Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A már méglévő fiú kutya mellé...

A már méglévő fiú kutya mellé ugyancsak fiút, vagy inkább lányt választanátok? Mi jobb neki, és mi jobb a jövőt tekintve?

Figyelt kérdés

Egy kis szobakutyánk van, de kertes házban élünk. Gondolkodunk egy második kutyán, hogy ne legyen egyedül a mi kis kedvencünk. Mi jobb szerintetek: egy fiú vagy lány? Melyiknek mi az előnye, hátránya?

(a jelenlegi kutyánk 2 éves, nincs ivartalanítva)


2020. nov. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Tervezitek a meglévő és a második kutyát ivartalanítani? Mert ha nem, akkor jobb, ha nincs még egy kutya.
2020. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Fiu melle egyertelmuen lany kutya es akkor soha nem fognak rivalizalni, de ha ivarosak abbol szaporulat lehet.


Ha fiu melle fiut választasz es ráadásul ivarosak, akkor allandoak lesznek a bunyok.

2020. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Azonos nemnél, főleg kanoknál probléma lehet. Én inkább szukát választanék, de mindenképp ivaratalanítsd a már meglévő és majd az érkező kutyát is. Ha kan akkor azért, ha szuka akkor azért.
2020. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, egyébként szukáknak az az előnye hogy nagyobb eséllyel jön ki vele a kan mint egy azonos neművel, illetve nem oldalba pisili a dolgokat hanem csak lefelé tud, ha az valakinek számít. Sőt, mivel ők az anyák, ezért ők természetükből adódóan jobban kijönnek más kutyákkal mint a legtöbb kan, de nyilván vannak kivételek. Hátrányuk annyi, hogy az ivartalanítás kicsit drágább, más hátrányt én nem tudok mondani. Illetve ez inkább sztereotípia és saját tapasztalat keveréke, de én sokkal jobban kötődöm hozzájuk és könnyebben kezelhetőnek találom őket.

Kanok mellett az szól, hogy könnyebb és olcsóbb az ivartalanítás, illetve sokkal gyorsabban felépülnek. Emelett általában nagyobbra nőnek, mint a szukák (megint nem tudom, ez kinek számít).

2020. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 kan kutyám van, semmi probléma velük. Egyik ivartalan, másik ivaros.

Ha választanom kéne, akár harmadiknak is kant választanék. Kutya személyiségétől függ, hogy mennyire jönnek ki, nem a nemétől.

2020. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerre volt 2 ivaros kan. Betartottunk bizonyos szabályokat, és nem volt gond.


Egy házban aludtak :))

2020. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam jelenleg két kan, egy szuka a felállás, mindenki ivartalan és hacsak nem valami szuper eredményes kutyusod van, ezt neked is ajánlom.

Mikor jött a második kan, voltak pici odakapások, összemorgások(ha épp nem voltam ott) a fiúk között, a szukával mindkét kannak egyszer-egyszer volt egy pár mp-es morgás+csattogtatás, a kaja miatt, szerencsére a szomszéd szobában voltam mindig, így gyorsan rendeztük a viszonyokat és azóta semmi.


Szóval a szuka nagyon picit jobb választás, de akkor tényleg ivartalanítani kell őket.

2020. nov. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!