Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a határvonal, amin túl...

Mi az a határvonal, amin túl már nem “normális” (túl)szeretni a kutyát?

Figyelt kérdés
Pl. állandóan ágyban altatni? Vagy minden nap venni neki jutifalit/játékot? Vagy az egész életet köré szervezni? Vagy hetente kozmetikushoz vinni és/vagy festeni a szőrét? Vagy mindenhova kis fenszi táskákban vinni? Vagy “gyerekemnek” hívni? Nálatok hol a határ? :)
2020. nov. 14. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a gyereknek meg anyunak hivattatás már sok.


Ez nem egyezséges sem a gazdinak, sem a kutyának. A kutyát kutyaként kell tartani, akkor lesz a legboldogabb.


Feláll ettől a szőr a hátamon amúgy, de persze szó nélkül hagyom. Engem is hívtak már a kutyám anyjának, hát lenyeltem...

2020. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálam is az b@ssza ki a biztosítékot amikor aztmondja valaki a kutyájára, hogy ő az én szőrös gyerekem. Meg a gyere ide anyuhoz. Meg a jajj hát olyanok mint a gyerekek. Nem, ezek kutyák. Én is szeretem az enyémeket de eszembe nem jutna a gyerekemhez hasonlítani.
2020. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Engem igazából nem zavar, ki hogyan, mennyire szereti az állatát, csak 2 dolog:

1. Ha az állatnak árt vele. Pl anyám édességgel meg parizerrel tömi a kutyát, "mert hát olyan esdeklő szemekkel néz, és ő az én kicsi kincsem". Igen, csak a kicsi kincse kb. 20%-kal több az egészséges súlyánál, éveket vesz el az életéből, nehéz és beteges időskorra ítéli.

2. Ha a családja, főleg a gyerekei elé helyezi. van olyan ismerősöm, aki olyan kedvesen beszél a macskájával, amilyen kedvesen SOHA nem hallottam még beszélni sem a férjével, sem a gyerekeivel...

Nekem ezek azok, amik már túlzásnak minősülnek.

2020. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Amikor megrágja neki a kaját ...
2020. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

En szerelmemnek szoktam hivni es kulon neki fozok.


A kerdesben felsoroltak jo resze csak a penzen mulik.


Persze egy cane corsot nem a penz miatt nem hordjuk a louis vuitton ridikulunkben..😂

2020. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az veri ki a biztosítékot,mikor minden meg van engedve a kutyának.

Nincs nevelve,nincs rászólva,csak úgy van oszt' jó napot.

Meg a halálra etetés,mert jajj szegény,hogy néz...



Én is imádom a kutyáimat, az 5 kgos ágyban alszik a 18 kgos nem. De reggel feljöhet. Ezt tudja.


Nincs kuncsorgás az asztalnál,nem ugrálunk a vendégekre stb


Hát egy-egy darab szárított kacsamellet szoktak kapni 1-2 naponta, 2 naponta szárított marhafejbőrt,de csak a fogápolás miatt. Nem veszek minden nap. Kb havonta 1x veszek többet :D


Valamilyen szinten viszont a kutya/ák köré kell szervezned az életet.

Hiszen van egy rendszer. Nálunk pl míg Pesten dolgoztam, nekem nem fért bele,hogy munka után megigyak valamit a kolléganőimmel. Hiszen a kutyák vártak,hogy menjünk sétálni. Aki lakásban lakik mint én is annak azért a 3 séta időpont viszonylag fix. Meg ha pl kiruccanás van ahová pl a kutya nem mehet,vagy nem akarod vinni akkor panziót kell keresni vagy megbízható személlyel lebeszélni. Bizony ha esetleg betegek ,felügyeletre szorulnak ,lemondom a bulit vagy a mozit.


Azért persze nem gyerekek, hanem kutyák,viszont abban hasonlítanak,hogy nem tudnak magukról gondoskodni,ergó vállaltad érte a felelősséget.

2020. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyánál is az a legfőbb probléma, mint gyerekeknél, ha szeretetre hivatkozva túl engedékeny vagy, nem húzol egy határt, és valójában ő irányít.

Hogy mi ez a határ, arra nincs általános recept, csak legyen egyértelmű, és abban legyél következetes. Gyereknél és kutyánál is ebből vannak problémák, emiatt nő valakinek a fejére, emiatt lesz pofátlan, hisztis, akaratos, vagy akár agresszív is.

Pl én felengedem a kanapéágyra a kutyát, én jobban alszom így, de ha leparancsolom, azonnal szót fogad, ha vendég jön, akkor meg tudja, hogy az olyankor a vendég helye. Egyedül hagyhatom a magamnak reggelire elkészített virslivel úgy, hogy eléri, nem eszik bele, pedig szereti, de tudja, hogy az enyém, és ezt tiszteletben tartja.

2020. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Én ágyban sem altatom, van helye, igaza a lakásban van.

Lányomnak se hívom, nem öltöztetem, pláne nem festetem a szőrét. Enyémnek kozmetikusok se kell amúgy.

Minden nap játék jutifalat vásárlása is sok.

Nem engedem, hogy szájon puszilgasson.

Ettől függetlenül közbe kap egy puszit a fejére és rendszeresen mozgatva van.

Enyém nem épp öleb, de előtte vokt egy Pincsim, én nyirtam nyáron, nyilván fésültem, hogy ne hulljon anyira a szőre. De a 17 év alatt nem volt rajt ruha, nemhogy a szőrét festessem meg gyöngyöket rakassak rá.

N

2020. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pl az ágyban alszik a kutya, és igaz én nem szoktam fiamnak hívni, de engem anyum mindig az apjának hív (mármint nyilván a kutyáénak :D). Ennek ellenére én nem gondolom, hogy rossz értelemben el lenne kényeztetve. Semmi nincs ráhagyva, fegyelmezem, tudja, hogy mit szabad és mit nem.

Szerintem is ott kezdődik a nem normális, ahol a kutya egészségére vagy életére nyomja rá a bélyeget a túl"szeretés". Aki össze vissza eteti a kutyáját mindennel mert hogy "milyen cukin néz", aztán lesz egy szép 15 kilós tacsijuk, na az nem normális. És az sem, ha a gazda hagyja, hogy a kutya dominálja, nincs rászólva, minden rá van hagyva a kutyára és minden meg van engedve.

2020. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!