Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokás új kutyát hozni...

Mikor szokás új kutyát hozni a házhoz?

Figyelt kérdés
A jelenlegi kutyusom már nem mai gyerek és elkezdtem gondolkodni, hogy talán lassan ideje lenne "beszerezni" a trónörököst. Igaz, van még pár éve a mostani kutyusomnak, de gondoltam talán jobb, ha a kicsi úgy nő fel, hogy van egy felnőtt kutya is a háznál. Ti mit gondoltok, jó ötlet? Jelenlegi kutyus egy kan labrador és ugyanilyet szeretnék trónörökösnek.
2020. nov. 17. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hagyd nyugalomban megöregedni a meglévőt. A kicsi piszkálná, zavarná, fellökné. Mellesleg, ha össze barátkoznak, megszeretik egymást, a kölyöknek nagyon rossz lesz, meg fogja viselni, ha az öreg már nem lesz vele. Hány éves amúgy a meglévő? Milyen egészségügyi állapotban van?
2020. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem tudom egészen pontosan, mivel örökbe fogadtam és az előző gazdái sem tudták megmondani, nincs törzskönyve, de úgy 10-12 éves. Jó állapotban van egészségileg, csak látszanak már rajta az öregedés jelei.
2020. nov. 17. 14:25
 3/14 A kérdező kommentje:
igazad van egyébként a többiben, talán jobb lesz, ha megvárom amíg az öregsrác nyugodtan eltávozik :)
2020. nov. 17. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Sosem bírtam az ilyen öreg kutya mellé fiatal hülyeséget.

Vagy legyen 1-3 év korkül, vagy hagyd meg az öreg kutya utolsó éveit nyugalomban.

2020. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
10-12 éves kutya mellé semmiképp nem ajánlom. Élje le nyugodtan a nyugdíjas éveit.
2020. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2020. nov. 17. 14:38
 7/14 anonim válasza:
100%
Hát én láttam már idős kutyákat akik idegesek lettek a kis virgonc kölyökkutyák miatt, mivel folyton játszani akart vele a fiatal kutyus.
2020. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
48%
Nálunk is volt egy öreg kutyus és egy pici igen nyilván piszkálni fogja, de a kicsi a nagytól majd tanul is pl. nálunk nagyon hamar megtanulták hogy ül és fekszik mivel látták ahogy ezt kérjük az öreg kutyustól, nem tudom nem volt vele(pici) annyi nyűglődés hogy tanulja meg. És az öregebb is nálunk már nem csak feküdt hanem játszott a pici kutyával jól érezte magát !
2020. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8 köszi a tippet, de azt hiszem bevállalom azt a picit több nyűglődést, amúgy is imádok foglalkozni a kutyámmal :)

köszi még egyszer mindenkinek a válaszokat, mentek a zöld pipák

2020. nov. 17. 16:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a kutyádat. Van, amelyik jól elvan kölykökkel, van, amelyik még korabeli más kutyát sem tűr meg maga mellett.

Ha bevállalod, ezekre figyelj: Ha konfliktus lesz, neked kell közbeavatkozni, ha az öreg nyugalomban akar lenni, a kicsit el kell különíteni, valószínűleg sétáltatni sem együtt fogod őket, vagy csak a séták egy részében, mert eleve mások az igényeik. Az öreg kutyát meg ne lepd meg egy kölyökkel, hanem találkozzanak, mielőtt a kicsi beköltözik, így látod, hogy egyáltalán van-e valamennyi szimpátia, ha megvan a kiszemelt, és semleges helyen megvan a szimpátia a kutyák között, találkozzanak többször semleges helyen, és beköltözés előtt nálatok is néhány alkalommal. Így látod majd, hogy ha megvan semleges helyen a szimpátia, akkor a meglévő kutya saját területén is megvan-e, vagy ott már betolakodóként tekint a kicsire.

2020. nov. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!