Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy megbízható...

Mennyibe kerül egy megbízható helyről származó angol masztiff (ami nem túlzás a kutyáért)?

Figyelt kérdés

Ha egyszer kaphatnék egy ilyen kutyát nem a kiállításokon elnyert díjakért tartaném, "csak" egy hű barátot szeretnék.

Az megoldható esetleg,h egy kennelből én még az alom születése előtt"lefoglalnám" a kutyust,h ne törzskönyvezzék(nekem ez nem lenne lényeg) és akkor úgy adnák el nekem...arra lennék kíváncsi,h ilyen létezik e?? köszönöm...:)

(elnézést ha bután fogalmaztam)


2010. aug. 10. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tözskönyv maga 5500 Ft-ba kerül, nem amiatt van az óriási különbség a tözskönyves, és a tözskönyv nélküli kutyák között.


Nem a kiállítás a lényeg, hanem hogy szűrve van, jól etetik, rendszeres orvosi felügyelet alatt áll.


Nagyon nézd meg, hogy honnan veszed! Mi törzskönyvezős szapórítótól vettük a miénket, szóval még maga a törzskönyv se jelent semmi.

A mi angol masztiffunk totálisan labilis idegrendszerű, minden zajra rezzen, szűk helyekre retteg bemenni. Két hónaposan hoztuk el, szocializálva egyáltalán nem volt. 7 éve folyamatosan próbáljuk ingerekhez szoktatni, de kb. odáig sikerült eljutni vele, hogy a kerítésen belül nem fél, de sétálnál füle-farka behúzva. PErsze mivel ilyen bizonytalan, bejátszik a félelmi agresszió, nagyon keményen védi a kertet, ha sarokbaszorítanák nem vállalnék érte felelősséget.


Nem írom le a kennelnevét (most nem is jut eszembe) de Ceglédről hoztuk, úgyhogy ha ottani kennelt találsz, azt messze kerüld el.


Ha tisztességes megbízható helyről akarsz kutyát (ami ennél a hatalmas erejű, testű és temperamentumúú fajtánál nagyon fontos) akkor 100 ezer forinttal számolj legalább.


Csak olyan helyről hozd el, ahol vállalnak egészségügyi garanciát is a kutyára, és szerződéssel adják.

2010. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező, amit most leírok nem CSAK neked szól!!!


Én megértem, ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne vásárolni, de ne úgy menjünk oda egy tenyésztőhöz, hogy "nekem a törzskönyv nem fontos". DE IGEN IS AZ !!!!

Miért? Mert ezzel lehet igazolni, hogy a kutyád fajtatiszta, és a felmenői nagy valószinűséggel minden szükséges vizsgálaton átestek (sőt, talán kiskutya is).

Nem egy nagy tételről van szó, főleg ha egy 200-300 ezer forint körüli kutyáról van szó. Igen, jól olvastad !!!!

Egy viszonylag rikta kutyafajtát szeretnél venni, ráadásul az étvágya sem kicsi. Nem mindegy neki, hogy csirkefarháton vagy Acana, esetleg Orejin tápon fogja életét leélni. Nem megfelelő táplálás esetén könnyen DP, ízületi vagy szív betegséget kaphat, a kevés mozgástól és felfekvéses is lehet, ha kemény talajon kell folyamatosan feküdnie. Mert bizony ő sokat szeret henyélni, amit nem szabad mindig ráhagyni. Ha a betegségek közül bármelyik is bekövetkezne, azt nagyon-nagyon sok pénzedbe kerülne.

Szóval mielőtt nagyon elkezdenél húhogni, hogy "ez nagyon sok", akkor tedd fel magadnak a kérdést:

Tudsz-e éves szinten ugyanennyit vagy kicsit többet költeni a táplálására? Mert egy Acana táp 20 ezer felett van, és neked mindenből a legnagyobbat kell venni MINDEN HÓNAPBAN !!!! Plusz számold hozzá a kutyaiskola költségeket, mert egy ilyen kutya felnőtt korában megindul, az felér egy tankkal. Nem utolsó sorban, van-e megfelelő hely a kutya számára a házban? Ugyanis neki nagyon rövid szőre van, és télen hamar megfázhat.

2010. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolót megerősíteném, igaz nekem más fajta óriástestű kutyám van, 150 ezerért vettem, TK-s, szűrt szülőktől, stb. Egészséges is. Az első évben számolni akartam, hogy mennyibe kerül a tartása, de 300 000-nél abbahagytam.
2010. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Norczy ***** válasza:
94%

Én most fajtát nem nézve írom meg a véleményem! Nekem chow-chow kutyum van. már 8 éves. Édesanyámék vették, hogy jaj de jó olcsón, törzskönyv nélkül is jó lesz. Jó is volt kb 1 évig. azóta állatorvosra közel 3 nilliót költöttünk mert allergiás, de úgy hogy a véreredményt vizsgáló labor se hitte el hogy ilyen kutya létezik, annyi mindenre érzékeny és több keresztekkel. Mellette befeléforduló szemhéja van mindkét szemén és még csípőizületi diszpláziája is van. Tehát ennyit a nem megfelelő választásról.

Én a helyedben tényleg csak megbízható helyről vennék kutyát, főleg egy ilyen fajtát aminek tényleg nem mind1 a minősége. Ne a vételi áron spórolj, azért az összegért csak minőséget kaphatsz, de persze vigyázz (ne dőlj be a mézes-mázas meséknek) és alaposan nézd meg(hogy tartja a kutyákat, mivel eteti-számodra megfelelő-e a hozzáállása, nem-e csak a haszonra megy), faggasd ki a tenyésztőt mindenről(szűrési eredményekről, stb.)

És ha egyszer összejön sok boldogságot nektek!

2010. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

Gondolkozz már régen se volt táp!

ez nem egy szobakutya hogy el kell kényeztetni!!

Érdekes régen jó volt neki a kemény talaj!!

Birom azt aki úgy tartja a nagy munkakutyákat mint egy csivavát!!

2014. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!