Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárosok,egy kérdés?

Uszkárosok,egy kérdés?

Figyelt kérdés

Mostanában van 1 éve,hogy elment az imádott törpe uszkárom 16 évesen.

Szeretnék most már új kutyust és érdekelne,hogyan változtak az árak 17 év távlatában,fekete törpe uszkár vonalon,mert a hirdetésekben összevisszaságot látok ez ügyben.

Én 17 éve 30ezer forintért vettem,és még 50 lett volna hozzá a törzskönyv amit nem kértem.



2020. nov. 20. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves most nagyon-nagyon olcsón 250 000 de inkább 300 000-tól kezdődik és onnan felfelé. Gyakorlatilag 1000-1500 EUR kis mértékig függ a színtől. A szaporítós is egyre inkább 100 000 Ft körül van (bár ezt nem javasoljuk). Van most egy új facebook csoport pont az uszkárt keresőknek. Ha érdekel írj rám privátot.
2020. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1200-1600 euro.

Torzskonyv nelkul ne vegyel.

2020. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szerencsével (pl. visszamondott kölyök, esetleg kis hibával) 1000 EUR-ért is lehetséges Magyarországon és Szerbiában.
2020. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Olcsók, mert manapság már nem "menők".
2020. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az igen...

Gondoltam,hogy változtak az árak ennyi év után,de azt nem,hogy 30ezerről 300ezer-re.


És nem.

Kis hibával nem szeretnék.Az előző uszkárom,tökéletes idegrendszerű,csontozatú és kiállású volt.

A kutyakozmetikusok állandóan versenyre akarták vinni,meg néha fedezett szukákat.

Egyedül az évi 1 fülgyulladás és a fogkövesedés volt nála úgymond alap.

Ezt leszámítva nem volt gond vele egészségügyileg.

Max még annyi,hogy a metsző tejfogait húzni kellett,mert nem estek ki.

Sajnos volt szerencsém apró hibás uszihoz,így olyat semmiképp nem szeretnék.

Szerintem nagyon érzékeny fajta,így egy kis hiba is durván jöhet ki rajtuk.

2020. nov. 20. 19:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt kis hiba alatt pl. olyanokat értek, hogy nem jó a faroktartása. Laikus észre se veszi. Vagy pl. nem szállt le az egyik heréje (ha nem tenyészteni szeretnéd célszerű ivartalanítani), és ezér tnem alkalmas tenyésztésre és kiállításra.
2020. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Házi kedvenc és családtag szerepe lenne:)

Se kiállítás,se tenyésztés.


Amikor fedezett az enyém,az csak azért volt,mert rendesen felcsípték más uszisok sétáltatás közben.

Én meg úgy voltam vele,hogy hát had érezze már jól magát,mégiscsak férfi:D

2020. nov. 20. 19:46
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

:) Értem. Házi kedvenceknél ezek a pici hibák elmennek (sok laikus észre se vesz pl. egy farok tartás hibát). Ugyanúgy fogod szeretni:)

Bocs rettenetesen elfogult vagyok az uszival. Nagyon durva uszkár függőségem alakult ki.

2020. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

El bírom képzelni:)

Én se tudok más fajtát elképzelni 16 év uszkár barátság után.


A farok tartás dolgot meg ismerem.Egyik ismimnek olyan farkú törpe uszija volt.

Felsimult a hátára.

Az enyémnek még felezték a farkát annak idején,így tökéletes pomponja volt:D

2020. nov. 20. 19:53
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
:) Igen. De ez a kutyát nem zavarta. Igen és ez régen amíg vágták az uszik farkát nem tűnt fel senkinek. Ma már tilos, és kiderült, hogy sokan rosszul tartják. De ez egy ici-pici szépséghiba, mégis sokat jelent az árban.
2020. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!