Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky gazda vagy? Tölts...

Husky gazda vagy? Tölts tiszta vizet a pohárba! Folyton csak szidják a huskykat, hogy bár a legszebb kutyafajta, de problémás. Kiszolgálhatatlan mozgásigényük romboló magatartáshoz vezet, elszöknek ha 1 mód van rá, és póráz nélkül nem sétáltathatóak.

Figyelt kérdés
2020. nov. 3. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Az japán akitások még rosszabbak...

Elhordják mindennek a kutyát, gyakran még azt is állítják, hogy az a fajta gonosz és senki se tartsa, csak Ők, kiválasztottak elegek egy olyan kutyához...


Mind a huskykat, mind pedig az aktiákat, a legtöbbször pótkerék veszik és ez meg is látszik.

2020. nov. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi a baj azzal, hogy felhívják a figyelmet rá, hogy ilyen kutyát olyan ne tartson, aki egy masztifszerű békés óriásra számít? Szerintem jó, hogy az emberekben tisztázzák, hogy ennek a fajtának hatalmas mozgásigénye van és nagyon aktív. Most komolyan azért ne mondják ezt, hogy azoknak, akiknek nem lenne meg a megfelelő mennyiségű helye, ideje, tudása a fajtához, azok ne sértődjenek meg?
2020. nov. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Most akkor szerinted mindenkinek ajánlani kellene ezeket a fajtákat?

Husky, Akita mindenkinek?

Persze, hogy le írják a fajta negatív élményeit, mert még ha kevés is van mindig a rossz az ami problémát okoz. Hiába van 1028492044 pozitív élményed egy fajtával, ha van mellette egy olyan negatív ami tönkre teszi a kutya-gazdi kapcsolatot.


A Husky mozgást igényel. Sokat.Napi legalább egy óra intenzív mozgás kell neki.

A legtöbb gazdi pedig azthiszi, hogy kitenni a kertbe vagy a gyerekkel hagyni bohóckodni egy fél órát intenzív és elegendő, nem tudják mit takar az intenzív mozgatás. A le nem mozgatott kutya rombol,tombol,izgága,hangoskodik.

A Husky pedig alapvetően is hangos, vonyít. Lépcső házba, emeletes házba emiatt többnyire nem is való,senki nem akar kutya vonyítást hallgatni egy olyan házban ahol még alapesetben azt is hallod ha a szomszéd szellent.Már pedig a kutya mostanság Pesten a legkelendőbb és ott nincs kertes.


Akita pedig egyáltalán nem gyerek szerető, nem közösség szerető és makacsabb egy öszvérnél is. Mindenki olvadozik, hogy jaj de cuki maci kinézete van, aztán magukhoz veszik és felnőve kellemetlen hideg zuhany éri őket, hogy amúgy baxdmeg ez a fajta nem is való nekem.

Nem tudod futtatóba vinni, mert a legtöbb egyed kutya suli mellett is dominancia hajlamú, nem bírja a többi kutyát, vadászkutya révén a kisebbek én több kárt tesz mint amennyit ér az a max 10 perc játék amit ki tudsz sajtolni belőle.

Hallgatni talán hallgat rád, megtanítottad a parancsokat, az alap nevelést ő meg teljesíti, ha van kedve. Ezt jelenti az ő makacssága.

Ameddig nincs ilyen kutyád nem tudod felmérni mekkora felelősség, és nyűg egy örök hisztis tini jellemű kutyát tartani.

2020. nov. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Most ezzel mit akarsz? Nekem is huskym van és minden negatív amit írnak róla igaz. Ettől még imádom, szeretem. De tényleg nem való olyannak aki nem hajlandó alkalmazkodni az igényeihez.
2020. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem, mi a gond azzal, ha felhívják az emberek figyelmét a két említett fajta hátrányaira. Nekem akitám van, és ahogy én látom, a legtöbb kutyatartó kezébe nemhogy akita/husky, hanem még egy kis Bichon sem való, mert azt is képesek elrontani. Most gondoljatok bele, ha ezek az emberek magukhoz vennének egy erőteljes, domináns vadászkutyát, vagy egy hatalmas mozgásigényű szánhúzókutyát, akiknek nem elég a napi 3 kör a háztömb körül és a szeretke.
2020. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szinte az összes kutyakiképző ezeket a fajtákat(husky,akita) tartja a legjobban nem kiképezhető kutyáknak.

