Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma indultam el otthonról,...

Ma indultam el otthonról, véletlenül kislisszolt a nyitott kapun a kutyám és morogva ráugrott majdnem az egyik járókelőre, aki meg belerúgott. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Azt mondta bocs, de megijedt. Én meg hiába szóltam az ebre, hogy marad, akkor már rúgott, de nem tudott ráugrani, mert elkaptam a kutyám a nyakörvénél fogva. Furcsálltan sose szokott a járókelőkre ugatni meg semmi.

2020. nov. 19. 13:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

9: Mit perelnél? A kutyát nem szabad kiengedni az utcára. Pláne nem szabad hagyni, hogy ráugorjon, megijesszen valakit.

A járókelő nem tudhatta, hogy mit fog vele csinálni a kutya, vagy fog-e valamit csinálni. A kérdező volt a hibás. Vigye el orvoshoz a kutyát és fizesse, ha van mit.

2020. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Semmi , tamadt lerugták , ennyi . Mákod van hogy nem lett más baj , te hibáztál véletlen .
2020. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet álszenteskedni hogy állatorvosi számla, de ha te sétálnál az utcán és a semmiből egyszer csak azt látnád hogy egy kutya meg akar támadni akkor is gondolom reflexből babusgatni kezdenéd nem? Véletlenül sem hátrahökkennél vagy védekezni próbálnál, főleg hogy hogyha hirtelen érte valószínű azt se tudta mi van.

Az már más hogy utána miket mondott az már nem a hirtelen műve volt hanem a saját 'műveltsége'

Szerintem is vidd el orvoshoz amúgy ha másképp viselkedik, látod hogy fáj neki.

2020. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

#9 Azt ugye tudod, hogy a gazda a hibás, ha az utcán rátámad a kutyája valakire? Minket érdekel a kutya, de az igazságszolgáltatást nem igazán. Ha állatkínzásért felfüggesztettet lehet kapni, amit le sem kell ülnöd, mert előbb meghalsz, mint hogy megbüntetnének, akkor szerinted ezért megbüntetik? Mivel a kutya az utcán volt (és agresszívan viselkedett, még ha nem is harapta meg), ezért önvédelemnek állítja be, és voilá, a gazda máris más ember testi épségét veszélyeztette.


Azért mindenféleképpen vidd el a kutyát állatorvoshoz, valószínűleg komoly fájdalmai vannak, és nem kizárt a belső sérülés sem.

2020. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ilyenkor a teendő?"

Megtanítod a kutyádnak, hogy nem mehet ki a kapun.

Ha valami bajt jelez a kutyád, elviszed orvoshoz.

Akire ráugrott, azt pedig engedd el. Ebből csak te jönnél ki rosszabbul.

2020. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
100%
örülj ha nem jelent fel a rendőrségen vagy a jegyzőnél
2020. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nem akartam szaporítani a szót, gyorsan berángattam a kutyát és leszidtam, mert féltem, hogy még a rendőröket is kihívja, meg persze elnézést kértem tőle. Délután viszem orvoshoz a kutyut, ilyen furcsán megy amit írtam és van a fején egy nagy piros folt. Most arra következtetek, hogy a fejét találta el a rúgás. Olyan gyorsan történt minden, hogy ezt nem láttam. Remélem, nem lesz vmi maradandó neurológiai baja.
2020. nov. 19. 14:08
 18/37 Manócska1 ***** válasza:
100%
vidd orvoshoz
2020. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Manócska1 ***** válasza:
87%
ja,bocsi most olvastam hogy viszed,majd írj mi lett vele. drukkolok!
2020. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
10%

A kérdező a hibás, de azért én állatbarátként biztos nem rúgnék meg egy kutyát, meg semmilyen állatot.

Egyrészt lehet látni már messziről, meg a hangokból is lehet hallani hogy a kutya milyen szándékkal ugrik felém, izgatott és játszani akar, vagy mérges és támad. Szóval olyan nem fordulhatna elő hogy ijedtségből lerúgok egy kutyát amiért rám ugrik.

Emiatt pedig sokan lúzernek tartanak, de ha méregből támad, akkor sem bántanám. Egyszerűen nem tudok bántani egy állatot 🤷‍♀️

Nem gonoszak mint az emberek, nem kedvtelésből támadnak, hanem vagy ijedtségből, vagy azért mert őrzik a területüket vagy a gazdájukat, vagy azért mert szerencsétlenek olyan gazdához kerülnek aki támadásra tanítja őket. Két dolog miatt támadhatnak, vagy ösztönből, vagy parancsra, de semmiképp nem kedvtelésből.

Kérdező, mindenképp vidd el orvoshoz!

2020. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!