Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutya (Hibrid) tenyésztő...

Farkaskutya (Hibrid) tenyésztők, vásárlás/örökbefogadás, tartása magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha egyszer kutyát szeretnék választani, szeretnék egy nagyobbat, és mivel nagyon megtetszettek a farkaskutyák (nagy farkas fan vagyok :D) kiváncsi vagyok hogy van e lehetőségem


- ilyet magyarországon tartani? Hol találom ehhez a jogszabályokat? Ha tudjátok, írd meg nekem!


- lehet-e magyarország vagy környező országokban kapni/örökbefogadni? (ausztria, szlovákia, hovátország, talán még anglia)


- jól fogja-e érezni magát mellettem? Nemsokára egyetemista leszek, bár tudom a családomra bízni a kutyát, sokat sportolok, szavamat adom, sokat foglalkoznék vele, de valószínüleg estére érnék haza.


- lehet-e kiskorában macskához szoktatni? Bánthatja-e a macska kiskorában? (a macska nem akadály ha nem)


Tapasztalatot, és weboldalakat küldjetek, szívesen utána nézek!

Köszönöm előre is válaszotokat :)



2020. nov. 16. 22:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve okozhat-e problámát ha családra bízom? (8 éves gyerkőc)
2020. nov. 16. 22:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan KUTYAfajtát választhatsz. Pl. csehszlovák farkaskutya. Van tenyésztő Magyarországon, de Szlovákia sincs messze.

Ott van Saarlosi farkaskutya is.


Igazi F1es hibrid sehol nem lesz. Csak olyan kutyafajta,amiben farkasvér Is van.

2020. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha estere ersz haza, hogyan tudnal vele sokat foglalkozni? Hetvegen? A csalad vallalja, hogy ellatja a kutyat helyetted a nap nagy reszeben, ezt megbeszelted veluk? Setalni is viszik majd, nevelik is?
2020. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor nem tartanak farkaskutyát azok, akik munkába járnak? Inkább érdemes kutyát tartani, ha van mellette még egy személy? Igen, ha a családban a kicsik felcseperednek, én elmegyek, van idejük a kutyával foglalkozni. (de kutyát én tartanám, csak ha több napra elmennék, akkor szívesen vállalnák)
2020. nov. 17. 10:01
 5/19 A kérdező kommentje:
Például a Tamaskan fajtára azt mondják családbarát, más helyeken pedig azt hogy tragikusan is végződhet ha gyerekek között tartják. Melyiknek lehet hinni?
2020. nov. 17. 10:04
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Minden azon mulik foglalkozol-e eleget a kutyáddal, megneveled-e rendesen a kutyádat, jo elete lenne-e a kutyádnak. Ha ezek nincsenek meg, akkor barmelyik kutyával lehet problema.
2020. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutyát akarsz inkabb torold a fejedbol, hogy elmesz tobb napra ... mehetsz, de akkor ne legyen kutyad.
2020. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Van Magyarországon is több kennel! Pl. Ingarian, Crying Wolf. Érdeklődj náluk!

Vidd majd kutyaoviba, suliba, menj el vele sétálni, és akkor nem lesz semmi gond. Nézegettem én is annó, de makacs fajta (a farkasvér miatt IS), ezért inkább hanyagoltam.


Amúgy... NEED before BREED! Gondold át, mire kell neked a kutya. Ne a kinézete döntsön!

2020. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mint sok más embernél, nálam is nagy szerepet játszik a kutya kinézete. Nekem a farkasok tetszenek, valakinek a kanapégombócok. Ha ilyen kutyám lehetne, inkább attól félnék hogy megunna, nemhogy nem foglalkoznék vele :) még nem volt kutyám, lehetséges, hogy beletörik a bicskám a nevelésébe? Szaktudás szükséges? Tamaskanban 5-15% van, amire sokan írják hogy elenyésző. Ahogy láttam borsos az ára(800$-1200$), de össze tudnám szedni a pénzt ha nagyon akarnám. Ha hülyeséget hordok össze-vissza, szóljatok!
2020. nov. 17. 19:45
 10/19 A kérdező kommentje:
#8: Sportos vagyok és szeretnék gyakran kiruccanni egy állattal a természetbe. Ezért preferálom az erősebb kutyákat.
2020. nov. 17. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!