Ha már egy kiképző is fogja a fejét,ha huskyval megy valaki kutyasuliba, akkor mit vár egy kezdő kutyás? Mindenki huskyt meg vizslát akar, mert jajj de szép, aztán mikor 1 éves koruk körül kijön az 'igazi' személyisége, akkor meg futnak a fajtamentéshez mindenféle kamuindokkal, hogy költözés, válás meg jön a gyerek ezért elajándékozzák. Szinte mindegyik fajtamentő csoportba benne vagyok, naponta rengeteg kutyás posztot látni, ahol 1-2 éves huskykat meg vizslákat akarnak elajándékozni, mert hoppá szétkapják a kertet meg a szomszéd tyúkjait.

Első kutyásoknak mindenképp egy nyugodtak fajta kell, pl golden vagy kisebb bulldogok, mopsz és társai. Aztán amikor kiderül, hogy nem olyan móka szakadó esőben vagy -10 fokban sétáltatni 2 kört a tömb körül, akkor jönnek rá, hogy ja mégse nekem való a kutya és minden vele járó felelősség. Na a huskyk, vizslák és egyéb nagyobb mozgásigénnyel járó fajták meg nem napi 3x 15 perc sétát kívánnak pórázon, hanem kőkemény lefárasztást, különben hamar szét lesz szaggatva az összes bútor. Akinek ez nem fér bele munka/család meg minden mellett, annak meg még mindig ott a yorkie vagy a spicc aztán mégiscsak lehet kutyát simogatni és nekik tényleg elég az a napi 3x 15 perc.

2020. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mentett husky keverékünk van, de mindenki azt hiszi rá, hogy fajtatiszta.

A miénk nem annyira pörgős, mint egy fajtatiszta, de még így napi másfél-két órás rohanós sétát igényel+játék a kertben+folyamatosan beszélünk hozzá, ha bent van, ezt imádja. Póráz nélkül nem sétálok, futok vele, szóval tartani kell az iramot. :) Helyi kutyafuttatóba visszük el még rendszeresen, volt kutyaiskola is.


A kerítésünk szökésbiztos elvileg, de még így is folyamatosan figyelem, nincsen-e jel arra, hogy valahol kiszökhet-e.

Séta közben folyamatosan dicsérik, jaj de jó lenne ilyen a gyereknek is, még sorolhatnám. Mert szép. És ennyit látnak. Azt nem, hogy mennyit szívtunk vele az elején, mennyit kell nevelni, korai kelések, esti séták. Ráadásul igazi drámakirálynők is.

Az udvarra kitéve egyedül meg nem érzi jól magát, kell az ember közelsége.

A bundája...na az külön regény. :D Folyamatos ápolást igényel az is. Mondta a doki is, hogy kevés ilyen husky-t látott a praxisán, akinek ennyire rendben lenne a bundája, nagy átlagban csak hagyják vedleni és kész. :(

Én imádom, és van rá időm, mert ehhez a fajtához is rengeteg idő kell, hogy rendelkezésre álljon.


Volt egy cikk, hogy a Trónok harca sorozat miatt csomóan vettek husky-t az USA-ban, majd vitték menhelyre (jobb esetben pfff).

A környékünkön csak az elmúlt fél évben vagy hat elszökött husky-t fogtak be, keresték a gazdáját. A szívem szakad meg.

2020. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

rosszul írtam minimum napi másfél-két órás rohanós sétát igényel..

A nyaralás, telelés nálunk az, hogy olyan helyekre megyünk, ahol napokat lehet túrázni a kutyával.


És egy nagyon durva példa :


[link]


Ez nagyon jellemző sajnos.

2020. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs gond azzal, hogy felhívják a figyelmet egy fajta árnyoldalára is. Pláne, ha olyan divatfajta, mint a husky.

Mert jajj, úgy néz ki, mint egy farkas és amúgy is GoT vagy Twillight meg tudom is én milyen lázban égek és kell egy "farkas", "ez" meg olyan.

Border collie ugyanez a történet. Aztán csodálkoznak, hogy napi 2-3 pisiltetés mellett egy másfél szobás lakásba bezárva a kutya folyamatosan ugat és rombol.

Nyilván szerencsére sokan végiggondolják és úgy választanak fajtát, de sokan nem.

2020. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!