Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agilityzni szeretnék az 5...

Agilityzni szeretnék az 5 éves labradorommal! Azonban nincs pályám, és nincs tizenezer forintom cuccokra! Úgyhogy arra gondoltam, hogy megkérem az asztalos apámat, hogy csináljon nekem pályákat! Mit gondoltok veszélyes húzás lenne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

igen és semmi értelme nincs

akkor tudsz már otthon is edzeni egyedül, ha van már némi tapasztalatod és az egy edző nélkül nem megy

ha nem is szenved a kutya balesetet (erre is jó esély van) akkor is elrontod a kiképzését, mert nem tudod hogy kell az akadáklyokat helyesen tanítani

ráadásul egy labrador minden, de nem légies alkat, akár az izületeit is tönkre vághatod egy rossz pályával

2010. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet, én 20 évesen magamnak csináltam meg pár akadályt. Ne legyenek kiálló szögek, felálló falécvégek...

Ugróakadálynál a bottartó lécek magasabbak legyenek mint amilyen magasat a kutya ugrik jóval, ha nem középen ugorja ne tudjon ráesni mert súlyosan megsérthetné a hasát(1 m legyen sztem, de a lécet majd csak a kutya marmagasságának megfelelően tedd fel, eleinte még annál is alacsonyabbra)

Hintánál és palánknál csúszás megelőzésére keresztléceket kell szögezni úgy 30 cm-ként.

Kúszót úgy csináltathatsz esetleg h két leszúrható fakeret, amire csinálasz egy hosszú, erős anyagból ráköthető lepedőt(felül és kétoldalt), ez az algút.

Szlalomhoz erős botokat lenyomsz a földbe, kezdő kutyának messzebbre, ahogy ügyesedik egyre sűrűbben rakhatod.

A méreteket, felépítést lenézheted kutyasuliból is.

2010. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy számolj hogy minden cucc külön tízezer kb. Egy kutyaiskola sokkal olcsőbb. Én azt ajánlom.
2010. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én egyébként csak hobbiból szeretnék agilityzni! akkor jó a homemade
2010. aug. 10. 20:31
 5/14 A kérdező kommentje:
nem...?
2010. aug. 10. 20:31
 6/14 anonim ***** válasza:
jó lenne, ha a vidéki városokban is lenne agility pálya, de erre úgy néz ki esélyünk sincs...
2010. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szerintem egy 5 éves kutyának már nem nagyon kéne ugrálni igaz még biztos formában van mert hiszen még nem idős, de ilyen korban már könnyen baja eshet, ezt tapasztalatból mondom hiszen van egy kutyaiskolánk
2010. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

tehát akkor ne agilityzzek???

csak mert 12 éves vok és 7 évesen kaptam a kutyát és 7 évesen nem nagyon csináltam vele semmit! dehát megjött az eszem és azt akartam hogy ő is érezze jól magát! akkor mit csináljak, hogy ne unatkozzomn?

2010. aug. 10. 21:10
 9/14 anonim ***** válasza:
hol laksz? én is 40 km-re járok agilityzni, mindent meg lehet oldani
2010. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
pest megye
2010. aug. 11. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!