Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért küldi mindenki kutyaisko...

Miért küldi mindenki kutyaiskolába a kutyákat?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre,hogy itt mindenki kutyaoktató,mindenki jobban ismeri a másik kutyáját,mint a gazdája.


2-3 értelmes,tényleg hozzáértő válaszoló szokott írni válaszokat,de a többiek teljesen okoskodó,minden mindenkinél jobban tudó válaszban reagál.


Ha ugat a kutya-kutyaiskola mert rossz a szocializációja

Ha morog-kutyaiskola

Ha nem jön ha hívom-kutyaiskola

Ha bepisil-kutyaiskola

Ha más kutya nem szimpatikus neki-kutyaiskola

Ha nem sétáltatom napi 5órát,szar gazdi vagyok.

Ha dolgozok szar vagyok.

Ha panelba élek,minek nekem kutya.


Azt látom,hogy újabban nagy kín van sz@rva a kutyákkal.


A nagyszüleim se sétáltatták,se hordták kutyaiskolába sosem a kutyáikat 30 évvel ezelőtt,mégis életvidámak voltak mindig. Sőt még a dédiék sem. Mégis,itt 90%-ban már ráfogják,hogy szar élete volt a kutyáknak,mégsem lát senki a kutya agyába.


2020. nov. 30. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%

Engem 50 ezerrel huzott le egy kutyaoktato. 2 alkalom utan ki kellett rugnunk,mert rosszabb lett a kutya ,ellenunk fordult.


Tobb esetrol hallottunk,h a kutyaiskolaban kapott szivrohamot a kutya es meghalt.

Kutyasuliban kiszokott a kutya,mert az oktatok terrorizaltak kergettek. Atugrott inkabb a keritesen.

Udvariatlanos,turelmetlenek durvak az oktatok meg a felveteleken is.


Mi se kerunk kutyaiskolabol.

2020. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Általában azért, mert olyan kérdést tesz fel az illető, amiből világosan kitűnik, hogy nem ért a kutyákhoz, sőt néha előfordul, hogy kifejezetten veszélyt jelent a kutyája rá vagy másokra. A gazda pedig kérdez, de a kérdéséből legtöbb esetben nem lehet megállapítani, mi a konkrét probléma (pl. miért morog rá a kutyája), ehhez látni kellene a kutyát, a kutya-gazda kommunikációt stb. Ehhez szükséges egy hozzáértő személyes jelenléte. Valamint, hogy a gazdi megtanulja az alap dolgokat, melyekről sok esetben fogalma sincs.

Régen inkább haszonállatként tartották és kezelték a kutyákat, ha elpusztult, hoztak másikat, nem kötődtek különösebben hozzájuk. Manapság a legtöbben családi kedvencként, társállatként tartják, sok esetben városi környezetben, lakásban, ezért változik a kutyákkal való együttélés, bánásmód is.

Második: nagyon nem mindegy, milyen szemléletű a kutyaiskola, és azon belül milyen az oktató. Sajnos sok a kókler ebben a szakmában is.

2020. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert a legtöbb dolog, amit fent leírtál alap dolog, az következik belőle, hogy a gazdinak 0 érzéke van a kutyákhoz, nem érti az egész folyamatot, hogy mi miből következik. Ezekről könyvek szólnak, nem véletlenül. Egyébként meg ahány probléma, legalább annyi megoldás. Vegyük példának az ugatást: lehet hogy félelemből ugat, lehet hogy túl izgatott, lehet azért, mert bevédi a gazdit, lehet azért, mert túl sok benne a felgyülemlett energia és így vezeti le. Ezerféle lehetőség van mind a probléma forrására, mind a megoldására.


Amúgy a sétáltatás is egy elég érdekes dolog, ebben egyetértek veled. Az én kutyám teljesen jól elvan egy nap, ha fél órát bikejöringezünk. Ezzel kifutja magát, sprintel, húz egy csomót. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít és igen, szerintem is túloznak gyakorin sokszor.


Szerintem senki nem írt olyat, hogy szar, hogyha dolgozol. Viszont ha te 12-14 órákat vagy távol a kutyától (akár munka miatt) az senkinek nem jó.


