Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz ez a táp a talált...

Jó lesz ez a táp a talált német juhászkutya jellegű keverék kölyökkutyámnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg Pedigree junior konzervet kap, így hirtelen ezt tudtunk csak venni pár db-ot. Most rendelném ezt:

[link]



#kutya #etetés #junior #talált kutya #száraztáp #német juhász jellegű keverék
2020. nov. 30. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Pedigree nem valami jo, azt hagyjatok el. Etessetek csak tappal inkabb, gondolom (es remelem) 6 hetes mar elmult, nem kell annyira puhat ennie, de amit linkeltel se egy nagy minoseg, nem valami sok benne a hus. Mennyit szannal a tapra?
2020. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

1: Leghamarabb 8 hetesen lehet a kérdezőnél a kutya, az az állatvédelmi törvényben is rögzítve van


A pedigree valóban szörnyű minőségű. Olyan tápot keress amiben sok hús van, kevés gabonàval. Ha nem friss, hanem szárított húst írnak az mégjobb, mert a húsnak a fele kb víz. (Ahogy azt a linkelt tápnál is lehet látni) Hiába írják a tápra hogy 70% friss hús, el a valóságban maximum ilyen 40%ot takar. Mivel kölyök, ezért kapjon kölyöktápot még.


A Brit Prémium pl már viszonylag jó táp, ráadásul nem is egy ökör ára.

2020. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Amit linkeltél az nem rossz (jónak sem mondanám, de teljesen megfelel a célnak, össze sem lehet hasonlítani a Pedigreevel meg a többi élelmiszerboltos hulladékkal) viszont én a csirkét kerülném, főleg kölyökkorban. Nem is értem amúgy hogy bizonyos gyártók miért tesznek csirkét a junior tápba.
2020. nov. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, mi a torveny, azert irtam csak 6 hetet, mert addig erdemesebb inkabb konzervvel is probalkozni, utana annyira nem is lenyeges, eleg lehet vizbe aztatni a tapot, ha ugy van. :)
2020. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy talált kutya.

Orvos szerint kb 4-5 hetes körüli és németjuhász keverék/jellegű, de még nem mondja biztosra, mert nagyon kis pici még.

2020. nov. 30. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Oke, de a korat nem irtad, plusz akkor sem jo a pedigree, meg amit linkeltel. Az orvos mit mondott, hogy mivel etesd?
2020. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedigree-t csak átmenetileg vettük, amíg nem találunk, rendelünk egy normális száraztápot, meg amíg kb egy milliméteres foga van.

Akkor mit ajánlasz ilyen árban max? (900ft/kg)

2020. nov. 30. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Brit Premium, Happy Dog
2020. nov. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen korban a Royal Canin starter tapjat eteti minden tenyeszto ismerosom, kiegeszitve ragcsanak nyers/főtt husival. Aztán nyolc hetes korától mehet a kolyoktap, de abbol speciel en mar nem a royalt vennem.
2020. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!