egy amúgy 7,5 kgs kutyának! (most 8,5kg 1kg pluszban van sajnos)

Eltelt 3 hónap, nagyon egészséges a sétáknál produkált végtermék, de ezt tudom egyedül elmondani róla mint pozitív vélemény.

Természetesen nagyon jó összetevőkből áll, de a kutya baromi éhes egész nap, mert hizott a napi ajánlott adagtól, csökkenteni kellett. Egész nap sír, 3 fele osztom a kaját és fal, levegőt se vesz. Mivel nedves táp, nem telíti el.

Száraz tápra szeretnék váltani, megint 1 hétig bújtam a tápokat, és a Belcando Adult Light tápját találtam megfelelőnek.

Mi a véleményetek erről?

Ez azért zsírosabb, mint az előző táp, de a száraztápok között amiben azért normális a tartalom, ez nagyon jónak számít.

Van itt olyan gazdi, aki nagyon alacsony zsír százalékról picit zsírosabb tápra váltott?


A hasnyálmirigy tapokkal az a baj, hogy az én kutyám egy nagyon aktív, munkakutya. Dolgozunk is, sportolunk, neki ezért nem alkalmas a nagyon energiaszegény étrend, viszont ugye túl zsíros se lehet... Nehéz ez.

Viszont 20-25 ezret kifizetni egy olyan tapért amit ugyan szívesen fogyaszt, viszont rettentő éhes marad, és nem is fogy még ha csökkentem se, nem akarok..!


Köszi ha írtok!


Mostani tál : Naturavetal komplett menü

Remélhetőleg az új táp: Belcando Adult Light



2020. nov. 2. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Royal Canin Gastro Intestinal Moderate Calorie?

Royal Canin Veterinary Diet Canine Gastro Intestinal High Fibre ?


Belcandot sajnos nem ismerem.

2020. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mi az, hogy idejében elkaptátok a gyulladást? Egyáltalán honnan veszitek, hogy hajlamos a kutyátok a hasnyálmirigy gyulladásra? Ameddig ez a két kérdés nincsen alátámasztva, addig túlaggódásnak hangzik a dolog és mindenféle méregdrága spéci táp helyett elég lenne egy normális tápra átállni. Az elsődleges probléma az, hogy idézem: "a családtagok "sajnálták" és a tudtomon kívül adtak mindenféle szemét ételt neki, jó zsíros kajákat".
2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne ertelmesebb igazi hust meg csontot zoldseget adni a kutyanak??? Persze nem kacsat meg csirkefarhatat,mert az zsiros.
2020. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Nálunk párszor begyulladt a kutyus hasnyálmirigye(igaz,nem olyan durván).

Most kb.1,5 éve semmi baja sem volt,úgy hogy 12 százalék zsírtartalmú kaját eszik(N&D quinoa)

Eddig ő 7 százalékosat kapott,de allergiás lett a csirkére.

A másik kutyánk 16 százalék zsírtartalmú kaját evett,párszor véletlen beleevett,és láttuk,hogy nem lett semmi baja,ezért kerestem neki vmi újat.

Szerintem próbáld ki a belcandot,az jónak tűnik,de például a Naturavetal száraz is nagyon jo,csak ahogy néztem az 12%-os,de szerintem beleférhet,a Platinum is nagyon jó,meg a Markus-Mühle is.

2020. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó reggelt!


Onnan tudjuk hogy hajlamos a gyulladásra, hogy vérvételi eredményében ez az érték magasabb a többinél. Ezt az állatorvosom nagyon szépen elmagyarázta, de nem tudom mi ennek az értéknek a neve sajnos nem jegyeztem meg. Tehat van bizonyíték rá, de nincsen gyulladása ezért azt gondolom ennyi idő után helyreálhattak az értékek. Köszönöm a válaszokat, az N&D tápot én is néztem, az orvosnak is bemutattam viszont nem ajánlotta, azt mondta nagyon nagyon jó táp, de most ez neki túl zsíros. Kíváncsi vagyok most is túl zsíros lenne? Inkább csináltatok egy új vérvételt. :)

A royal caninnal nem szimpatizálok.


Köszi a válaszokat!

2020. nov. 3. 05:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! látom régebbi kérdés.


Érdeklődnék milyen tápot találtál végül?


Nekem is az volt nyár elején a kutyámnál,hogy idejében elkaptuk,igaz magasak votlak az értékek,de még nem volt gyulladás,szépen vissza mentek az értékek. Mi Calibra gastro intestinált adom neki. De érdekes mód a kakija nagyon hektikus tőle.

Igazából a dokink azt mondta eleinte alacsony zsírtartalmú táppal nem lehet mellé lőni. Viszont ez a gyógytáp is 12%. De ez mellett rendbe jöttek az értékek,mert volt kontroll vérvizsgálat.


Viszont gondoltam már 2 hónapja több is, eszi a gyógytápot átváltanék alacsony zsírtartalmúra majd ősszel néznék egy vért nála.

2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia! :)


A belcando adult light-vált be, és ezt is ajánlotta végül az orvos is. Elég nagyszemű a táp, ezzel elég nehezen barátkozott meg, de ma már semmi baja nincs vele. A kakája egészséges, mindig, mióta ezt eszi azóta egyszer se volt hasmenése és a kérdés kiírásától fogva eszi kb ezt.

Tehát, elégedett vagyok, viszont hozzátenném azt, hogy egy grammot se fogyott ettől a táptól pedig light, és ráadásul mivel ezt idősebb kutyáknak ajánlják az én fiatal kis 3-éves hebrencs kutyámat belasította.

Azért nem fogy, mert nem hajlandó pl sokáig futni, meg kutyákkal játszani. Mostanában javult a helyzet, mert imádja a locsolókat, és azt kergeti ezerrel, illetve adok neki vitaminokat és látok javulást rajta, egyre többet fut, és jatszik. ( Gyógynövény mixet kap, és sörélesztőt. )


A legfontosabb, hogy a vérképe teljesen jó, már 2x csináltattam azóta, és az elején még nagyon nagyon lassan javult, de az utolsó eredmény biztató volt nagyon, már majdnem tökéletes tartományban van. Még nem, de már jóval jobb mint volt. :)


Tehát remélem ezzel segítettem neked! Jobbulást a kutyusodnak!

2021. aug. 3. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Szuper hogy javultak az értékek! :)


Light tápokkal az a baj, kevés az energia tartalma, ami pl egy idősebb vagy lustább kutyánál nem baj. Nyilván egy aktívnál már bajosabb.


Nekem 10 éves a kutyám,bár amúgy aktív.

Utána nézek a tápnak! :)

2021. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!