Ugyanígy a panelban tartásba sem szoktak sokszor belekötni, ugyanaz igaz rá, mint a sétára. Ha le van fárasztva a kutya, akkor kertesben és panelban is ugyanúgy csak pihenni fog.


A menhelyi kutyák 90%-a is életvidám, elég ritka a depressziós kutya xd Ettől még ez nem ideális tartási körülmény, nem feltétlenül boldog a kutya.


Te boldog lennél, ha 10-15 évet egy kertbe zárva kéne lehúznod? Nem történik semmi egész nap, nem találkozol új emberekkel, a legnagyobb történés az életedben amikor napi 1-2 alkalommal kaját kapsz. Te boldog lennél így?

2020. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy csak a mi családunknál működött az,hogy mindennap mentek a gyerekek/unokák,rokonok a családhoz,ahol a kutya máris kapta az új ingereket,főleg,hogy nem volt olyan,hogy valaki nem rugdosta/dobálta volna a labdát min.fél óráig a kutyának és ez csak 1 család. Nagyszüleimhez is folyton járt valaki,a kutya mindig kedvenc volt,bárki ment. Ugyhogy megint ott tartunk,hogy honnan tudhatod,h szar volt a kutyának? Nem voltál/nem vagy ott,hogy kifaggasd a kutyust,h hogy érzi magát,de ha ott vagy sem fogod érteni mit mond.

Nem azt mondom,h nincs szörnyű gazdi,van. Sajnos. Mint ahogy elmebeteg emberek is. De egy család kutyájába senki sem lát bele és nem mondhatja,h boldogtalan,azért mert az udvaron él.

2020. nov. 30. 12:06
 5/17 anonim válasza:
36%

Szia, szerintem ket fö vonal lehetseges:


1. a net tele van okoskodo kommentelökkel, akik ettöl erzik magukat jobban.


2. tenyleg ralatnak, hogy kell a kutyaiskola.


Az allattartas valoban sokat valtozott az utobbi evtizedekben, evekben. Kutyanevelesi temaban rengeteg egyebkent is hasznos cikket tudsz olvasni a neten, ezen kivül meg talalsz videokat, de könyvtari könyvek is a segitsegedre lehetnek.


Szerintem, aki megengedheti maganak, az vigye, mert csak profitalhatnak belöle mindketten. Negativ peldarol szemely szerint meg nem hallotam, de persze ilyen is van.

Erdemes utana nezni, ismerösöket is kerdezni es aztan el lehet dönteni, hogy tanuljon-e az eb szakertötöl, avagy sem.

2020. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

"Ha ugat a kutya-kutyaiskola mert rossz a szocializációja"

Ebben semmi ördögtől való nincs. Megfelelően lemozgatott és szocializált kutya nem fog őrjöngeni (ami nem egyenlő a jelzéssel egyébként).

"Ha morog-kutyaiskola"

A morgásnak oka van, nem csak poénból csinálják. Ezt az okot kiderítik a kutyaiskolában.

"Ha nem jön ha hívom-kutyaiskola"

Ezt nem is értem. Egyértelmű, hogy a kutyaiskolák megtanítják a kutyának és a gazdinak, hogy hogyan tudnak együttműködni, amibe beletartozik az engedelmesség. Konkrétan erre vannak a kutyaiskolák.

"Ha bepisil-kutyaiskola"

Ezt nem is láttam még, mert iszonyat hülyeség. A kutya magától megtanulja, hogy hol van a kint és hol a bent, és ha van rá lehetősége, igyekszik kint végezni a dolgát. Attól hogy állatok, nem igénytelenek, nem akarnak a saját piszkukban mászkálni és feküdni.

"Ha más kutya nem szimpatikus neki-kutyaiskola"

Ez megint olyan, amit nem igazán értek. A kutyaiskolában megtanítják, hogyan szocializáld a kutyádat, hogy hogyan tudod hozzászoktatni a fajtársaihoz. Ez nem azt jelenti hogy minden egyes kannak ki kell jönnie másik kanokkal, mert ez nem mindig így megy, hanem azt, hogy brúnóka ne roppantsa szét fifikét, mert nem tetszik neki és olyan kedve van.

"Ha nem sétáltatom napi 5órát,szar gazdi vagyok."

