Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedhetem ki a rövid...

Hogyan szedhetem ki a rövid (büdös) kutyaszőrt a kanapéból?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy ingatlant, a bútorzattal együtt. Örültünk neki, mert egy 350 ezres, fél éves kanapéról van szó, viszont iszonyú büdös! :D (a megtekintésekor ez nem tűnt fel nekünk, nem ültünk akkor a kanapéra, a kutyát viszont láttuk, nem volt még tapasztalatunk ezzel kapcsolatban)). A kutyának extrém rövid (kb. 1 mm) és iszonyú büdös (volt) a szőre. Átvételkor azonnal megcsapott minket a szag (ami érdekes módon, a megtekintéskor nem ért minket egyáltalán), a teljes lakásban ott volt. Vagy százszor kitakarítottuk azóta a lakást, rengeteg szőrt felszedtünk minden sarokból gyakorlatilag (a takarítás után az egyik sarokban megéreztem azt a "kutya szagot", az egyik kábelelvezető mögött ott volt egy pár kutyaszőr (tényleg, vagy 7-9 db. elvétve :D ), amit felszívtunk porszívóval és azóta eltűnt (és ez feltette a kérdést számunkra, hogy akár 7-9 db. ilyen kis kutyaszőr ilyen erős bűzzel rendelkezik? )


A szőnyeg az menthetetlen volt, magán az ágyon is rengeteg volt és az is büdös volt. Azt viszont sikerült kiporszívózni + béreltünk egy Karcher nedves porszívót is és átmostuk 5X mind az ágymatracokat, mind a kanapét is. A matracból kijött minden, remek lett az illata is, mintha új lenne. A kanapé helyzete javult egy fokkal (ezt beszórtuk szódával, majd ecetes vízzel, ezután 5X átmostuk a nedves porszívóval, de a szag maradt (ugyanaz a szag van, mint ami volt a helyiségekben, tehát nem vizelet szagról beszélünk). Egy kicsit csalódottak vagyunk, mert már nem nagyon van ötletünk, hogy mi okozhatja a szagot. Ekkor IKEA-ban vettem egy ilyen ruhatisztító hengert, végigmentem kétszer a kanapé egyik részén és feltűnt, hogy egy csomó apró kutyaszőr volt rajta! Végigmentem egy ilyen hengerrel (40 letépőt tartalmazott) az egész kanapén, egy csomó szőrt felszedett, de még mindig érződik ez a kutyaszag.


A tervem az, hogy veszek még vagy 10 ilyen hengert és az elkövetkezendő napokban, elhasználom mind a 10 hengert a kanapéra és addig görgetem végig rajta, míg fel nem szedi az összes szőrt. :D Ez viszont nem egy egyszerű megoldás, így érdeklődnék, hogy van-e közületek bárki, akinek a kutyája hasonlóan nagyon apró és erős szőrrel rendelkezik, azok mit javasolnak az ilyen szőr felszedéséhez?


Disclaimer: feltételezem, hogy a tulajdonos nem volt higiénikus a kutyáját illetően, ezt már nem tudjuk kontrollálni, a helyzet adott és annak érdekében, hogy használható legyen az amúgy teljesen jó, fél éves kanapé, meg kell oldani ezt a problémát.


Tudtok valamilyen hatékony, működő ötletet javasolni?


Köszi!



#kanapé kutyaszőr
2020. nov. 25. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ismerem ezt a hengeres szösztelenítőt, tényleg baromi idegesítő folyton tépkedni. próbáld meg a vastag, barna, postai ragasztóval. fillérekbe kerül, letépsz belőle egy hosszabb csíkot, és rányomod a szőrös részre. hatékonyabb és gyorsabb, mint a henger
2020. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a szag bevan ivodva a kanape szerkezetebe (Fa). Tehat hiaba tisztitod a felso huzatot, szivacsot ha a fa beszivta a szagot.

A ragacs henger a feluleterol leszedi a szort eleg jol, de szagot nem semlegesit.

En eladnam a helyetekben, nem szenvednek ennyit vele. Mennyi aram, energia, viz, ido stb amit mar elpazaroltatok...


De rosszabbat is mondok, ha pl tapetasak a falak, fa a padlo akkor ezek is evek alatt atveszik a tomeny buzt. Pl cigi, apolatlan kutya szag.

Szoval...hiaba takaritotok, ha mindenbe szo szerint bele van ivodva.

2020. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Inkább hívj egy takarító brigádot.
2020. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Szagra ecetes vízzel ha átpermetezed az segít elvileg. Én máshol használtam. Tényleg kivitte a szagot.

De ugye ez se csodaszer.

2020. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de az a kanapé nem a szőrtől lehet büdös, hanem attól, hogy valószínűleg összehugyozta a kutya. Ennek nedves porszívóval érdemes nekiállni, de ha beszívta a szivacs a pisit, akkor azzal csak bútoros tud mit kezdeni (cserélni kell).
2020. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nem a pàr szàl szőr a büdös.

Hanem az àzott szőrről beivódott víz meg a kutyapisi...

En nem szarakodnek vele. Kivàgám a fenébe

2020. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szőr lesz ott a baj, hanem hogy a kutya mindent összejelölt, hugyozott, a bűzmirigyét szétkente, a nyálát szétkente, meg a seggét is a szőnyegbe ágyba kanapéba dörzsölte, mikor viszketett.

Egyetlen megoldás, hogy mindent kikúrtok a lakásból, komplett felújítás, aztán lehet beköltözni.

2020. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

még próbálkozhatsz ilyennel is, hátha...

[link]

[link]

de ez is csak felületi,


a mélyrétegekbe hatolt ázást, dohosodást nem tűnteti el

2020. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Inkabb kukaznam vagy olcson vigye egy masik kutyas aki amugy is a kanapera engedi a kutyakat.


Nem er annyi idegeskedest.

Foleg hogy most koltoztel uj hazba, tok jol kene erezned magad, ehelyett kaptal egy kutyabuzos kanapet...


Ja es nem feltetlenul a szor a budos.

Jelolhetett mindenfele.

Azott kutyaszag beleivodott az egeszbe.


Nem tudnek megulni rajta, meg ha feleves 350000-es kanape akkor se.

2020. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Pfú, bazzeg! Soha nem vennék bútorzattal lakást. Ki tudja mit kentek rá, bele :/ undorító, dobjátok ki, ne legyetek már ilyen igénytelenek.
2020. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!