Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztává?

Hogyan neveljem szobatisztává?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Biscon havanese kiskutyám. Eddig nem engedtem ki a házból, ugyanis nem volt meg minden oltása. A kutyapelust kiválóan használja, soha nem "hibázik". 3 nap múlva végre kimehet a szabadba. Sajnos a hűvös időjárás megnehezíti a dolgom, így huzamosabb időre nem merem kiengedni, viszont nagyon szeretném, ha kint végezné el a dolgát. Milyen praktikákat tudnátok javasolni? Kertes házban élek.


Előre is köszönöm a segítséget. Üdv, Krisztián



2020. nov. 6. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szedd fel a kutyapelenkat, ha ki akarod szoktatni, mert az osszezavarhatja. Menj ki vele kb 2 orankent, vagy amikor latod, hogy keszulodik elvegezni a dolgat, es addig maradjatok kint, amig el nem vegzi. Ha sikerul, akkor jutalomfalat es naagy dicseret. Ha veletlenul bent vegzi el, akkor ne buntesd meg, en azt csinaltam, hogy amikor lattam, hogy bent pisilne, de meg nem kezdte el, akkor raszoltam erelyesebben, hogy nem,attol kizokkent, es rogton kivittem. De utolagosan nem szolunk ra, mert nem fogja erteni.
2020. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy a kutyapelenkát rendesen használta, mindig arra végezte a dolgát. Aztán mikor már le lehetett vinni, akkor nagyokat sétáltunk és ha kint végezte el a dolgát, akkor klikker + jutalomfalat + dícséret. Hamar megszokta és a kutyapelenkát már inkább játéknak nézte és széttépte, de nem ürített bent. 7 hónaposan már teljesen szobatiszta volt, de már egy hónappal korábban is fel lehetett volna szedni a pelenkát.

A lényeg a következetesség, ha kint végzi a dolgát, akkor dícséret, ha bent, akkor ne büntesd, hagyd figyelmen kívül.

2020. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ahhoz, hogy ki tudjad szoktatni a kutyádat, két dolgot kell megtanítanod. Az első, hogy figyeld a kutyád, hogy mikor kell elvégeznie a dolgát és vidd ki a kertbe. Érdemes egy előre meghatározott helyre vinni. A kutyapelenkát amíg nem tanulja meg, hogy kint is elvégezheti a dolgát, addig hagyd a korábbi helyén. Amennyiben elvégzi a dolgát kint, akkor klikk (ha használsz klikkert)/dicséret és jutalomfalat. Az első alkalommal érdemes egy marék jutalomfalatot adni. A másik amit meg kell tanítanod a kutyádnak, hogy jelezzen, ha ki akar menni. Ezt egy kutyacsengő segítségével a legegyszerűbb. Ennek a tanítási módját itt találod: [link]

Sok sikert!

2020. dec. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!