Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes viselkedés és...

Mi a helyes viselkedés és nevelési forma,ha az 5 hónapos kiskutyánk mindenkire morog és ugat? Vagy ez változhat?

Figyelt kérdés

2 hete van velünk,szörnyen tanulékony,nagyon okos,viszont a morgás és ugatás mindenre,mindenkire,nem a legjobb.

Talán még nem érzi magát biztonságban.

Rajtam kívül mindenkivel ilyen. Nem támad,de morog és ugat a családtagokra is pedig napi szinten találkoznak. Ezen felül mindentől megrémül,valószínűleg ezért van ez a harciasság,na de mi a helyes nevelés ebben a szituációban?


Ha hangosan szólok nyomatékosan,hogy nem szabad?

Vagy épp ellekezőleg,megsimogatom és "nem bánt","minden rendben" szavakkal neveljem? De ez olyan mintha dicsérném nem?!

Elég konok fajta kutya,ezt olvastam is a jellemzéséről,de nem tántorít el. Megmentett kutyus,de nem rossz helyről való,nem bántották,csak ha én nem hozom el,rossz helyre került volna. Mindegy.

Egyébként Jack Russel fajta.


Kutyaiskola nem jó ötlet,a legközelebbi 55 km-re van.


Egyéb infók: Szerintem eléggé lefárad,naponta sétál(egyébként az utcán a járókelőket is ugatja,morogja),sokat játszunk és tanulunk is.

Eddig a nem szabad-ra abbahagyta mindig,de szeretnék véleményeket,hogy jó -e ez az út vagy sem.


Félreértések elkerülése végett,nem az a baj,hogy ugat,hanem az,hogy rosszkor,rosszul teszi ezt,illetve hogy a családdal is.


2020. nov. 28. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ugyan ez volt!

Mindenit ugatott/morgott a kutyusunk kivéve édesapámat mert azt hitte hogy ő a "falkavezér" :D

De ki fogja ezt nőni! :D

Neki ez csak játék :D

2020. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Honnan van? Mit mond a tenyésztője (vagy inkább szaporítója, mert gondolom onnan való)? A szülei milyenek most és milyenek voltak fiatalnak?


Ez nagyon nem normális egy jack russelnél! Sőt, pont ellenkezőleg! Egy normális jack russel nyitott és magabiztos, már kölyökként is! Vagy az idegrendszere nem jó a kutyának, vagy teljesen el lett rontva a korai szocializációja. Vagy mind a kettő.

2020. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs,hogy milyenek a szülei. Azt tudom,hogy ez a kiskutya nagyon rossz helyre került volna ha nem hozom el és örülök,ha 1 kutyát már megmentettem az elmebeteg emberektől.. Mindegy ez a része,de az biztos,hogy ahonnan hoztam nem bántották,bár sokat nem is foglalkoztak vele.
2020. nov. 28. 19:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kiskutya élt otthon a maga kis világába 5 hónapig, nem csoda, hogy számára minden idegen.

Van kutya amelyik ilyenkor fél, menekülne mindentől, ami számára ismeretlen. Van, amelyik, mint a tied is,ugatással, fantom támadással próbálja elijeszteni a neki ismeretlen dolgokat.

Vannak már online kutyaoktatók,ha nem is sokan, akik tudnak tanácsokat adni, látva a kutya reakcióit.

Vagy keresel házhoz járó JÓ kiképzőt, aki legalább az alap problémában segíthet. Egymagadnak a gyk-n keresztül nagyon nehéz lesz helyrehozni a kiskutyád elmaradt szocializációját.

2020. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
55km nem a vilag vege ... neha igazan vehetned a faradtsagot es elmehetnel a kutyaval iskolaba ... emlekezz csak vissza irni-olvasni te sem otthon tanultal meg hanem iskolaban.
2020. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

off: Én olvasni már tudtam, mikor iskolába mentem.

on: A pandémia miatt nem is minden kutyasuli működik most normál módon. Én online oktatást keresnék, illetve jó volna, ha tudnál olyan oktatóval beszélni, aki dolgozott már problémás kutyával, és nem csak a sablon oktatáshoz ért.

Amúgy változhat ez a korral, csak mivel nem volt sehogy szocializálva, jobb lenne oktatóval konzultálni. Azért még fiatal, fogékony, szóval nem kell nagyon mély berögződést kigyomlálni, de foglalkozni kell vele.

2020. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilván szaporítóknál nem figyelnek az idegrendszerre. Ki tudja mit örökölt a kutya. Nem lehet így kimondani, hogy minden rendben lesz most már.


Mellesleg egy igazán jó idegrendszerű kutya (és egy terriernek annak kellene lennie) szinte nulla szocializáció mellett sem fél ilyen dolgoktól.

2020. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menhelyről örökbefogadott kölyök is lehet...
2020. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat fejlődött 1 nap alatt. Tegnap 5x vittem sétálni,mindig csak 15 percre.

Nem ugat már senkire,már csak morog,de ha szólok,hogy nem,csendben marad. Sőt,sokszor megtudom előzni,ha már látom,hogy morogni fog,előtte szólok,hogy "neeem" és el sem kezdi.

2020. nov. 30. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá, csak így tovább. Azért majd a kamaszkorra készülj fel, amikor próbálgatja a határait, mert az még ezután jön.
2020. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!