Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húst hogyan érdemes hőkezelni,...

Húst hogyan érdemes hőkezelni, hogy biztos ne legyen benne kórokozó, de a csontos rész elég rugalmas maradjon a kutya számára? (Természetesen olyan csont, amit a kutya fogyaszthat.)

Figyelt kérdés

Nem bízok a teljesen nyers húsban, és van olyan is, amit nyersen nem is szabad a kutyának adni, szóval szeretném hőkezelni, mielőtt a kutyának odaadom, de nem tudom, mi lenne az ideális. Azt sem akarom, hogy a csontos rész olyan keménységű legyen, ami már bajt okozna.

Ételhőmérőt rendeltem, így a hőfokot azzal tudom nézni, egyszerű gáztűzhelyem van amúgy.


2020. nov. 17. 11:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés, hogy hőkezeljem-e a húst, mert mindenképpen fogom hőkezelni, a kérdés csak az, hogy hogyan. Eddig a forrázás volt az egyetlen hasznos válasz, a többi nekem értelemszerűen a kérdés szempontjából nem hasznos. Nem vagyok barf ellenes, de az én kutyámnak a kizárólagos nyers etetés nem megfelelő, viszont a táp sem. Köztes megoldást keresek.
2020. nov. 18. 08:16
 12/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát akkor főzz neki. Nem igazán értem a parát. Főzd meg a húst, belsőségeket, és adj mellé tojáshéjport vagy kalcium citrátot mint kalcium pótlás+zöldségek. Ennyi :)
2020. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Főtt csontot semmiképp ne adj neki, mert az szilánkosra törik. Az enyém most 4 hónapos, még nincsenek meg a maradó fogai szóval egy ideig még főzök neki, de a csontot ilyenkor nem szabad benne hagyni. Ahogy kijönnek a fogai, átállunk barfra, mert sokkal jobb a kutyának. Hidd el, hogy húsevő állatnak semmi baja nem lesz a nyers hústól. A farkasok szerinted főzögetnek a vadonban? :D

A kutya szőrének, fogazatának és izomzatának is a lehető legjobb a nyers etetés. De én nem rábeszélni akarlak, annyi hogyha mindenképp főzöl akkor a csontot szedd ki a húsból mielőtt odarakod főni, így a csontot megeheti nyersen, a hús viszont főtt.

2020. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!