Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát vegán étrenden...

Lehet kutyát vegán étrenden tartani?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok!

Nincs kutyám és ha lenne, akkor sem vegán étrenden tartanám.


De én azt hittem, mint laikus, hogy a “teljesértékű” vegán kutyatáp, az itthon illegális.


Erre itt van ez.

Egy deka hús nincs benne.


[link]


És persze vannak negatív kommentek is alatta, de többségében pozitív, ilyenek:



“ Ez a legjobb tap a piacon! “


“ Premium húsos tápról váltottunk erre a tápra. Több vega/vegán tápot is próbáltunk korábban, de különböző okok miatt nem váltak be. Igazából az egyetlen ami megfelelő összetételű volt, gyomorsav túltengést okozott. Fel is adtam a próbálkozást, aztán egyszer véletlen rátaláltam erre a tápra. Összetevők alapján megtetszett és csupa jó értékelést olvastam róla. Kipróbáltuk és nem bántuk meg. A kutya energia szintje, szőrzete, végterméke ugyanolyan, vagy akár jobb is mint a premium húsos táp esetében “


“ Malinois kutyam masfel eve ezen a tapon van. Elkepesztoen gyonyoru bundaja van, elotte egy evig Orijen Tundrat kapott. Es ez a tap jobb. Az is nagyon jo, de ez... 35 kilometernyi turazas utan is jott es hozta a jatekat, hogy o meg rohangalni akar! Kiegesziteskeppen kap friss afonyat, parolt zoldsegeket, almat, kiwit, banant, basmati rizst, karfiolt, brokkolit, sutotokot. Tokeletes a verkepe, orvosilag kontrollalt kutya, ne hallgassatok a karogokra, igenis lehet kutyat vegan etrenden tartani! “


De a linken is elolvashatjátok...


Régebben, olyan 3-4 éve láttam, talán a fókuszban egy riportot, ahol azt mondták hogy a vegán táp az 3 hónap alatt megöli a kutyákat.


Most akkor mi a valóság?



2020. nov. 17. 01:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Ez önmagában állatkínzás. Nem csak veréssel lehet kínozni, hanem úgy is ha egy ragadozó állatot zöldségekkel etetnek.

Hála az égnek kevés az ilyen elmebeteg gyökér, egy intelligens, felelős kutyatartó tisztában van vele hogy ezzel mennyire rosszat tenne a kutyájának, és pontosan tudja hogy a gyártó is csak kiegészítőnek ajánlja, nem azért gyártják hogy valaki ezzel csessze el a kutyája emésztőrendszerét. De gyengébbek kedvéért a leírásban is szerepel, hogy "Ideális kiegészítés BARF-hoz vagy Lukullus száraz táphoz".

2020. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
persze, elvégre a kutya még a madárszart is felnyalja, ha nagyon éhes. az már más kérdés, hogy rohadtul egészségtelen a számára, mármint a vegán étrend, soha nem lesz vegán egy kutya, csak rá kényszeríti az elmebeteg gazdája azzal, hogy nem ad neki mást, de már több teszt bizonyította, hogy egy vegán étrenden tartott kutya is a húsos tápot választja, ha van rá lehetősége.
2020. nov. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Uram atyám! Ilyet az állatkertben lehet beszórni az állatoknak, pont azért, mert nincsen valós tápértéke. Oké, hogy vitamin van benne, de abból nem lehet megélni.
2020. nov. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
12%

A kutya husevo allat. A gabona mereg szamara es az ember szamara is. Az osszes tap egeszsegtelen egy kutyanak.


Nezzetek csak meg a sportkutyakat... akikkel futnak es latszik ,h izmosak.... mind hust eszik meg csont zoldseg kicsi belsoseg.


Tegnap is megkerdezte vki,h a nagydarab kutyam hogyhogy birja futast.. mondom nekik,h o hust eszik mindig. Soha tapot vagy soha tesztat stb gabonat. :D

2020. nov. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
21%
A kutyák mindenevők, szóval elméletben hús nélkül is túlélnek. Az viszont megint más kérdés, hogy hosszútávon nem egészséges a húst nélkülözni. Sem a kutyánál, sem az embernél.
2020. nov. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

A kutyànak szüksége van húsra, alapvetően a kutya őse is egy ragadozó, a kutyák is ragadozók, tarajos a zàpfoguk.

Az ember meg mindenevő, tehát szüksége van húsra, és zöldségre/gyümölcsre is alapvetően, ugyanis a fogazatunk is gumós, ami csak a mindenevőknek van. Aki azt mondja, hogy "az ember vegànsàgra/vegetàriànus életmódra teremtetett" az baromságokat beszél, ha ez így lenne, akkor redős zàpfogunk lenne, mint pl a teheneknek. Elég baj az, hogyan az ilyen megszállott is tarthat állatot, és kínozhatja ilyenekkel. Persze, mindenki azt eszik, amit akar, ha ő vegaként érzi jól magát, akkor egészségére, de azért egy húsevő állatot ne kínozzon már neki nem megfelelő étrenddel!

2020. nov. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%

#5 a kutya nem mindenevő.

az egész emésztőrendszere húsevésre fejlődött, nem tudják rendesen megemészteni és feldolgozni a növényeket, csak feldolgozott formában (pld. megfőzve), vagy ha már nagyon túlérett az a bizonyos növény.

A kutya ízig-vérig húsevő, ezt ne akarja senki megváltoztatni, mert azzal csak árt a kutyájának.

2020. nov. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%
Vegan kutyataplalas, ha novenyevo allatokkal eteted a kutyad :)
2020. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

Ez maximum olyan kutyáknak jó, akiknél mindenféle hús allergizál.


Egyébként aki nem háttal ült biológián, az pontosan tudja, hogy mi a kutya őse, milyen a testfelépítése, a fogazata és a gyomra, szóval szerintem az nem ad vegán kaját a kutyának.


Az, hogy én mit eszem, az én döntésem. De a kutyámra nem erőltetem rá a vegán tápot. És nyilván ha a kutya választhatna 1 csomag répa és fél kg hús között, akkor az utóbbit választaná.

2020. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezd meg tőle .
2020. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!