Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát ajánlanátok...

Melyik fajtát ajánlanátok ilyen célokra?

Figyelt kérdés

Olyan közepes testű (kb 10-20 kgos) fajtát keresek, akivel eredményesen lehet kutyás sportokat űzni. Agility, frisbee, dog dancing, bikejöring, flyball, canicross, ilyen félékre gondoltam. Egyszerűen nevelhető, pörgős, gyors, egészséges. Fontos, hogy az FCI által elfogadott fajta legyen, lehetőleg juhászkutya, és előny, ha nincs külön show és munkavonal élesen elválva, mert kiállításra is tervezek menni vele.


Eddig a pumit, mudit, schipperkét, sheltiet, néztem. Border colliet nem szeretnék, jelenleg az van, kevert vonalú, de úgy érzem kicsit elszúrták a fajtát. Szóba jöhet talán a groenendael, pulik közül is láttam jókat. Ha valakinek van véleménye, javaslata, tapasztalata, azt nagyon szívesen várom. Évek múlva lenne esedékes csak a dolog.



2020. nov. 13. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban mudit ajánlanám, másodiknak a sheltiet.

De ott van még az uszkár is.

2020. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Menhelyi.

Vannak tökéletes sportkutyák, csak észre kell venni őket.

2020. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt fajták mind jók lehetnek. Még az ausztrál kelpie jutott eszembe.
2020. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2, igen, tudom, de a kérdés nem erre irányult, mivel mint írtam, kiállításra is hordanám. Szóval sport és show kutyát keresek egy személyben.


#1, a mudikat nagyon kedvelem, erősen esélyesek, de attól tartok őket is elérte a népszerűségi hullám, mint a bordereket. Az uszkárt kifelejtettem a sorból, köszönöm!


#3, köszi, ismerem őket, csak szintúgy kimaradtak a felsorolásból.

2020. nov. 13. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
A pitbull mindet lekorozi ugyessegben es fegyelemben,(igen ,a juhaszkutyak nehezebben tanithatoak ,mi t egy pit es nem birjak annyira,ha parancsolnak neki) es meg latszik a gyonyoru szalkas izomzata is. De latom,neked a naponta fesulgetos hosszuszoru kutyak tetszenek.
2020. nov. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha ismernéd a juhászkutyákat, mint fajtacsoportot, tudnád, hogy ők a legkönnyebben taníthatóak. Tudtommal pitet nem is nagyon lehet kapni itthon amúgy, de javíts ki, ha tévedek.

Egyébként az általam felsorolt fajták szőre nem igényel napi fésülést, sőt, a borderem pl ritka igénytelen, naponta koszos lesz és száradás után mindig kipereg belőle. Egy rövidszőrű kutya vedlése sokkal problémásabb, mint egy duplaszőrűé. (Merthogy a felsorolt fajták felének még csak nem is tipikusan hosszú a szőre.)

Amstaffban is gondolkodtam amúgy, de pont a felkapottsága miatt vetettem el, úgy, mint a bordert.

2020. nov. 14. 09:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg ha ennyire leköröz mindenkit a pit, nem tudom hogy az általan felsorolt sportokban miért nem ők vannak mindig az élmezőnyben, ha ügyes és könnyen fegyelmezhető... A border pl pont ezért népszerű versenysportban, főleg a kifejezetten sportvonalúak.
2020. nov. 14. 09:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, az ötös egy troll.

El van szállva a képzeletbeli sánta kutyájával együtt.

2020. nov. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bikejöringre 10-20kg-os kutyát nem ajánlok. Ha te viszed a tréning javát (tekersz, mint állat), akkor esetleg, de verseny szintjén kb 70% bj-ben a kutya, ha nincs ereje meghúzni, vagy rövid a lába megfutni a 30as átlagot, akkor legfeljebb hobbizgatni tudtok.

Egyébként a schipperke, sheltie, uszkár nagyon jó választás a többi sporthoz.

2020. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Grönivel ugyanúgy fogsz járni mint a borderrel. A schipperkével és a pumival nem lőhetsz nagyon mellé.
2020. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!