Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoba tisztaságra nevelés?

Szoba tisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Tegnap találtunk egy kb 4-5 hetes Amstaff kölyköt(kislány).Na most többségben kint végzi a dolgát viszont néhányszor bent a szobában végzi el a dolgát.Tudom,hogy még nagyon fiatal de a családom elég nehezen viseli azt,hogy néha még bent píszkít.Ettől függetlenül mindenki nagyon szereti viszont ezt a problémát orvosolni kéne.A válaszokat előre is köszönöm!

2020. nov. 30. 10:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

4-5 hetesen még nagyon baba, mamája mellett kéne lennie :( Orvosnál voltatok vele?

Lehet kapni földre teríthető kutyapelenkát, mi anno azzal kezdtük el az egész szobatisztaság dolgot, mert még nagyon pici volt (6-8 hetes)ahhoz, hogy kiengedjem udvarra. Mindig meg lett dicsérve, ha oda végezte a dolgát, aztán, amikor elég nagy lett, kb 2.5 hónapos, akkor kivittük és valahányszor kinn végezte el meglett dicsérve. Nagyon hamar szobatiszta lett, persze ehhez naponta többször ki kellett vinnünk az udvarra (5-6x), hogy biztosan elvégezze a dolgát, megtanulta, hogy kaparja az ajtót (amikor már nagyobb lett) ha ki szeretne menni.

2020. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 30. 10:25
 3/42 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van egy 2 éves Jack Russelem,nálunk is hasonló volt a helyzet,mármint abban,hogy a család nehezen viselte (igazából csak a férjem) ha bepiszkított.


Elolvastam 50 millió oldalt a szobatisztaságra neveléssel kapcsban,sokan írták/tanácsolták,hogy 2-3 óránként vigyük ki a kutyust. Na persze... Konkrétan én 30 percenként hordtam,aminek az lett a következménye,hogy 1 hét alatt csak 2x piszkított idebent. Nem vártam meg sosem,hogy keresse a helyet. Bizony volt,hogy 1 órát kinnt volt vele mire kikönyörögtem,hogy végezze a dolgát,de ha ez volt az ára a békességnek...

2 hét alatt szobatiszta lett olyan szinten,hogy már jelzett,hogy kiakar menni és 1 hét után vezényszóra pisilt.


De rengeteg türelem kellett hozzá,plusz 100tonna jutifali és ennél is több dicséret. Menni fog,az eleje nehéz,de menjetek le/ki sűrűn. Nagyon sűrűn.


Ezen felül idebent a szemem 0-24ben rajta volt,ha szaglászott,már vittem is ki,attól függetlenül,hogy előtte jöttünk be. Akkor is vittem ha nem akart jönni,mert 1x eljátszotta velem,hogy visszafordult,bejöttünk és rá 1 percre bepisilt. Ha bepiszkít ne szidd le,max ha pont látod,akkor rászólhatsz,de ne bántsd.


Sok sikert és kitartást!

2020. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Most látom,hogy 4-5 hetes,nem 4-5 hónapos.... Ez esetben még tényleg nagyon mini,de a szobapelenka sem jó megoldás,pont a szobatisztaság ellen nevel. Nincs teraszotok? Ha már szobapelus,akkor inkább kintre tenném.
2020. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%
Ez kb.olyan, mintha egy csecsemőnek akarnád elmagyarázni, hogy legyen szobatiszta. Nagyon, nagyon pici. Dokinál voltatok? Indító tápot, tápszert kap? Még kb.4-5 hónap, mire fixen szobatiszta lesz, addig ki kell bírnia a családodnak. ha megvan minden oltása, akkor 2-3 óránként vigyétek le, ha lent végzi a dolgát, dícsérjétek meg. Ha a lakásba piszkít, takarítsátok fel.
2020. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
30%
Amstaff jaj, de szeretem ezt a fajtát, jó kis tömör masszív ebek, szívósak, mint a bivaly az amstaffok.
2020. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Nagyon sokszor végzi el kint viszont az utóbbi egy órában csak bent pisilt és akkor is összevissza!A bátyám is nagyon szereti de az ő szobáját használja a kakira és ez neki nem tetszik!Ha kint vagyok vele akkor mindig megdicsérem mikor elvégzi a dolgát.6-os igen és is nagyon szeretem őket
2020. nov. 30. 10:42
 8/42 A kérdező kommentje:
5-ös!Még nem voltunk dokinál,ma fogunk hozzá menni!Nagyon hiperaktív kiskutya!
2020. nov. 30. 10:43
 9/42 anonim ***** válasza:
90%

A szobapelenkát felejtsétek el!

Különben is, nagyon jó úton haladtok!

A mienk 8 hetesen került ide, napi 8-10 alkalommal vittük ki, napi kb 1-szer pisilt benn, és összesen 3 csomaggal örvendeztetett meg 12 hetes koráig. 14 hetesen volt egy kis visszaesés (pár "örömpisi"), de azóta stabilan szobatiszta.

Azon áll vagy bukik, hogy ki tudod elég gyakran vinni vagy sem.

2020. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Viszont nagyon félek!A családom nagyon türelmetlen,nagyon szeretik Nala-t de bosszantja őket ez a helyzet
2020. nov. 30. 10:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!