Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit tanulhat egy nap a...

Mennyit tanulhat egy nap a kutya? Célszerű naponta tanítani 1-1 feladatra,vagy ugyanazon a napon mehet más is,ha van kedve?

Figyelt kérdés

Ha pl fél óra alatt megtanult ülni,mehet a fekszik tanítása?


Ez csak egy példa volt.


2020. nov. 29. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha van kedve nagyon csalóka tud lenni. Sok kutyának akkor is van kedve, mikor amúgy már fáradt. Akkor pedig többet ártasz vele, mint használsz.
2020. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Én túl sok új feladatot tanítottam meg a kutyámnak anno 1 hét alatt, és elkezdte összekevreni vagy összekapcsolni őket...

Én nem ajánlanék új feladat tanítást amíg az eddigieket nem tudja biztosra minden helyzetben. Plusz az hogy megértette az ülj parancsot nem jelenti hogy 100%ra minden helyzetben el is végzi. Az ül/fekszik/behívás/láb mellett követés/megállj nem egy vicces trükk, hanem feladat, vészhelyzetben ezek a szavak az életét menthetik meg. Nem elég ha érti mit várnak tőle, nem elég ha csak jutifalatra csinálja meg. Szóval én az "ül" parancsot még hetekig gyakorolgatnám, különböző ingerekkel, helyszínekkel tesztelve is. És ugyanígy fel lehet építeni a többi vezényszót.

2020. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A feladatok megtanítása, rögzülése, a parancsszavaknak biztos elsajátítása idő és türelem, dicséret, idő és türelem, dicséret és megint idő és türelem és dicséret. Ahogy Neked sem akartak egy nap alatt megtanítani összeadni és kivonni, + osztani és szorozni, ugyanúgy a kutyának sem kell egy nap alatt több feladatot megtanítani. Ne akarj a kutyával egy hét leforgása alatt több feladatot megtanítani, mert nem biztos, hogy jövő héten is tudni fogja azokat. Egy feladat, de azt nagyon-nagyon rögzíteni. Játszani közben lehet. Nem csak a tanítás jelenti a kutyával való foglalkozást.
2020. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a kutyáknak egyhuzamban nem ajánlott hosszú idejű aktív szellemi munka, főlleg ha kölyök. Megunja, érdektwlen lesz.

A rendőrkutyák is szünetet kapnak, játszanak munka közben.

2020. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kutya maximális koncentrációt kb 15 percig tud fenntartani, ha egy nagyon durván jó kutya akkor ez olyan 20 perc.


Ez azt jelenti, hogy naponta ennyi időt érdemes új feladat megtanítására fordítani, hagyni kell, hogy érjen benne az impulzus. Persze attól még több időt is el lehet tölteni az ismétléssel, hiszen az csak rutinfeladat már.

2020. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk az oktato mindig szolt, hogy hagyjuk mert elfaradt a kutya agya ... olyankor csak dumcsiztunk tovabb. 10 perc korul van/volt egy-egy feladat, utana egy kis lazulas.
2020. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mehetnek párhuzamosan is a feladatok, de a tanítás elején érdemes alkalmanként csak egyet elővenni és naponta több ilyen tanítós 5 percet is lehet tartani.


Én például egy idő után, mikor már több mindent tudott és nehezebb dolgokat tanultunk (pl takard be magad), az elején ráhangolódásként kértem pár ül-fekszik-pörög-forog -ot (amit már nagyon jól tudott), ez max 1 perc, majd 10 perc a konkrét trükk tanulása volt, végül szintén max 1 perc levezető ül-fekszik-pörög-forog és nagy dícséret. Mikor pedig már viszonylag stabilan tudta, random sorrendben kértem tőle trükköket, hogy valóban rögzüljön az adott dolog.


A másik amit csináltam, hogy a ház különböző pontjaiba raktam egy kis zárható tálkába tápot/jutit és mikor elmentem mellette, kértem egy trükköt és kapott belőle egy szemet, majd csináltam tovább a dolgom.

2020. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!