Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfosok, milyen zöldséget/gyü...

Barfosok, milyen zöldséget/gyümölcsöt adtok a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
A húsok, csontok mellé mit szoktatok adni? Mi kb egy hete bafrozunk, ami eddig bejött neki az a répa, alma és a tök. Próbálkoztam egy pár olyan dologgal is amit videókban láttam, hogy esznek a barfos kutyák, pl brokkoli és ilyen kis bogyós gyümölcsök (szeder, áfonya, ribizli, stb), de ezek nem igazán jöttek be neki. Kelbimbót láttam még, azt is meg fogom próbálni vele, de esetleg van valami ötletetek, hogy mit lehetne még? Ti mit szoktatok adni?

2020. nov. 25. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Van a zöldségek és gyümölcsök listája, amiben minden benne van. Abból kivesszük a tiltólistát, azaz azokat, amit semmi esetre nem szabad adni a kutyának, mert kihányhatja, vagy máshogy is megölheti az állatot (a csokoládé is ilyen). Ebből még kivesszük, hogy mit nem szeret és azokat nem adod neki.

Neten utána lehet nézni, hogy miket nem szabad adni neki.

2020. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy miket nem szabad, olyat nem is adok neki. Arra lettem volna kíváncsi, hogy a ti kutyátok miket szeret, mit szoktatok adni, mert azt kipróbálnánk mi is.
2020. nov. 25. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
tökből sütőtököt adsz neki? és nyersen, vagy megsütve?
2020. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sütőtököt, nyersen, héj és magok nélkül.
2020. nov. 25. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is azok vannak, mint nálad. Plusz még az uborkát tudom ajánlani.
2020. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
A mienk megőrül a nyers körtéért, szilváért, almáért, ugrál érte.
2020. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Csontlevesbe fott brokkolit adok. Cukkinit szagolgatta es nem ette meg.

Gyuminek: kortet szoktam adni. Keveset,mert hizekony. Oszi,sargabarackot,ami erett es erett szilvat.


Vmikor piritok marhazsiron poaprikat felcsikozva es csikozogt fokhagymat es rateszek disznomajat kicsire szeletelve es (altalam filezett)hekket. Ezert megorul a kutyam. Ilyen formaban a sarga paprikat is megeszi.


Meg a saslikot szereti. Hagyma,golden alma,hal,prit parika nyarson sutve. Szilva is szokott meg lenni rajta meg cukkini,ha van.


Natur joghurtot kap naponta a belfloraert egy evokanalnyit.


Bogyos gyumi: egyszer egy parkban diaklanyok ettek malnat meg afonyat. Odaszaladt es beleevett. (Egett a pofam rendesen,de csak nevettek rajta)Erre vettem neki es nem ette meg otthon.


Meg a sargadinnyet,gorogdinnyet meg zold cukordinnyet szereti eretten.


Erett ananaszt is felkockazva.


Megfigyeltem,h a draga dolgokat szereti 😂😂

2020. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Somogyi Ági ***** válasza:

A gyümölcsök közül azért a magas cukor tartalmúakkal érdemes vigyázni, azért van oda érte a kutya mert felpörög, amit akár túlzásba is lehet vinni az meg cukor sokk (banán, körte és társai) ezeket csak jutalomként és néha.


Amivel érdemes vigyázni még az a krumpli, akár az édes, a magas keményítő tartalma miatt.


Szőlő a magja miatt kerülendő, és a hüvelyesek és a puffaszto dolgok puki miatt (bab, kelbimbo, brokkoli stb)


Paradicsom, hagyma, dió tiltós, mérgező.


Ami szuper és könnyen beszerezhető: uborka, zöldség, répa, saláta, alma, spenót, tök sütő és főző is, cukkini.


Jobban hasznosul ha apritva vagy reszelve van (a répa pl nálunk kockazva visszanéz a vegtermékben, nem emészti)


Én mindent egyszerre bele rakok egy aprítóba, nyomok rá párat és kész a mix, ha egy dolog van benne akit szeret akkor tuti siker, és így a husiba keverve nem tudja kiválogatni :)


Minden nyersen (természetesen, ettől Barf :))

2021. jan. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!