Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám? Mihez...

Meghalt a kutyám? Mihez kezdjek így?

Figyelt kérdés

Annyira üresnek érzem magam, és nagyon fáj. 5 éves koromban kaptam, az egész gyermekkoromat végigkísérte, mindig ott volt velem, nagyon sok emlékem van vele. 16 és (majdnem fél) évet élt. Fáj annyira, mintha a kistesóm halt volna meg. Este aludt el a kiskosarában, de akkor is bánt, hogy nem tudtam elköszönni, míg élt, utoljára látni még élve, mivel fél éve nem élek anyukámmal napi szinten. Ma írta meg hogy ássa a gödrét, de nincs erőm odamenni, nem tudom így látni a kutyust. Mit tegyek?

21/L



2020. nov. 16. 13:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem arra irányul hogy hogy lenne jobb szerintetek, ha most odamennék és látnám ahogy temetik meg hogy halott, vagy ha nem látom hogy temetik és úgy mard meg az emlékeimben, hogy még él és boldog? A sírját később persze rendbe tenném.
2020. nov. 16. 13:52
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom! Tudom milyen szörnyű érzés. Talán az vigasztalhat valamelyest hogy elaludt, nem szenvedett. Sajnos nagyon sokszor csúnya vége van, sok-sok szenvedéssel. Az enyém kórházban volt a halála előtt, mindent megpróbáltak hogy megmentsék, de ezzel meg is kínozták, sokat szurkálták, satöbbi. Végül hazaengedték meghalni mert semmi sem hatott. A vége is szörnyű volt, a karjainkban volt és tehetelenek voltunk.

Én biztos elmennék a temetésére hogy ne legyen később bűntudatom. Kérd meg anyukádat hogy csavarja be egy lepedőbe hogy ne kelljen őt úgy látnod, és azzal együtt tegyétek a földbe.

2020. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom! Tedd amit jónak látsz, érzel
2020. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként szerintem sokkal szörnyűbb érzés lesz majd otthon látni az üres kosarát, a táljait, a játékait, mint magát a holttestet, ami már békés.
2020. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Elmesélek neked valamit, hátha segít a döntésben kicsit. Az én kutyámat 9 év el kellett altatnom mert megmérgezték. Állatorvosnál volt az eutanázia, szorongattam magamhoz a halott kutyámat. Soha olyan fájdalmat nem éreztem. Otthagytam, hogy szállítsák el, mert úgy kiborultam, hogy nem bírtam volna haza kocsikázni a kis testével, meg még sírt is ásni a decemberi fagyott talajba a kertünkben. Igy is bele ájultam az autóba szó szerint. Ezt a döntésemet azóta is bánom, mert ki tudja mi lett a kis testével :(


Ha megtehetném újra, hazahoznám, és ha kellene, fél napig ásnám a kis gödröt neki hogy oda tegyem be és közel legyen hozzánk.

2020. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
menjél. a temetés - akár anyukáddal közösen - segít majd idővel feldolgozni a gyászt. ezt a lépést nem célszerű kihagyni.
2020. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez a szomorú a kutyatartásban, hogy a kutyák sokkal rövidebb életet élnek, mint az ember. Túlleszel rajta.
2020. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem menny el, búcsúz el tőle...mégha csak így is...sokkal rosszabb lesz ha nem köszöntél el tőle utoljára.
2020. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Menjél, és búcsúzz el tőle így.

Imádkozhatsz is, gyertyát is gyújthatsz.

Az ilyesmi mindig az élőkért van, valahogy fel kell dolgozni, ki kell mutatni.

A sajátjaim halála engem is megviselt, és csak berúgva tudtam eltemetni őket.

2020. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

2 éves volt a kiskutyám, mikor megszülettem. A kezdetektől velem volt, a kiságyamban aludt velem, hurcoltam mindenhova, hozta anyu velem az oviba, suliba, meg hazafele is, később én vittem sétálni, boltba, mindenhova, az egész életemnek a része volt, imádtam. Olyan természete volt, mint egy terápiás kutyának. Egy 2 és fél kilós csivava kislány volt. 18. születésnapom után pontosan 1 hónappal ment el örökre. Szó szerint "felnevelt". Azóta is egyedül érzem magam a világban, pedig már 3 év eltelt. Képtelen vagyok bármilyen más kutyára úgy nézni, mint rá anno. Nem tudom mi a jobb, ez, vagy ha nincs az embernek kutyája, míg nagyobb nem lesz. De ez így tényleg olyan, mintha a testvéredet veszítenéd el.

Sajnálom, hogy nem tudok érdemben hozzászólni, csak gondoltam leírom, őszintén együtt érzek Veled.

21/L

2020. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!