Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben melyik gazda...

Ebben az esetben melyik gazda a felelotlen?

Figyelt kérdés

az erdoben setalt 2 csalad x es y kutyaval.

- X - collie - kutya baratsagos, mindenkihez odarohano, de mas kutya testbeszedebol nem nagyon erto, es csak unszolasra behivhato.

- Y - maltai feleseges kicsike - tavolsag tarto nagyobb kutyakkal szemben, inkabb emberhez kozelit, ha sarokba szoritjak ahol fenyegetve erzi magat figyelmeztetoen odakap, abszolut behivhato


X kutya poraz nelkul setalt, majd mikor meglatta Y kutyat jatszani hivta. Tobbszor atszaladt rajta, Y kutya fel is borult. Nem akart jatszani vele, a testbeszede ezt jelezte, ez mind 2 csaladnak egyertelmu volt. Y kutya porazon volt, mert ezt irta elo az erdei rendelet. Menekulni, vagy elfutni igy nem tudott a masik kutya elol, es amint a poraz tovabb nem engedett es sarokba szoritotta X Y kutyat, Y oda kapott, de csak figyelmeztetoleg 1x, sebesules nem tortent. X kutya ezt is jateknak ertette, hiszen nem lett serules belole, es tovabb unszolta Y-t.


Ekkozben a ket csalad probalt egymas iranyabol tovabb setalni, X csaladja probalta behivni a kutyat, vegul el kellett huzni kezzel a masik kutyatol. Y csaladja pedig problalt volna tovabb menni de X az utjukat alta.


Szerintetek ki volt itt a hibas?

Y csaladja mert nem elengedte el a behivhato kutyat, aki menekules hianyaban fenyegetve erezte magat es figyelmeztetoleg odakapott?

Vagy

X csaladja, akinek a baratsagos joindulatu kutyaja poraz nelkul setalt es nem ertett mas kutya testbeszedebol, illetve nem teljesen behivhato?



2020. nov. 6. 14:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

X kutya családja.

Soha semmilyen körülmények közt nem kellene így ráengedni a kutyát egy idegen kutyára.

2020. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Az akinek nem behívható a kutyája ne engedje el.
2020. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

A póráznélküliség alapfeltétele a totális behívhatóság. Mellé még az is, hogy bármilyen játékos is a kutya, nem rohangál oda idegen kutyákhoz.

Az ilyen gazdák hangsúlyozzák állandóan, nem bánt, csak játszani akar.

Y gazda helyében érthetően elzavartam volna a kedves , játékos ebet.

2020. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Border colliesok voltak a hibásak!!


Hivatalosan pórázon lehetnek a kutyák.

Hozzá teszem csak behívható kutyát kéne elengedni. Nem tudom mi lett volna ha pl roti vagy pitbull vagy bármilyen más antiszoc egyed lett volna pórázon,borderből sok nem maradt volna.


Kistestű kutyát ha elengedik elszaladt volna,mert félt,menekült volna és akkor a két kutya eltűnt volna az erdőben,mert a kicsi menekült volna,futott volna a border meg utána.

2020. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
X kutya családja. Egyértelmű, ha nem tudják behívni, és mindenkihez odarohan, nem szabad póráz nélkül vinni.
2020. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A collie gazdájának kellett volna elkerülnie a helyzetet.

Szabadon nem sétáltatok kutyát, ha teljesen elhagyatott erdőben mégis elengedem, akkor azonnal megkötöm pórázzal, amint észreveszem a közelítő másik embert/kutyát. Így annak van lehetősége eldönteni, hogy akar-e barátkozni az én kutyámmal. Ha érdeklődnek, és a jelek alapján nagyon kicsi az esélye,hogy összevesznek a kutyák (valamennyi mindig van), akkor lehet a másik gazdával egyeztetve elengedni. Szerintem addig nem szabad.

2020. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Ki hívja a kutyáját xnek meg ynak?
2020. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mi vagyunk a kiskutyasok, csak azert tettem fel a kerdest, mert egy 3. Csalad minket szurt le, hogy aggressziv harapos kutyat ne hozzunk emberek koze. Pedig tudom, hogy ez kifejezetten olyan szituacioban tortenik ahol a kutyankat sarokba szoritjak (akar jo akar rossz indulatbol) ugy, hogy o nem akar a masik ebbel jatszani.

Tobbszor volt ezert turakon, hogy inkabb eldobtam a porazt, es akkor elinalt, de amint lerazta a masik kutyat futott hozzam vissza. Viszont ez nem megoldas. Kozben en is szarul erzem magam, hogy igy reagal ha mas betamadja. Mondjuk lehet en is utnek ha engem szoritananak sarokba.

Ez csak idegen kutyakkal van. A kutyafuttatoban viszont minden haverja lekeverhet neki egyet meg se kottyan.

2020. nov. 6. 14:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen az, aki póráz nélkül viszi az erdőbe a kutyáját, pláne ha neveletlen.


Nem lesz "agresszív harapós" a kutyátok attól, hogy védeni akarja magát a másik zaklatásától.

2020. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

4. válaszadó vagyok.


Nem ti vagytok a hibásak. Sarokba szorítva minden kutya támadólag léphet fel. De az sem megoldás,hogy te elengeded a pórázt,hogy spurizzon el. Hiszen ha valamelyik kutyában be fogja ez kapcsolni a zsákmányos ösztönt és a kiskutya lesz a zsákmány,baja is eshet. Nekem van egy közel 6 kgos kutyám meg egy 18,5 kgosom. Kicsi antiszoc így őt futtatóba nem viszem.Kutyasuliban míg a kölyök csopiba raktak nem volt gond,direkt mivel a fiatal kutyák az oda kapást mint írtad is a collinál játéknak veszi. Viszont mikor a felnőtt csopiba raktak minket akkor bizony ő volt a zsákmány. Pont ezért futtatóba sem viszem,mert elég ha egy kutyába bekapcsolja a zsákmányolási ösztönt. Tény a border terelő kutya ők picit másképp működnek,de egy agár,német juhász,vizsla,pit bull vagy más fajta nem biztos,hogy élve hagyta volna :(


Ha többen vagytok ilyenkor egyikőtök fogja meg a kutyát és vezesse vissza gazdához.

2020. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!