Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyesek a kóbor...

Mennyire veszélyesek a kóbor kutyák?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban élek, és vasúttal járok onnan munkába. Mivel a házam kb fél kilométerre van a vasútállomástól, ezért többnyire gyalog, vagy bicajjal járok onnan haza.

Az utóbbi hetekben néha láttam kóbor (vagy elkóborolt) kutyákat, kistestűeket és nagytestűeket egyaránt, melyek többnyire nem zavartak sok vizet, de elgondolkodtam azon, hogy mennyire jelentenek veszélyt egy átlagos emberre, ha az illető nem provokálja az állatot.

Illetve előfordult-e már, hogy egy kóbor kutya ok nélkül támadt egy emberre?



2020. nov. 22. 18:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
7. Te ugye nem az a Kaus vagy?
2020. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
71%

A legutóbbi találkozásom egy nagy termetű, habzó szájú, fekete kutyával volt, amikor sétálni indultam. Mögöttem jöhetett és csak akkor vettem észre, amikor megfordultam. Ugye nem kell mondanom, hogy ott helyben ledermedtem és a nyakamban dobogott a szívem. Azon gondolkodtam melyik fára másszak fel, hogy ne tudjon megharapni. De féltem, hogy ha elkezdek szaladni akkor azonnal támad. Csak pár méterre állt előttem és farkasszemet néztünk egymással. Ő is és én is csak álltunk egy helyben. Utána elkezdett felém sétálni és elment mellettem. :D Nagy kő esett le a szívemről.


Volt olyan is, hogy ugatva rohant felém egy kis termetű kutya. Kiszökött és a kerítésen kívül védte a birtokot. :D Már messziről láttam, hogy az autók után szalad. Akkor még úgy voltam vele, hogy megpróbálok nyugodtan elsétálni mellette. Hülye ötlet volt, mert elkezdett felém szaladni. Szerencsére el tudtam előle menekülni.


Egyik ismerősömet harapta már bokán kóbor kutya. Biciklizett, amikor megkergette.


Vagyis igen, simán rád támadhat ok nélkül egy kutya. Ha a neten utánaolvasol biztosan találsz szélsőségesen durva eseteket is. Haltak már meg kutyatámadásba.

2020. dec. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!