Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyát kaptam!?

Vemhes kutyát kaptam!?

Figyelt kérdés

Egy család kirakta facebookra megunt 1 éves vizsláját, megtetszett, akartam is kutyát így hát elhoztam. Akkor még elég sovány volt, de egy kicsi hasa volt, de ezzel nem törődtem. Viszont utána 1 hét elteltével elkezdett nőni a hasa, de gondoltam, hogy a jó minőségű és bőséges ételtől amit végre kap. Viszont ma (3 hét után) már látom rajta, hogy másról van szó, ez már nem duciság,biztosan vemhes. Ma mentünk volna orvoshoz oltás, és ivartalanítás megbeszélése miatt, de nem tudott fogadni, holnap 8kor soron kívül megyünk hozzá, nemrég írtam rá, hogy holnap egy ultrahangot is tervezzen be. Nagyon bánt, mert a szaporítás ellen vagyok, gondolom tudták, hogy vemhes, azért akarták gyorsan odaadni valaminek. Ilyenkor már késő az "abortusz?" már 3 hetesek biztos vannak a kicsik.

Nalunk nem lehetett vemhes, mert nincs kerítésünk, ezért csak sétálni járok vele, egyedül az udvarra nem engedjük ki. Írjak rá arra akitől hoztam? De nem tudom mit tenne, odaadni nem akarom a kutyámat. Nagyon félek igazából csak megnyugtatásra várok.


2020. nov. 20. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Duzzadtak a mellbimbói?
2020. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tudom, egészen az utolsó időkig el lehet végezni az ivartalanítást. Nyilván minél idősebb a vemhesség, annál kockázatosabb.
2020. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Nyugodj meg tényleg. Holnap kiderül hogy biztosan vemhes -e. Ha igen, akkor se vetesd el a piciket (gondolj be, azért elég rossz lehet az anyának) hanem tartsd meg őket, ha ezt nem tudod válalni, ajándékozd /add el őket, viszont, ivartalanítási kötelezettséggel, és úgy hogy mindig küldjenek képet először hetente, aztán havonta, az én már elég csak évente, hogy lásd jó helyre kerültek. És a szülés után (illetve a kicsik 8 hetes kora után) ivartalanítsd te is a kutyidat
2020. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodj meg. Vemhesen is lehet ivartalanitani, szerintem ez lesz a legjobb dontes. Az orvos majd mindenrol tajekoztatni fog.
2020. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt az orvos fogja tudni megmondani, de álltalában az a protokol, hogy ivartalanítják vemhesen is, ilyenkor értelem szerűen a magzatok is el lesznek távolítva.


Azonban vannak tényezők, amik miatt néha a szülés mellett döntenek, bár ez ritka! Én a mentett cicámmal jártam így, mikor hozzánk került már csak alig egy hét volt a szülsésig, és 4 éves létére minimum 4 almot már lehozott (szaporításból mentett, ő volt az egyik anyamacska). A mi dokink nem szivesen ivartalanította volna így, ezért felügyelet mellett megszülte a cicáit, és 12 hét után ivartalanította.

2020. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Az állatorvos tud majd neked bővebb infót adni arról, mennyire lehet megszakítani még ezt a vemhességet. Ebben te nem vagy hibás, ha úgy döntesz, hogy megtartod őket, akkor viszont mindenképpen tájékozódj egy alom helyes felneveléséről, szerezz be szoptatós tápot a mamának, gazdikeresésben pedig esetleg kérd a fajtamentés segítségét, hátha van várólistás jelöltjük. A jelölteket mindenképp alaposan csekkold le, csak ivartalanítási kötelezettséggel add a kicsiket. Oltások, féreghajtás, chipp legyen.


Erről nem te tehetsz, nem is a kiskutyák, ha már így alakult, meg kell adni nekik a lehetőséget a legjobb életkezdésre, majd ivartalanítani a mamát. Ne szégyelld ami történt, ha felelős gazdi vagy, akkor a mama a legjobb helyen van nálad.

2020. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
#3 vagyok. Illetve ha "elveteted" a kicsiket, akkor mivel mér elég nagyok, van rá esély hogy az anya nem éli túl
2020. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

#7 ez hülyeség. 3 hetesen még nem akkorak hogy az anya nem élné túl az ivartalanítást. Sőt sose lesz olyan a vemhesség alatt, hogy ne élné túl az ivatalanítást.


Kerdező! Szerintem minnél elöbb beszeld meg az ivartalanítast a dokival. Még a vemhessége felénél sincs így nyugodtan lehet ivartalanítatni.

2020. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Duzzadt elszíneződött bimbók, sokkal kevesebbet fut...ezek a tünetek. Páran próbálnak rávenni, hogy ha még lehet akkor se vetessem el a kicsiket, de sajnálom, de a kutyának 4-6-8 hetes oltás, féreghajtás kell, és ezt akar 6 kutyával számolva. Nem lesz rá pénzem. De ha esetleg valami miatt nem lehetne, nyilván valóan megoldom.
2020. nov. 20. 14:18
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos egészen a végsőkig lehet abortálni a piciket és kipakolni az anyát.


Egy senki.

2020. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!