Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Indokolatlan ugatás? Hogyan...

Indokolatlan ugatás? Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kutyám, lakásban él, eddig nem volt gond. Foglalkozva rengeteget van vele, sőt még soha nem is volt egyedül, amióta nálunk van (12 hetes kora óta) homeoffice-ban vagyunk, és mindenhová visszük magunkkal. Járt oviba, okos, ügyes kutya.


3 napja pedig mintha teljesen kicserélték volna. Eddig is szerette hallatni a hangját, mindent ugatással jelez - ha éhes, ha kiürült a vizes tál, ha hideg van (csukjam be az ablakot, ezért is ugat), de tényleg nagyon kommunikatív.


Indokolatlan ugatás viszont nem volt eddig. Körfolyosós társasházban élünk, és ha hallja hogy valaki közlekedik, liftet hív, akármi, egyből ugat.


Eddig csak akkor ugatott, amikor valaki konkrétan a mi ablakunk előtt ment el, vagy hozzánk kopogott be. Más nem zavarta.


Most egész éjjel ugatta a liftet, mert beragadt valahol és furcsa hangokat adott ki.


Mitől lehet ez a viselkedésbeli változás? Semmi más nem változott körülötte.


2020. nov. 11. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Személyes vélemény.

Szerintem elég nagy lett hogy felebredjen benne a házőrző ösztön ha mondhatom igy. Szerintem probalja védeni a területet es Titeket.

Megkerdezhetem milyen fajta?

Nekunk nemet juhasz keverekunk van de mindenkit fog.

2020. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Keverék kutyus, senki nem tudja, hogy miféle, az anyja is szupermix.

4,4 kg-os menhelyi kutyus.


Eddig nem volt ilyen kis védelmező :(

Most épp egy GLS futár van a házban és ahogy csipog a kis terminál a kezében, azt ugatja. Hihetetlen.


Kamaszodik?!

2020. nov. 11. 09:58
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem indokatlan ugatàs. Ez a területvédö ösztön, ami most kezd nála bekapcsolni, mivel felnöttkorra alakul ki.
2020. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Igen, kezd ivarérett lenni. Ilyenkor kinyílik a csipájuk. Egy picit feljebb kell venni a szigort, pár hónapig, és jó lesz utána újra minden.
2020. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem indokolatlanul ugat, hanem reagal a kulvilag ingereire ... te dolgod megtanitani, hogy nem kell mindenre jeleznie.
2020. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat, csak ez a kutya nagyon éli a városi életet, villamosozik, buszozik, jön-megy, nem lepi meg már semmi, ezért nem értem mitől lett ennyire érzékeny rá bent.
2020. nov. 11. 12:51
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Amikor jottok-mentek, elitek az eleteteket, akkor a kutya mindent lat es felfog … otthon csak hallja a dolgokat, de nem latja. Valoszinu ezert ugatosabb otthon.
2020. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem, de eddig ezt nem csinálta. Úgy értem minden apró zajra morog, ugat, még akkor is ha a szél megfújja a függönyt..
2020. nov. 11. 13:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Mivel próbáltad eddig leszoktatni? Tiltás? Szabály bevezetése, hogy lakásban tilos az ugatás? Pihenés tanítás?
2020. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt rá szükség, egyébként meg tiltani próbálom, de éjjel nem tudok annyira ráüvölteni, ahogy tanítottak a suliban..
2020. nov. 11. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!