Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajándékoznak el felnőtt...

Miért ajándékoznak el felnőtt kutyákat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 13. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Kik?

- rendőrség - nyugdíjazott rendőrkutyáknak szoktak gazdit keresni

- vakvezető kutyák - szintén nyugdíjazott vakvezetőknek szoktak gazdit keresni, ha az addigi tulajdonosa, akit segített, nem tudja megtartani, dolgozni pedig már öreg a kutya

- elhunyt gazdi rokonai - ha valamiért nem tudják a kutyát családon belül elhelyezni, pl. nagytestű kinti kutya, a családtagoknak meg nincs udvaruk, esetleg meglévő állatokkal nem jön ki jól a gazdi nélkül maradt kutya... stb.

- tenyésztő - tenyésztésből kivont kutyájának kereshet gazdit, akitől már nem akar kölyköt

- rossz anyagi helyzetbe került gazdi - nincs jobb választása, a kutyát nem tudja eltartani

2020. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Mert nincs bennük felelősségérzet és azt hiszik hogy a kutya egy tárgy amit továbbadhatnak ha megunnak.

Persze lehet fogni a megváltozott körülményekre, de a gyerekét sem adja be intézetbe az ember ha anyagi gondjai támadnak, vagy ha pl az új albérletben nem fogadják. Akinek gyereke van az eleve kiszűri az olyan albérleteket ahová nem mehet gyerek. És így tesz egy felelős állattartó is. Akit meg nem érdekel a kutya sorsa az simán beköltözik egy kutyamentes albérletbe, aztán sajnáltatja magát hogy nem vihette magával mert nem engedte a tulaj...

2020. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha a gyerekedről képtelen vagy gondoskodni, a gyámhatóság elveszi, az alaptörvény biztosítja a gyereknek ezt a jogát, viszont a háziállatok a jogszabályban tárgynak minősülnek.
2020. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ.

Vannak, akik megunták, nyűgnek érzik, szimplán felelőtlenek.

Vannak, akiknek nincs más választásuk, pl. most láttam hogy valaki hirdet kutyusokat, mert az anyukája kutyái, de az anyukája elhunyt, ő pedig nem tudja magához venni a kutyusokat.

2020. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Mert pincérként elvesztette az állását. Most talált magának egy fuvarozónál sofőri állást úgy, hogy Hollandiát kell járni oda vissza. Nem tud a kutyával mit kezdeni, míg odavan 3-4 napig. Örül, hogy dolgozhat...

[Egy zsémbes agglegény, de a kutya meg ő imádták egymást. Mégis meg kellett válnia tőle. Ha itthon van elmegy hozzá és sétálnak, meg játszanak.]

2020. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos hogy vinném magammal Hollandiába is.
2020. nov. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Fuvarozokent pont,h vinnem magammal tarsnak meg orzonek. Egy kutya ott marad az ulesen,ha az a parancs.
2020. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

"Én biztos hogy vinném magammal Hollandiába is."


Ezt nemértem miért kellett lepontozni. szerintem ez az igazi megoldás és nem az örökbeadás, ha tudna beszélni a kutyus ő is ezt választaná szerintem.

2020. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

Nem az a kérdés, hogy te hogyan próbálnád megoldani, hogy veled maradjon, hanem az, hogy miért ajándékozza el valaki.

Nyilván vannak felelőtlenek, de van, akinek nincs választása.

Most a pandémia sokakat hozott rossz helyzetbe. Nálunk az állatvédőrség segít, ha valaki kórházba kerül, gondoskodnak az állatáról, mindegy, hogy kutya, macska, madár, kisemlős, hüllő, kétéltű, haszonállat, rovar vagy csodalény. De nincs mindenhol ilyen szuper csapat.

2020. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!