Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doberman benti kutyának számít?

A doberman benti kutyának számít?

Figyelt kérdés

Szóval társasházban nyugodtan tartható?


Olvastam valahol, hogy a rövid szőre miatt kint télen, ősszel nem is lenne amúgy se tartható.



2020. nov. 19. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Ágyban, dunna alatt szereti legjobban.
2020. nov. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tartható bent de azért mozgásigényt ki kell elégíteni dunyha előtt :))
2020. nov. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon fázós kutya, benn is kell tartani legalább éjjelre, még ha kijárós is. Arról nem is szólva, hogy ez egy személyvédelemre kitalált kutya, és valóban szinte tapad a gazdájára, kínzás lenne a nap nagy részére elzárni tőle.

Két dologra számíts: 1. tényleg nagy a mozgásigénye, és a FELADATigénye, szóval a sima séta, az kevés lesz neki, 2. ugatós kutya, nyilván ez nevelés és foglalkoztatás kérdése is, de akkor is, természeténél fogva ugatós.

2020. nov. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem kimondottan társasházi benntartásra kitenyésztett fajta.
2020. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent van, de ha tényleg nagyon hideg van, meg hó akkor ruhát is adok ra, nyilván nem bundát de egy kis pulcsikát,és csak nagyobb sétákhoz
2020. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bentre való, de sok mozgásra és munkára van szüksége emellett. Kutyasuli, tréning szinte kötelező ezzel a fajtával.
2020. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!