Ez teljesen kutyafüggő. Ha olyan kutyád van, akinek elég a kis mozgás is, akkor ne foglalkozz azzal, ha valaki azt mondja, mozgasd többet. Ha nem elég a mozgás, azt látni fogod. Akkor vagy szar gazdi, ha olyan kutyát tartasz, akinek nem tudod vagy rosszabb esetben nem is akarod kielégíteni az igényeit. Semmi baj nincs azzal ha nem napi 5 órás sétákra viszed, csak akkor ne magas mozgásigényű kutyát válassz.

"Ha dolgozok szar vagyok."

Hiszed vagy sem, a legtöbb kutyatartó dolgozik. Egyedül a nyugdíjasok azok, akik egész nap otthon tudnak lenni a kutyájukkal, mert a felnőttek dolgoznak, a tinik meg iskolába járnak. Ezzel megint semmi baj nincs, hozzászokik a kutya hogy mettől meddig nem vagy itthon és utána van séta.

"Ha panelba élek,minek nekem kutya."

Szerintem itt gyakorin a legtöbben pont amellett érvelünk, hogy a panelban tartott kutyákkal sokszor sokkal többet van foglalkozva, mint a vidéki kertbe kivágott kutyákkal, mert itt mellettünk van a kutya és minden nap több séta is van, falun pedig tapasztalatból tudom, hogy sokan nem is viszik sétálni a kutyájukat, mert azt hiszik, hogy elég ha a kertben van a kutya, gazdi meg ki se jár hozzá, "örüljön hogy enni kap" mentalitással nem sokat törődnek a kutyákkal. Ez nyilván nem mindig így van, de sok vidéki kutyás abban a tévhitben él, hogy a kert mérete és a kertben töltött idő egyenesen arányos a kutya boldogságával, ami nagyon nem így van.

Az meg hogy a nagyszüleid nem foglalkoztak a kutyájukkal nem jelenti azt, hogy ez helyes hozzáállás. Régen teljesen más mentalitás volt, nem nagyon volt érzelmi intelligenciája az embereknek. Volt kutya, de abba senki nem gondolt bele, hogy azzal a kutyával foglalkozni is kéne, sétálni vinni hogy ne párszáz/párezer négyzetméteren élje le az életét, hogy találkozhasson a fajtársaival, hogy ne ingerszegény életet éljen, hogy ne a kertbe kicseszve "le van szarva" módon éljen tizen akárhány évet úgy, hogy a gazdi rá se néz. Szerencsére ez változott/változik, de falun még sokszor ez a felfogás van.

2020. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

A kutyaiskola csak azoknak kell, akik

a) nem tudják a kutyát megnevelni még alap szinten sem. Akiknél a kutya nincs kézbentartva, ezáltal ön és közveszélyes

b) többet akarnak annál, hogy "elvan a kutya a kert végében, majd jönnek az unokák, elég az az inger neki". Akiknél a kutya tényleg társ, családtag, így dolgozni, komolyabban foglalkozni is akarnak velük. Netán sportolni is.

2020. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mikor a németjuhászom lefojtotta a szomszéd tyúkjait(3 hónapos volt),mindenki a kutyaiskola mellett pártolt,elvittem. Sok pénzbe(akkor még drágább is volt) és időbe telt,de rosszabb lett. 1 évesen mar anyukámat is megharapta.


Itt meguntam a kutyaiskola dolgot és az ösztöneimre hallgattam a nevelésében,pedig abszolút kezdő kutyás voltam.

Most 6 éves,igazi szeretet,senki nem bánt,de a házat óvja és 3 libát "babusgat" a hátsó kertben már 2 éve. Egyáltalán nem értem a kutyaiskola dolgot. Nem Istenek ők sem,hogy minden kutyát hozzájuk kelljen hordani.

2020. nov. 30. 13:02
 9/17 A kérdező kommentje:
Nyílván nem úgy értettem,h a hátsó kertben él a libákkal :D de kijár hozzájuk. Falu,kertes ház,köszöni jól van és csak napi 30 percet sétál.
2020. nov. 30. 13:05
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
És mit mondasz annak a gazdának, akinek szökik a felnőtt kutyája, rombol, agresszív emberekkel és állatokkal is? Aki képtelen behívni a kutyáját, képtelen normálisan és biztonságosan sétáltatni? Aki évek óta képtelen megnevelni a kutyáját?
2020. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!