Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutya...

Mit csináljak, hogy a kutya ne morogjon a gyerekre?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 6 éves Staffi-pitbull keverék kan kutyánk. És van egy 1 éves kisfiúnk. A kutya kezdetektől nem bírja mióta megszületett. Állandóan morog rá, most már jár a kisfiam, ha a nappaliban vagyunk bezárkózva a kutyát pedig kiengedem így addig tud járkálni a lakásba. De a gyerek igényli a járkálást mindenhol így akkor a hálónkba szoktuk becsukni. Nem szeretnénk hogy a kutya így élje le további életét, de nem szeretnénk hogy a kisfiúnkat konkrétan szét szedje. Mikor csukott ajtónál a kisfiúnk üti az ajtót a másik oldalon a kutya eszeveszettül morog, vicsorít, ugat. Volt már hogy a gyerek az ölembe ült, evett pufit és a segítségemmel adtam a kezével a kutyusnak hogy tudja a gyerek nem bántani akarja. Aztán volt hogy segítségem nélkül is adott a gyerek a szájába. Nem volt gond. De amint a gyerek nem velem van (ölbe, felvéve a karba) és a gyerek járkálni akar a kutya morog még akkor is ha nem a közelében van. Alapvetően a kutya más kutyákkal sem jön ki miután 1 éves korában rátámadt egy 7 éves staffi, aki megharapta a volt párom kezét. Azóta azt gondoljuk talán beindított nála ilyen örző-védő viselkedést. Gondolkodtunk menhelyen de párom nem akarja, kitart amellett hogy talán valahogy meglehet békíteni a kutyát a gyerekkel, de nem tudjuk hogyan. Próbáltunk mindent. Így a gyerek és a kutya nem lehet egy légtérben ha pedig igen nagyon szigorú felügyelettel úgy hogy a gyerek mögött vagyok és megyek utána hogy közbe tudjak avatkozni ha jönne a kutya bármikor is. De ez így hosszú távon nem lesz jó. Imádjuk szeretjük a kutyát, velem és a gyerek apjával nagyon jól kijön. De gyerek az első. Ti mit tennétek a helyembe?

2020. nov. 10. 09:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

1: kisfiunk, nem “kisfiúnk”. Tanuljál meg írni, anyuka létedre szègyen, ahogy írsz

2: zsákmánynak nézi a gyereket, és ez így is fog maradni

3: nem értetek hozzá, nincs lefárasztva, nincs szocializálva, nem tudja, hol a helye - egy idözített bomba

4: ne a gyerek mögött legyél, mikor kísérletezel az agresszív pitbullod türéshatárával, mert egy pillanat és a gyereked holtan fog a szájában lógni. Nem tudod kiszedni a szájából, ha egyszer ráfog, egy rázás vagy földhöz csapás, ès a gyerek gerincének, fejének annyi


Mit csináljatok?

1: kutyasuli, munkakutyás lehetöleg

2: kennelbeszoktatni

3: napi 2-3 óra aktív szellemi és fizikai fárasztás


Ha ez nem megy, akkor ne tartsátok meg, meg fogja ölni elöbb utóbb a gyereket

2020. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Keressetek neki sürgősen új gazdát. Régen ivartalanítani és nevelni kellett volna, az utóbbit biztosan, az előbbit gondolom eddig elmulasztottátok. A gyerek addig se nyúlkáljon a kutya a szája körül se felügyelettel, se anélkül.
2020. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A kutya kiskorában ivartalanítva lett. Első kommentelő, segítséget kértem nem pedig kiosztást.
2020. nov. 10. 10:21
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
1 percig sem veszélyeztetném a gyerekem!Azonnal keress rá megoldást!A kutyának mennie kell mert nagyon veszélyes a gyerekre.Ha szeretnétek kutyát akkor ne ezt a fajtát.Bár a nevelésről általában a gazdi tehet ha nem jó de én sosem bíztam ebbeb a fajtában amúgy sem de ez itt most mellékes.Cselekedj amíg nem keső!
2020. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Szintén amstaff gazdi vagyok egy kétéves és egy 3 hónapos gyerekkel.


