Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházba milyen kutya...

Társasházba milyen kutya jöhet szóba?

Figyelt kérdés

A nagytestű kutyákat kedvelem jobban, pl doberman.


Jelenleg földszinten lakom. Aktív életet élek, járok ki biciklizni a parkba, sétálni stb.

Napközben home office-ban dolgozom.


Milyen kutya fajták jöhetnek szóba ilyen esetben?



2020. nov. 20. 18:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Nagyjából bármilyen, akár a dobi is.
2020. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván a mamlasz mamutokat kivéve bármelyik, ez inkább egyed mint fajtafüggō, persze figyelembevéve jópár fajtabeli sajátosságot.


Dobermannt nem ajánlom, rengeteg a szívbeteg kutya, amit max. Nézegethetsz.

2020. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A dalmatákról és a vizslákról mit gondoltok?
2020. nov. 20. 18:30
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Masztiffok elég lomhák, lusták szoktak lenni általában, ők jók lehetnek. Szerintem nagy területet igénylő fajtákon (pl kuvasz, komondor) kívül szinte bármilyen, mert a kérdésből ítélve le tudnád mozgatni.
2020. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Dalmatának hihetetlen mozgásigénye van, de velük nagyon jól lehet bicózni/futni, hisz arra lettek kitenyésztve, hogy a királyi hintók mellett fussanak akár több kilómétert. Vizslának is elég nagy mozgásigénye van, de ha ki tudod elégíteni az igényeit akkor szerintem egyikkel se lesz gond.
2020. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok, elég hülyeségeket írtam, bocs. Arra koncentráltam, hogy panel, mert oda általában nyugisabb kutyák ideálisak. Sportoláshoz nyilván nem egy masztiff a legjöbb döntés :D
2020. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizslam volt sokaig, nagyon tudom ajanlani, kedves kutyak, konnyu oket tanitani. Nagy a mozgasigenye, de kielegitheto szerintem, es mindig az ember kozeleben akar lenni. Dalmataval nincs tapasztalatom, de azt hallottam roluk, hogy eleg makacsak.
2020. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Igazából bármilyen nagytermetű kutya megfelelő. Ha sportolni is akarsz vele, mindenképp munka kutya kell, de inkább terelő/vadászkutyákat nézgess, mert pl egy örztő-védő, vagymastif nem túl alkalmas.

Ha nincs konkrét elképzelésed (ha van kérlek írd le és akkor tudunk pontosabb ajánlás adni), akkor nézz szét menhelyeken, ott is vannak nagytestű ebek. És nyilván vannak sportolásba alkalmas és kanapén fekvő kutyák is. Ezt az önkéntesek és a kutyák gondozói tudni fogják. Vannak kimondottan gyönyörű, menhelyi kutyusok, sok közülük fiatal.

Szóval szerintem érdemes lenne szétnézni a menhelyeken, kérdezgetni a kutyusokkal kapcsolatban hátha találsz egy neked való társat. És ezzel egy kutya életét is megmented/jobbá teszed.

2020. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
5 ev múlva ... 10 ev múlva is jarni fogsz sportolni es home officeben fogsz dolgozni?
2020. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, pontosan nyilvan senki nem tudja mi lesz 10 ev mulva, de 10 ev mulva a kutya is 10 eves lesz, es eleg lesz neki kevesebb mozgas is, tapasztalat.

Es ha esetleg nem home office-ban fog dolgozni, akkor meg megoldja ugyanugy, mint sokan masok :)

2020. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!