Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számíthatok, össze...

Mire számíthatok, össze fognak szokni valaha a kutyáim a “macskámmal”?

Figyelt kérdés
Két vizslám van, aktívan vadásznak. Egyik 4 a másik 3 éves. Lett egy cicánk, szeretném őket összeszoktatni, ma volt az első találkozás és elég katasztrofálisan ment. A kutyákat alig lehetett megfékezni, a macska fújt mint állat, szerintem a kutyák lazán széttépték volna ha érik. Jelenleg a cica egy külön szobában van, biztonságban, ott a kutyusok nem férnek hozzá. Viszont szeretném, ha összeszoknának, és ha nem is fognak egymáson aludni meg játszani, azért azt valahogy szeretném elérni hogy a kutyák ne támadjanak rá, ha mondjuk a macska az almot akarná használni, vagy csak szimplán A-bol B-be közlekedne a lakáson belül. Szerintetek sikerülhet? Mennyi idő lesz kb? Tapasztalatokra lennék kiváncsi, köszönöm!

2020. nov. 27. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Mivel aktívan vadásznak, kizártnak tartom. Prédát látnak benne.

Ha más állatokat tépetsz szét velük, akkor nem fogják megérteni hogy ezt az egyet miért nem téphetik szét, ha az összes többinél ez az elvárás.

Nem ismerik a kivétel fogalmát.

2020. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tépnek szét semmilyen állatot, csak apportírozzák a már meglőtt madarat, nyulat. Tilos nekik rázni, rágni vagy tépni az apportot.
2020. nov. 27. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Vadaszkutya nem azt jelenti, hogy a kutya vadassza le az allatot 1-es! :)


Kerdesre visszaterve: ha vadaszkutyak, akkor fegyelmezetteknek kellene lenniuk. Lassan szoktasd ossze oket es a kutyakat is nyugtatnotok kell es a cicat is nyugtatnatok kell. Eloszor csak ajton keresztul ismerjek meg egymast szagrol es hangrol, ezzel felebreszted az erdeklodest. Egy ido mulva megprobalhatjatok ugy osszeengedni oket, hogy a kutyak porazon szajkosarban, a macskat meg tedd fel a szekreny tetejere.

Igy kell egyre kozelebb hozni az allatokat es ha barki barmikor tul izgul, akkor fegyelmezni kell. Kutyakkal meg kell ertettni, hogy a cica mostantol a csaladhoz tartozik es nem szabad bantaniuk.

Siman osszeszoknak amugy, foleg ha meg fiatal a macska. Fognak ok meg egyutt aludni es rohangalni.

2020. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a macska legyen csak benti, így biztonságban lesz. Esetleg építs neki fali polcokból közlekedőt odafent ahol a kutyák nem érnek fel. Akármilyen jólneveltek, én nem bíznék benne hogy a vadászösztön miatt nem ugranak rá. Persze idővel lehet hogy megbékélnek. Eddig hogyan viselkedtek macskákkal?
2020. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Regebben idosebb volt a kutyam es az utcan kergette is a macskat, meg is osszeszokott a kiscicaval amikor hozzankkerult a macska.

Manapsag oreg cicam van es igy kerult ide egy kolyok kozepazsiai ... teljesen jol elvannak, sot a kutya az utcai cicakat is szereti :)

2020. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén? Nem látok rá sok esélyt.

Még a kölyökkori macska-kutya összeszoktatás is macerás tud lenni, pláne egy vadászkutyánál. Bennük van az ösztön, hogy rátámadhatnak a cicára hiába jól neveltek. Az ösztön ilyen. Nálunk sem sikerült a spánielünket összeszoktatni anyáék macskájával. Még szakember segítségével sem. Én a helyedben két vadászkutya mellé nem vettem volna egy macskát, nagyon rizikós már az egész helyzet. Ameddig nálunk a macska volt addig az eddigi benti kutyánkat kintre kellett hogy rakjuk, mert anyum félt hogy “széttépi” a kutya. Borzasztóan megviselte, hogy pár hétig kint kellett éjszakázzon, pedig bélelt házikója volt. Neki nem ez volt a megszokott, ő ezt úgy élte meg, mintha kiszakították volna az otthonából. Ha eleve kinti kutyák, akkor nagyon nem lehet probléma. Ha ott vagy akkor a kutyák nyugodtan lehetnek bent, de felügyelet nélkül ne.

2020. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, nekem az emlekeimben ugy van, hogy baromfi-kutya-macska ... mindenki jol elfer a vadaszhazban bekesen. Gazdanak lenni azt jelenti, hogy kezben tartod az allataid osztonet ... akkor haziallatok, ellenben vadallatoknak nevezzuk oket. Ez ilyen roppant egyszeru :)
2020. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskolyok a macska? Akkor biztos,h megszokjak. Ha mar nagy es benne van az elkensegeskedes,akkor felejtos. Szerintem.


En az elso latasra baratsagban hiszek. Mi ugy kerestunk menhelyen kutyat,h vittuk a meglevot es hozzaneztuk,h elsore megvan-e a szimpatia es baratsag. Ahol morgas volt stb,azt elutasitottuk.


El kellett volna vinni a helyre a kutyakat megnezni,h tetszik-e nekik egyaltaan a macsek.

Illetve a teruletvedelem is bejatszik.


Szerintem adj tul a macskan,amig meg el. Csak idegessegben fogsz elni. Mission impossible az egesz.

2020. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kutyák kinti/bentiek, de ha itthon vagyunk, akkor mindig bent vannak. A macska már nem kölyök, 1-1,5 éves. Nem vettük, befogadtuk. A munkahelyemnél kóricált, először ott pátyolgattuk, valami megtépte, (gondolom kutya) kezeltük a sebeit, etettük, itattuk, mostanra összekapta magát. A főnök viszont határozottan kérte, hogy valaki vigye haza a macskát, a valaki meg én lettem. Azóta még egyszer behoztam a nappaliba úgy, hogy a kutyák a helyükre lettek küldve. Sokkal jobban sikerült ez a találkozó, mint az első. Az biztos, hogy egy jó darabig még nem lehet majd őket felügyelet nélkül hagyni, de nekem van időm. Azt olvastam, hogy akár több hetet akár hónapot is igénybe vehet amíg megszokják egymást, bizakodó vagyok!
2020. nov. 28. 00:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen összeszoknak csak előre a macskának menekülő helyet kell biztosítani.

Az egyik barátomnak van egy "Tosa"kutyája és a macska rajta alszik.

2020. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!