Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről? Két...

Mi a véleményetek erről? Két ugyanolyan testvérkutya, más-más kaja, melyik él tovább?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm vesz két ugyanolyan fajtájú testvér kutyát(egy alomból, egy nemű) és az egyiket Royal Caninnal, a másikat Orijennel akarja etetni, hogy megnézze, a "szuperanyugazdik" melyik felének van igaza:D

Minden mást ugyanúgy fog csinálni a két kutyánál , csak ennyi lesz a különbség és arra kíváncsi, hogy melyik lesz az egészségesebb(éves vérkép alapján), melyik néz ki jobban stb és főleg, hogy melyik él majd tovább.

A kutyafajta egyébként yorkshire terrier, a tenyésztő is és sok gazdi a royal fajtatápra(de minimum a royal minire) esküszik, viszont vannak, akk meg a royalt gabonás túlárazott szemétnek tartják és szerintük meg csak az Orijen a jó. Erre kíváncsi az ismerősöm, de szerintem ez még nem bizonyít semmit. Mi a véleménytek, esetleg csinált már vki ilyet?


2020. nov. 21. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a táp a titka a hosszú életnek. Nyilván, nem szeméttel kell etetni, amitől egy seregnyi bajt kap, de a végső szót a genetika mondja ki.
2020. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Ekkora hülyeséget sem hallottam még! Számtalan más táp is van amiben valódi hús is van. Ennyi erővel főzhetne is egy harmadiknak, és így tovább...

Kezdhetné azzal hogy igazi kutyát vesz/szerez/elhoz egy menhelyről.

2020. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Kíváncsi leszek az eredményre, megírod majd? Engem érdekel a táplálkozás tudomány, és a táplálék hatása a szervezetre.
2020. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ja, akkor már főzös is lehetne, sőt egy barfos, egy pedigrees, egy brit premiumos. ..

Sőt kirpóbálhatná ezt a 6-ot mondjuk németjuhászokkal is ..

2020. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Biztos jó érzés istent játszani... 🙄🙁
2020. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Szóval azért vesz két kutyát, hogy lássa melyik pusztul el hamarabb. És az ilyen állatott tarthat.
2020. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is van egy ilyen ismerősöm!

Csak ő tényleg egy jó és egy rossz táppal csinálja.

Golden retrieverek, egy alom, egy színárnyalat, mind2 kan, egyszerre viszi őket napi 2*1 órát sétálni, ugyanaz minden, csak a kaja más.

A "zöld nyakörves" Pedigree-t kap, a "kék nyakörves" Carnilove tápot. Ennyi. A tenyésztőnél Royal Maxi Puppy-t kaptak.

Tervez évente vérképet nézetni, nemaokára esedékes.

Csak amiatt csinálja, mert annyi vita volt a pedigreehez hasonló szemetekről és a minőségi tápokról, hogy kíváncsi lett, mennyit is számít.

2020. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hiába kísérletezik a kajával, ha a kutyák nem egypetéjű ikrek, vagy klónok. Még ha külsőre ugyanúgy is néznek ki, akkor sem 100%-ig ugyanaz a DNS-ük. Mást örökölnek, ezért már itt megbukik a kísérlet.

És ahogy az első válaszoló írta:"a végső szót a genetika mondja ki". És azaz, ami nem 100%-osan egyezik.

Ha nagyon kísérletezni akar, akkor már az újszülött kutyát klónoztatni kell, és nem azt várni, hogy melyik hal meg később, hanem hogy melyik él hosszabb ideig. Bár én a helyében nem kísérleteznék egy családi kutyán.

2020. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Undorító. Valahogy Mengele ugrott be, aki ikreket használt kísérleti patkánynak.
2020. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azért hitelesebb lenne, ha nagyobb mintán végezne ilyen kísérletet...


Viszont én egyszerűen ezt nem tudom állatkínzásnak tartani, max nagyon furcsának, mert végülis nem olyan rossz tápokról beszélünk, ennél rosszabbakkal is etetnek emberek és gondolom foglalkozni is fog a kutyákkal, sajnos itthon soknak még ebből sem jut ki...

2020. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!