Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál, ha ennyit mértem,...

Kutyánál, ha ennyit mértem, ez a hám jó lehet?

Figyelt kérdés

Ha kb. 60 cm-t mértem mellkas körméretnek, de keverék, fél éves vizsla-labrador jellegű, akkor egy L-XL 47-68mm-es hám jó lehet neki egyelőre?


Azt olvasom hogy nagytestűekre valók ezek a nagyok, de ha egyszer ennyit mértem? Nem egy hatalmas állat.


[link]


Ilyenre gondoltam, egyelőre.


2020. nov. 16. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ne használj hámot, két dolog miatt. Az egyik hogy elhúzza a kutya vállizületeit hátra, ez fejlődésben lévő kutyánál hatványozottan igaz. A másik, hogy a kutya a nyakánál (annak is rögtön a koponya alatti, leggyengébb részén) irányítható, korrigálható a legjobban. Egy hámmal nem tudod rendesen tanítani mert nem alkalmas rá hogy oldalirányba kibillentsd a kutyát. Csak hátrafelé tudod rángatni, úgyhogy a hámba jól belefeszül és az csak növeli a viselkedés intenzitását. Nyugodtan használj nyakörvet, a hámot meg meghagyjuk az igáslovaknak:)
2020. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam hámra, mert jókat írtak róluk, és hogy kényelmesebb a kutyának. Régen persze más kutyákat mindig is nyakörvvel sétáltattam. Ha tud szépen, akkor biztos nem kényelmetlen neki nem?
2020. nov. 16. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előzőhöz, nagytestű kutyának inkább a nyakörv ideális, legalábbis ha már megtanítottad neki hogyan viselkedjen pórázon
2020. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, igen, ha tud szépen viselkedni, nyakörvet használj. 2 ujjas teszttel ellenőrizheted, hogy megfelelően raktad-e fel, az-az, ha 2 ujjad befér a nyakörv és a kutya nyaka közé, nagyjából az az ideális. A hám a kistestű kutyáknál előnyös, mivel nekik sokkal gyengébb a légcsövük és nyakörvet használva akár egy kisebb mozdulat is olyan lehet nekik, mint egy nagytestű kutyának az, hogy tiszta erőből rángatod a pórázt.
2020. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tenyeszto nekunk is a lelkunkre kototte,h csak nyakorvet tegyunk a kutyajara! Tonkreteszi a novesben levo vallizuletet meg elnyomja az izmokat!
2020. nov. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom mindenki a nyakörv mellett szavazott, de akkor kedves elsőt miért kellett lepontozni?


Köszönöm a válaszokat. Kb. Beagle méret már a kutyánk, csak nincs olyan tömzsi, mivel vizsla jelleg, hosszú lába van nagy hatalmas mancsa.

2020. nov. 17. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:

"de akkor kedves elsőt miért kellett lepontozni"

ez az oldal ilyen sajnos, hiába ad az ember hasznos és jó választ, valaki akkor is lepontozza..

2020. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv újra, első. Jah, tökre meghozza az ember kedvét a válaszadáshoz...Mindegy, egyrészt attól én nem leszek hülyébb hogy a válaszomat hogyan értékelték, másrészt ha csak egy gazdit sikerült lebeszélni a hámról már megérte:)


A másik meg hogy általában nem a válasz hasznosságát értékelik az emberek hanem hogy a saját szubjektív véleményükkel megegyezik-e. Jöttek gondolom a hámosok, látták hogy mit írtam, és egy pillanat alatt végigment a fejükben hogy: Hát dehát, a rossebbe, én is hámmal sétáltatom a kutyámat, ERGO ez nem lehet igaz amit ír, ERGO haszontalan a válasz, és már villan is a piros X.


Mert ugye mindíg más a hülye.

2020. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!