Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám most még csak...

Ha a kutyám most még csak láthatóan a jutalom falat miatt jön oda hozzám,akkor később is csak az miatt hallgat rám?

Figyelt kérdés

6 hós amúgy.


Helyesbítek,természetesen odajön hozzám,hanem maga a "gyere ide" parancsszóra gondolok. Szalad ha azt kiáltom,gyere ide,de látható,hogy várja a jutalomfalatot.


5 évesen is majd csak a falat miatt jön? Vagy a "maradsz" parancsot is csak akkor fogja teljesíteni?


2020. dec. 1. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A jutalomfalat arra van, hogy jutalmazd ha valamit jól csinál, hogy a kutya megértse, mit szeretnél tőle. Ha már érti a parancsot és 10-ből 10-szer megcsinálja, érti hogy mit szeretnél tőle, akkor elvileg el lehet hagyni. Ettől függetlenül én mindig adok neki, ha valamit jól csinál.
2020. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az én kutyám egy nagyon falánk kutya, a kaja hajtja őt. Féltem is, hogy az lesz a végén, hogy semmit sem fog megcsinálni jutalomfalat nélkül. De végül is nem így lett. Mindent megcsinál, amit mondok neki, de sokszor van, hogy utána olyan várakozó tekintettel néz, kis édes, várja a jutalomfalatot. :D De végül is ha nincs is nálam jutalomfalat, nem mutatom neki, akkor is megcsinál mindent, csak na, néha utána nagyon kiakar könyörögni egy kis kaját, de ha nem kap, akkor sem hisztizik. De persze azért szoktam jutalmazni őt.


Szóval kitudja. Néha hagyd el a jutalomfalatot, meg ne pl. egy darab "gyere ide" után jutalmazod őt meg, hanem többet kelljen érte csinálnia. Szerintem. Én például sokszor ha teljesíti a kérésemet, nem adok neki jutalomfalatot, hanem attól függetlenül később szoktam. De most na, ő már 9 éves, teljesít mindent, nyilván sokszor azért várja a jutalomfalatot érte, van amikor kap, van amikor nem, van amikor csak később random adok neki... De engedelmes kutya, szóval nincs vele baj.

2020. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem vezeted be nála, hogy hívásra bemenni egy kötelező szabály, akkor örökké csak a jutalomért megy be. De ha szabály lesz a behívás, elhagyható a mindenkori jutalomfalatozás.
2020. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na most... Elvileg a szabályokat is jutifalattal tudom elkezdeni megtanítani. Tehát,hogy érem el,hogy szabály legyen jutifalat nélkül is? 30ból 60x odajön ha hívom. Ez működik idebent,odakint már csak 10ből 6x,tehát még ezt fejleszteni kell. De hogy lesz ebből kötelező szabály?


Határozottsággal és jutifalat elhagyásával?

2020. dec. 1. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A szabályokat nem feltétlen jutival lehet csak tanítani...


Ne egyik napról a másikra vedd ki a kaját a rendszerből, hanem fokozatosan, van, hogy nem kap és van, hogy igen.


Pár hete mondtak nekem egy nagyon jó ötletet, a kaja odaadása előtt szóval/simogatással kell jutalmazni, így a kutya elkezd a mi figyelmünkért is dolgozni.

2020. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

A szabály azt jelenti, hogy a kutyának kötelező megtennie azt, amit mondasz neki. Nincs olyan, hogy csak 10-ből 6 alkalommal kell megcsinálnia. Ha nem teszi meg, annak komoly következményeinek kell lennie, és el kell érni, hogy igenis együtt működjön veled.


Nagyon nagyon jó a pozitív képzés, de nem elég mindenre.

2020. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Jutalomfalattal tanítottam a behívást, és max akkor nem kap érte, ha véletlenül nincs nálam.


Az elején két alkalommal volt, hogy nem jött vissza hívásra, az egyik indok egy másik kutya volt, a második meg egy nyúl. Ezt akkor és ott szépen megbeszéltük, azóta a kutya 99%ban bármiről lehívható, visszahívható, de attól függetlenül, hogy ez szabály, én mindig jutalmazom.

2020. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem,amit írtok.

1 hónapja van nálunk,eddig szoktattam a környezetet,2 hete kezdtünk el jobban ráhasalni a fegyelemre.

Igen,még nem 100%-os a dolog,rengeteg még az inger neki,ennyi idő után is és kikapcsol.

Bent már mindenre figyel,addig nem nyúl a kajájához míg azt nem mondom,hogy ehet,sok új dolgot tud,de pl ezeket már nem biztos,hogy ingergazdag környezetben is teljesítené. Azthiszem inkább erre kell rágyúrnom,a hol kap hol nem,ezt a mai napon már így csináltam. Csak háát úgy várja... :)

A simogatás ötlet tetszik. Köszönöm.

2020. dec. 1. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok kutyám volt már.

Az elején én is mindig ha tanítottam őket, jutalomfalattal csináltam. Volt olyan köztük aki a kaja miatt csinálta meg amit kértem tőle, de volt olyan is, aki jutifalat nélkül adta a pacsit, helyben maradt, leült, lefeküdt stb.

Én nem nagyon vagyok a jutalomfalat híve, pont ezért.

A mostani kutyámat nagyrészt az nélkül tanítottam meg dolgokra. Ha jól csinálta, dicsértem, simogattam, stb. Persze, volt olyan, amikor kajával vettem rá dolgokra, és amikor helyesen megcsinálta amit kértem tőle, pl. "fekszik, és marad", akkor jutalmaztam falattal, és simivel is. Amiután így megértette, hogy mit szeretnék, elhagytam a jutifalatot, és már szóra csinálja, és nem várja a falatot sem, elég neki, ha megdícsérem, és szépen fekve marad. Nála azért se használom szívesen a jutifalatos technikát, mert falánk, és külön az is feladat, hogy ne akarja elvenni a kaját, vagy ne ugráljon érte.

2020. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kutyán és a gazdán is múlik. A mi kutyánk szerintem mérlegel, hogy megéri-e neki, ingerszegény környezetben odajön, izgalmas helyzetekben nem hatja meg. Az már igen, ha látja, hogy hátat fordítok neki és elindulok az ellenkező irányba. Pedig nagyon szereti a hasát. A férjem nem szórakozott sohasem ilyenekkel, éles helyzetben mégis neki fogad jobban szót, mert határozottabb a kiállása. Úgyhogy nekem az a véleményem, hogy a jutalomfalat jó tanításkor, például ha valamire rá akarod vezetni, de a kutya személyiségén múlik, hogy a későbbiekben, amikor már tudja a feladatot, mennyire működik. Az jó módszer lehet, hogy ha falattal stabilan működik, néha elhagyod.
2020. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!