Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokták hagyni, hogy a...

Mikor szokták hagyni, hogy a kutya odamenjen egy másikhoz séta közben?

Figyelt kérdés

Amikor sétáltatom a kutyát és jön valaki, mindig leültetem, hogy maradjon, amíg elmennek mellettünk. Csak akkor találkozik idegen kutyákkal, ha a szabadon sétáltatott kutya konkrétan odajön hozzánk.

De ha mondjuk látom, hogy valaki más kutyája is póráz nélkül van, akkor hagyhatom az enyémnek, hogy odamenjen?

Olyan is van, hogy akkor rakják pórázra, amikor közeledünk, ez elég egyértelmű, úgyhogy ilyenkor leültetem, vagy megkötöm én is. De mondjuk, ha jövünk egymással szemben és mindkét kutya szabadon van, akkor az úgy oké hagyni őket?



2020. nov. 4. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha a másik kutya barátságos és számotokra is szimpatikus (értsd: azonos méret és habitus), akkor én oda szoktam engedni. Ha látom, hogy a másik kutya feszülve közelít, akkor behívom őket és nem mehetnek oda. Nem tudom, egyszerűen érezem a testbeszédből, hogy melyik kutyával lehet probléma, ahhoz nem mehetnek oda. Valamelyiknek a puszta kisugárzása sem bizalomgerjesztő.
2020. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látszik ez sokaknak újdonság.

Így szokott kinézni (az enyémet általában póráz nélkül viszem a kutyás helyeken, engedély nélkül nem megy oda senkihez). Én kezdem a párbeszédet.

-Szia, a te kutyád barátságos?

-Szia, igen.

-Odaengedhetem az enyémet.

-Igen.


Mindig kérdezd meg előtte, mert alap.

Amikor még nem ment 100%-osan a behívás én is mindig pórázra tettem, amikor jött valaki, tök egyszerűen azért, mert nem akartam, hogy kérdés nélkül bárkihez odarongyoljon.

2020. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Most ezt miért kérdezted meg megint?
2020. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2. Ez érdekes, engem még egy kutyás sem közelített meg így.


3. Most teszem fel először ezt a kérdést. A GYIK sem hozott ki a hasonló kérdések alatt ugyanilyet.

2020. nov. 4. 11:42
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
#3: Mert oda, meg vissza van az ő jólnevelt zsebpiszokméretű kutyáitól és azt akarja hallani (pardon olvasni), milyen fantasztikus kutyatartó
2020. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

#4

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10777807-csa..


éjjel tették fel, szóval nem is olyan régi

2020. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

6 os válaszoló. Az én voltam, nem a kérdező, de lehet a kérdésem alapján jutott eszébe. És nem várok senkitől dicséretet, de azzal, hogy a kutyáimat lealacsonyítod, magadról is szépséges (khm irónia) képet alkotsz. Kutya az kutya, tök mindegy mekkora.


Sok az arrogáns gazda. Lásd egy-két válaszoló. Életben még több ilyen van.

2020. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jajj emberek. Arra a kérdésre én is válaszoltam, a 35 - ös vagyok. Nekem egy spánielem van amúgy.

A két kérdés teljesen másról szól, az egyik a bunkókról, akik csakazértis odaengedik a kutyát. Mondjuk ez inkább véleménnyílvánítás, mint kérdés. Itt meg én kérdem, hogy az oké e, ha két póráz nélküli kutya összefut a mezőn és találkozik, vagy nekem akkor is vissza kell hívnom az enyém, ha a gazdát láthatóan nem zavarja, hogy a kutyája szabadon mászkál.

2020. nov. 4. 11:51
 9/15 A kérdező kommentje:
7. Talált. A tiédről jutott eszembe.
2020. nov. 4. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha a két gazdi ismeri egymást is, meg a kutyát is. Én legalábbis nem engedem oda minden jöttment kutyához az enyëmeket.
2020. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!