Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyleg nem a kajan mulik,...

Tenyleg nem a kajan mulik, vagy a darling, a friskies es a pedigree nem is olyan rossz?

Figyelt kérdés

Egy ismerosom a fent emlitett 3 szaraztap keverekevel eteti a ket amstaffjat es eskuszom naluk szebb kutyakat meg eletemben nem lattam ! Pedig mar 7 evesek, de gyonyoruen csillog a bundajuk, izmosak, hofeherek, elesek, erosek a fogaik, csillog a szemuk, naponta jarnak futni !

Akkor hogy van ez, hogy a pedigree stb kajaktol a kutyak lepukkantak, betegesek, gyengek lesznek ?

Vagy ennyire jo lenne a genetikaja ket szapitol kimentett fajtajellegunek ?


2020. nov. 3. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Csak hajlamosak túlozni az itt válaszolók.
2020. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Van amelyik kutyának meg se kottyan, van amelyik érzékenyebb. Én igyekszem normàlisan kajálni, ezért igyekszem a kutyáimnak is normális kaját venni.


Mindenkinek szíve joga eldönteni mivel eteti az állatát, én nem csinálok ebből elvi kérdést, ha valaki kikéri a tanácsom, akkor elmondom neki, hogy melyek a jobb minőségű, egészségesebb kaják, amikben nem hulladék van.

2020. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a kaján múlik, a genetikán, adottságokon is. Pl. lehet egy ember is sokáig egészséges, élhet sokáig akkor is, ha minőségtelen a táplálkozása, ha olyanok az adottságai. Ettől függetlenül hiba a kutyát gabonával és vágóhídi szeméttel etetni, amiből ezek a tápok állnak.
2020. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Biztos, hogy csak azt kapnak enni? Nem kapnak pluszban hozza valami vitamint, vagy esetleg foz nekik kulon?

De egyebkent minden allat, mint ahogy az ember is, mas es mas. Lehet, hogy ok jol neznek ki most ettol a kajatol, de aztan 2 ev mulva meg valamilyen maj vagy vese, vagy akarmilyen karosodasban halnak meg, mikozben ha normalisan lettek volna etetve, elhetnenek 13-15 eves korukig is akar. Nekem az a velemenyem errol az egeszrol, hogy az a tap, amiben 4% allati eredetu (meg csak nem is szinhus) cucc van, es tele van gabonaval, az nem egeszseges egy allat szamara. En is eltem honapokig gyorskajan, nem hiztam el, kulsoleg rendben voltam, de egyebkent meg allandoan szar volt a kozerzetem, fajt a hasam, stb.

2020. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Ehhez elég a józan paraszti ész. Ezekben 4% a hústartalom, a kutya pedig húsevő, a hús emésztésére van berendezkedve a szervezete.

A gyereket is felnevelheted gyorskaján meg fagyasztott félkész cuccokon meg édességen, de a vérképe valószínűleg el fog térni egy hasonló korú vérképétől, akit rendesen etetnek minőségi kajákkal. Nem lesz beteg, látszólag semmi baja nem lesz, csak nem fog addig élni ameddig az aki egészségesen táplálkozik. Hamarabb elhasználódik a szervezete a sok adalékanyagtól, ízfokozótól, színezéktől, és ki tudja még mitől.

A normális minőségi táp sajnos drágább, ahogy nekünk embereknek is többe kerül ha rendes ételt veszünk, mintha megállnánk valami sarki gyorskajáldában enni, de hosszú távon olcsóbb, mert nem lesznek majd idős korában százezres állatorvosi számlái. Aki kutyát tart, így is-úgy is milliókat kell hogy ráköltsön az évek során, ez ezzel jár, csak nem mindegy hogy részletekben fizeti a normális kajára, vagy majd 5-10 év múlva egyben az állatorvosi kezelésre amikor mondjuk gallyra megy a veséje vagy a mája vagy akármije. Nem is beszélve a szenvedésről amit ez az állatnak okoz.

Tény hogy az az ember is tovább él és kevesebb nyavalyája jön elő idős korban aki változatosan eszik minőségi táplálékot, mint az aki zsíros kenyéren meg chipsen és csokin él. Ez az állatoknál sincs másképp, fontos a megfelelő táplálás.

2020. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Ugyan már , majd evek mulva sipakol amiatt mert hullik a szőre betegsegek verik le stb . Ezek melle vitamin erősitők kellenek vagy orvos , ezaltal dragabb . Minden ami olcso az gagyi vagy lopott csempeszett . Hulladekokat bőrt csontot szójat adalekokat tartalmaz az összes reklam meg noname aru .Konzerveik aszpik hulladék víz . Jobb normál tápok hoztak a minőseget , neha marhahús stb növenyi dolgok arpagyöngy rizs ami jót tesz .
2020. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Anyamek elso kozos kutyaja 16 evet elt az o maradekukbol. Anyam szulei meg konkretan eheztek, gazdagnak szamitott, akinek zsiros kenyere volt, megis 80 ev feletti kort eltek.

Nem akarok vitazni, de nem gondoljatok, hogy kicsit tul van tolva ez a kutyaetetes dolog?

Nyilvan mindenki boldog, ha jo kajakat ehet, de nem halunk bele(illetve de, mert mindenki meghal egyszer), ha valakiknek csak az olcso szar jut ...

2020. nov. 3. 14:25
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Akkor sem mehetsz el amellett hogy a kutya húsevő és egy húsevőnek javarészt húsra van szüksége. A tengerimalacot meg a tehenet sem etetjük hússal, mert ők meg a növényi táplálékra vannak berendezkedve. Minden állatnak olyan eledelt kell biztosítani amit a szervezete gond nélkül le tud bontani, és nem életidegen neki.
2020. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon túl van tolva, nem kicsit.

Itt úgy beszélnek ezekről a tapokrol mintha méreg lenne...

2020. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

:) ezek csak sznobkodasok … sokan a külvilágnak elnek, mutatjak de jol megy a szeker … nehogy mar a legolcsóbbat vegyem le a polcról, mert akkor azt hiszik csoro vagyok mentalitas … sok mumayer, a kereskedok meg halálra rohogik magukat es gennyesre keresik magukat.


Lehet … ha jol korulnezunk a Darling gyárban csomagoljak az Acanat is, csak mas zacskoba :D

2020. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!