Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese tartása?

Bichon havanese tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék jövő nyárra tényesztőtöl (az ösztöndíjamból) haza hozni egy Bichon Havanese-t.

Annyit tudok hogy szobakutya és nem hullatja a szőrét.

Szeretném tudni:

Hogyan tanítsam meg dolgokra?(pl. Szobatisztaság)

Etetés hányszor egy nap

Miket adhatok neki?

Melyik tápot ajánljátok?

Hányszor vigyem le sétáltatni?

Plusz én 2ig suliban vagyok,addig anyummal lenne,hogyan szoktassam meg vele hogy egyedül is el tudjon lenni?

Mivel tudom ápolni a szőrét?(kellékek nevei)

Hány naponta fürdethetem?

Baba szappan tökéletes,vagy mi jöhet még szóba?

Kullancs ellen mit csináltok,vesztek?...stb..stb



2020. nov. 22. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaság: Nagyon sűrűn levinni akár ház elé is, csak míg pisil.Míg összes oltása nincs meg addig idegen kutyához ne engedd és tényleg csak annyit legyetek lent amíg el nem végzi a dolgát. Kutyapelenkát ne használj. Ébredés után rögtön szaladni vele, evés után többnyire fél óra múlva biztos le kell vinni. kb nagyjából 2 óránként azt tartani kell.Igazából majd idővel beáll a rend. Van havám is,de nála elasztuk a szobatisztaságot kutyapelenkával. Mostani kutyám más fajta, nála sűrű levitel,odafigyelés alatt 6 hét alatt teljesen szobatiszta lett. Tény,hogy ő éjszaka kennelben volt és nem pisilt,kakilt be, de hajnal 4 kor vagy 5 kor már keltett,nyikorgással,akkor rögtön szaladtam le. Kemény 6 hét volt,de megérte :)


Etetés: kezdetben azt egye amit a tenyésztőnél,napi 3x kell enni adni, a napi adagot 3 felé osztani, aztán 4-5 hónapos korától mehet a napi kettő,legalábbis a havám magától nem evett már délben 4 hónapos korától :D


Kutyakaján kivül mást ne igazán az első időkben 3-4 hónapos kora körül lehet pici,puha jutifalatokat esetleg,zöldséget gyümölcsöt.


Szoktatni mindig fokozatosan előbb kimész az ajtón,vissza lépsz,majd növeled az időt.


Tükrös kefe a legjobb, fürdetni maximum havonta! Kölyök kutya samponnal.

Persze ha pisis lesz a lába,hasa,feneke kakis sima meleg vizzel leöblítheted. Kozmetikushoz meg oltások után viheted beszoktatásra.

Illetve elmondja a kozmetikus,bár a tenyésztőnek is elkéne mondania,hogy hogyan kell kefélni a kutyus bundáját.


Fel kell rakni asztalra húzni a kefével párat majd lerakni játszani vele,napi többször, aztán idővel egy jó bulinak fogja fel,és persze lehet utána alaposabban is.


Lenne kérdesed írj nyugodtan :)

2020. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaság: mivel még kicsi nem tudja csak 2-3 óráig visszatartani, így 2-3 óránként ki kell vinni és ha elvégezdte a dolgát nagyon nagyon megdicsérni. De ez nem egyik napról a másikra megy, hanem akár 2 hónapba is beletelhet.

Ilyenkor kell elkezdeni az egyedül léthet is szoktatni, elsőnek 10perce hagyd egyedül aztán fél órára stb.

Amíg kicsi naponta 3×, felnőtt korában napi 2× is elég.

Leginkább száraztápot kell enni, ahoz néha esetleg egy kis csirkehús vagy néha zöldség.

Táp rengeteg féle van, az a lényeg minnél magasabb hústartalom, nem a bolti fincsi meg orlando.

Olcsóbbak a Josera, Brit Premium, drágábbak az Acana, Orijen.

Esetleg egy Wilderness, Wild Freedom, Taste of Wild.

Nagykorában napi 3× minimum, reggel 20 perc mondjuk, délután 1-1,5 óra bandázás, játék, fárasztás.

Este pedig egy 20 perces.

2 havonta kozmetikus, ha hosszú a szőre naponta ha rövid heti 3× (kefét nem tudom milyet).

Mikor viszed kozmetikushoz az megfürdeti, annál gyakrabban nem kell.

Ha belefetreng valamibe akkor pedig kölyök kutyáknak jó minőségű samponnal.

Szerintem a legjobb a Bravecto tabletta, esetleg Foresto nyakörv vagy Foresto csepp.

2020. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen mindkettőtöknek,nincs több kérdésem.😁
2020. nov. 22. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz annyit hozzá tennék,hogy


kölyök kutyára 4 hónapos korig Advantix csepp javasolt. után mehet a Nexgard spectra . Kullancs nyakörvet max felnőtt korban raknék. Kölyökként nem. De az orvos úgy is tájékoztat ha rákérdezel. Meg a súlyt is nézni kell ezekhez a szerekhez :)

2020. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!