Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámnak...

Hogyan tudnám a kutyámnak megtanítani, hogyha valaki megy a lépcsőházban ne ugassa meg?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
"Fejezd be, halgass, hagyjad, csend... mindent probáltunk." Az mondjuk teljesen mindegy, hogy milyen szót mondasz neki, mivel úgysem érti. A testbeszéd a lényeges, és valószínűleg rosszul csinálod.
2020. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

A tiltás azt jelenti, hogy eléred, azonnal hagyja abba azt, amit csinál.

Az, hogy magyarázol és könyörögsz neki, nem tiltás. Csupán csak azt jelzi, hogy képtelen vagy nevelni, képtelen vagy kontrollálni. Van némi fogalomzavar nálad, igaz?

2020. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak!

2 -3 ugatásról lett volna szó....

Régi ház, öreg padlóval, vékony falakkal.


Azthiszem pár évig megint nem írok ki kérdést. Borzalom ami itt megy.

2020. nov. 18. 22:26
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod az ugatásgátló nyakörvet is, de ha egy inger hatására jött elő, akkor azt a hatást kell kioltani, minden más csak tüneti kezelés. Mi volt a nyaralóban, ami más volt, mint otthon, és kiválthatta? Leszámítva, hogy nem otthon voltatok. Amúgy azt is vedd figyelembe, hogy kamasz, simán lehet az is, hogy csak a határait feszegeti. Több gazditól hallottam, hogy ilyenkor olyan, mint hogyha az addig jól nevelt kölyök elfelejtett volna mindent.

Szóval oknyomozás, nagyon erős jutifalat, és következetesség. Ezt tudom tanácsolni.

2020. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A nyaraláson volt egy csivava, szerintem eltanulhatta. Holtág melletti telek, mögötte szántó volt. Ha arra jött valaki ugatott. Területvédés, figyelmeztetés bármelyik lehet. Kistestű kutya, szeptemberben tüzelt. Napi 2-3x megyünk sétálni, amolyan szomszédok kutyaja is, mindenkit üdvözöl reggel setáláskor. Más kutyákkal barátságos, agressziót nem láttam tőle eddig, inkább kihátrál.
2020. nov. 18. 23:13
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, a hülyeséget el tudják tanulni egymástól, de le is lehet szoktatni. Viszont ne könyörögjetek neki, mert egy kamasz alkalmi süket. 🙂
2020. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!