Mi már kölyökkorban hozzászoktattuk ahhoz, hogy senkire nem morgunk. Se gyerekre, se más kutyára, se más állatra, se idősre stb.

Szocializálva lett, ez nálatok nyilván elmaradt.

Utólag nehezebb helyrehozni a problémát, mint először jól csinálni.


Keressetek egy házhoz járós trénert, aki segít megoldani a problémát!


Az, hogy a ti kutyátok senkivel nem tud normálisan viselkedni, az 100%-ban a ti hibátok. Ha képtelenek vagytok bánni vele, akkor javaslom a fajtamentést.


Úgy el lett cseszve, hogy ha nem áldoztok időt és pénzt az átnevelésére, akkor tényleg inkább a fajtamentésnek szóljatok, ne kísérletezzetek!

2020. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
A kutya féltékeny a gyerekre, azt nem értem hogy 1 évig hogy nem sikerült összeszoktatni őket. Mondanám hogy zárd ki a kutyát de megfagyna😒. Keress fel egy kutyaoktatot de minél előbb. A kutya nem tudom kit tart gazdájának de ha a kutya és a gyerek egy szobában van a gazda a kutyával a másik fél még a gyerekkel foglalkozzon. Ne érezze azt a kutya,hogy el van hanyagolva. Sok sikert
2020. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Amint írtam 1 éves kora óta. Azaz előtte nem volt semmi probléma vele, mindenkit szeretett és kutyákat is. Mióta a másik kutya rátámadt azóta kezelhetetlen.
2020. nov. 10. 10:38
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Az lehet a problema oka, hogy eleve feltek a kutya banthatja a gyereket, ezert valoszinuleg az elejetol korlátozva van a kutya es ez jon elo a viselkedesebol.


Megoldas, hogy (felugyelet mellett) ossze kell szoktatni a gyereket a kutyával. Mutassatok be a kutyának a gyereket es termeszetesen tiltsatok ha helytelenul viselkedik (morgas is az).

Ugyanakkor a gyereknek is mutassatok be a kutyát, ne hagyjatok kiabalni a gyereket, ne hagyjatok kapkodni a gyereket a kutya fele.


Javaslom, hogy vegyetek ihenybe szakember segitseget, nem a problema komolysaga miatt, hanem mert ti a kut fejetekbol nem tudjatok mit is csinaljatok.

2020. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyes vagyok. Melyik része nem tanács a válaszomnak?!


“Mit csináljatok?

1: kutyasuli, munkakutyás lehetöleg

2: kennelbeszoktatni

3: napi 2-3 óra aktív szellemi és fizikai fárasztás


Ha ez nem megy, akkor ne tartsátok meg, meg fogja ölni elöbb utóbb a gyereket“


Az meg, hogy nem tudsz írni az anyanyelveden, az mindenhogy szégen, ha tetszik neked, ha nem

2020. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Hogyan reagáltok rá, ha morog, vicsorog? Az első ilyen megnyilvánulásnál nagyon határozottan kellett volna fellépni, és nem tűrni egy pillanatra sem! A kutya érzi magát jelenleg a sorrendben feljebbvalónak, ezt sürgősen rendezni kell, majd tudatosítani benne, hogy a gyerek a ti védelmetek alatt és őfelette áll.

Jelen állapotban sürgősen házhoz menő, hozzáértő kiképzőt javaslok, mindenképp bullos és/vagy munkakutyás tapasztalattal.

Addig is a gyerek egy másodpercre sem maradhat a kutyával felügyelet nélkül, de ha a morgást, vicsorgást nem tudjátok tiltani, akkor még felügyelettel sem.

2020. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!