Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van a kutyáknál?

Ez miért van a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Azon szoktam gondolkodni, hogy miért van az, hogy a kutyák fulladásik húznak? Mikor már krákog, köhög, sípol, egyszóval fulldoklik a kutya, akkor miért nem állítják le az ösztönei? Miért nem áll meg ahelyett, hogy tovább húz és mégjobban fojtja magát? Azt gondolná az ember, hogy az ösztönei leállítják, mielőtt kárt okozna magának, de sokszor úgy húznak a kutyák hogy látványosan szenvednek, mert nem kapnak levegőt. Ez miért van?

2020. nov. 30. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Oromet okoz a nyomas a boren.

Kilometerhiany. Ha nem sportolsz a kutyaval,kilometerhianya van egy egeszseges kutyanak.

2020. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ahhoz van köze, hogy a kutyák a jelenben élnek. Nem gondolkodnak előre, hogy mi lenne, ha nem húznák a pórázt. Csak az van bennük, hogy ők most oda akarnak menni, és minden erejüket beleteszik ebbe. Nem gondolnak arra, hogy ha nem húzza a pórázt, akkor fájdalom nélkül is odaérhet.
2020. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2, ez tök logikus. Az oké hogy ilyen tudatosan nem tudnak gondolkozni, csak nekem az fura, hogy az ösztönei nem állítják le mikor már annyira húz, hogy kárt tesz magában.
2020. nov. 30. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanulják meg a gazdáiktól, hogy ha húznak, elérhetnek adott dolgokat. Ha húznak, odajuthatnak a szagokhoz, kutyákhoz, ingerekhez, vagy szimplán csak előre.

Ha az első pillanattól úgy neveli valaki a kutyáját, hogy ő a húzással nem juthat előre, nem ér el vele semmit, nem alakul ki ez a gond.

2020. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Woww koszi ez jo kerdes es jo valaszok voltak
2020. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!