Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozza ezt a maradandó...

Mi okozza ezt a maradandó fülgyulladást?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kutyámmal már lassan egy másfél éve közdünk a fülgyulladás ellen de nem nagyon akar elmúlni. Ez idő alatt már kapott atkaölöt,gombaölöt és baktériumölöt de egyik sem vált bá. Fület persze ekkoribban rendszeren mostam. Utoljára a dokinál oktoberben voltunk és belenéztek a fülébe de azt mondták hogy dobhártya épp és nincs olyan nagy felületen gond. Tehát nem mondták nagyon vészesnek még is nagyon makacs. A kutyámon a tünetek a fejrázása és a fülek érintésérekor megdönti a fejét.


Tudom hogy itt nem kapom meg a választ de már nem egy orvos látta és még mindig ebben szenved. Talán még az allergia okozhatja amiről tudom hogy a csirke allergia elég gyakori de olyan táppal már rég nem etetem.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. nov. 25. 23:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Minden tap ezt meg mas problemakat okoz. Ahogy elkezdesz vele igazi hust meg csontot etetni (barfosok tudnak teljes etrendet mondani) a tap helyett,el fog mulni magatol kezeles nelkul.
2020. nov. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szoktam nekik adni nyers húst és csontokat kiegészités képpen néha-néha és gondnélkül megis eszik
2020. nov. 26. 00:09
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bűzmirigy?
2020. nov. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Első körben érdemes megnézetni a bűzmirigyét. Ha az rendben van, akkor volt mintavétel és labor?


Esetleg allergiavizsgálatot érdemes csináltatni, de az drága és nem 100%-os pontosságú.


Mi állatorvosi javaslatra tértünk át anno a BARF étrendre, de nekünk nem vált be, ugyanúgy visszatért a gyulladás, évek óta szenvedtünk vele. Hiába vettem neki bármilyen húst (ló, marha, hal, nyúl stb), nem javult.


Aztán túlestünk egy baromi drága fülműtéten és azután sem lett jobb, mi is sok dokit megjártunk már, hátha valaki eltalálja a fülmosót vagy a cseppeket. Drága vitaminok, fülcseppek, fülmosók stb.


Most 1 éve áttértem a Wolf of wilderness kutyatápra, igyekszem szárnyas-és gabonamentes táppal etetni. Azóta nincs baj. Nem rágja magát, nem rázza a fejét stb.


Esetleg próbáld meg te is, hátha nálatok is beválik. Mert hiába van mondjuk szárnyasallergiája, ha kialakult egy keresztallergia, akkor baromi nehéz megtalálni azt a kaját, ami nem allergizál.

2020. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Volt laborvizsgálat a fülből?
2020. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
A gabona okozza a problémát.
2020. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mintát vettek a füléből?
2020. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Amikor az orvos oktoberben pálcikával belenyúlt a fülébe alig jött ki valami kosz és ezért nem történt mintavétel hogy jobban megnézzék
2020. nov. 26. 19:08
 9/20 anonim ***** válasza:

Attól még valami okozza az állandó gyulladást.

Ennyi idő alatt, már régen kellett volna labor a füléből vett mintára.

2020. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ezt most elég hülye kérdés lesz de ilyen jellegű fülgyulladás mekkora szenvedés neki?

Nagyon sajnálom már szegényt de lassan újra elkezdem hordani az állatorvoshoz hátha most már lesz mintavétel is :/

2020. nov. 27. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!