Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkeallergiás kutyának...

Csirkeallergiás kutyának adhatok kacsát?

Figyelt kérdés
3 éves nagy eséjjel csirkeallergiás (a hátan már nem egyszer jött kb. 10cmes seb) labrador. Wolf of Wilderness tápal etetek abból is az Elments termékscsalád. Ha nagy eséjjel allergiás akkor kacsát adhatok neki? Illetve mit adhatok és mit nem? A kacsás válatozatot a napokban adtam neki attól lett neki egy hasonló sebe a mancsán de ez csak talán eléri az 1 cm. De viszont kacsás jutalomfalattól amit lassan 1 hónapja napi szinten adok attól semmi baja. Most kacsát se adhatok vagy inkább csak kacsás tápot ne? Ha nem vagy adaadjuk valakinek vagy egy labis csoportba eladom/odaadom valakinek.

2020. dec. 4. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
A WoW minden tápjában van csirke, az lehet a gond. Szinte minden tápjuk (ha nem az összes) úgy kezdődik, hogy 41% csirkehús.
2020. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld ki a marha húst vagy válts tápot, az is lehet hogy a tápban van valami olyan, amitől kijönnek neki a sebek. Mindenesetre egyenlőre azt tudom javasolni, hogy ne adj neki se csirkét se kacsát hagyj gyógyuljanak be a sebek.
2020. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Most néztem meg, ezekben nincs csirke:

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A legtobb csirkeallergias kutya a csirkezsirra is allergias, nem magara a husra, azaz a feherjere csak. Na most csirkezsir majdnem az osszes tapban van, ha jol megnezed az osszetevoket. En meg hipoallergen tap osszetevoi kozott is lattam csirkezsirt, akkor meg hiaba csak hal van benne peldaul. De az is lehet, hogy masra erzekeny, az en kutyam fule allandoan gyullad es mar rengeteg tapot probaltunk neki, de eddig egy sem hozott 100%-os eredmenyt, szoval szerintem valamelyik alap osszetevore allergias. Legjobb lenne kivizsgaltatni, mert elfajulhat a dolog durvan, az en dragamat kedden mutik a fule miatt, mert a kezelesek meg a "hipoallergen" tapok szrt sem ertek eveken keresztul. Szerintem megeri az allergia tesztet elvegeztetni, tudom nem olcso dolog de ha folyton sebesedik a kutyusod, akkor az konnyen el is fertozodhet.
2020. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Az allergiateszt mit mutatott ki, mikre allergiás?

Vagy még nem is csináltattad meg a tesztet?

2020. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

1#

Igen ezt sajnoy én is észrevettem hogy WoW marhás erre úgy kezd hogy 41% csirkehús

2#

Csirkéset nem is kapott, most a kacsásat hanygolom ha elmúlik lehet felteszem egy labis csoportba hátha valaki etet ezzel

A kacsásan kívül van itthol halas, bárányos és marhás

3#

Ezeket én is néztem de szárnyasfehérje ezekben is van és azthiszem ezektől is kisebesedne

4#

Remélem minden rendben megy majd a műtétkor. Igen ezeket már olvastam meg hogy a 95 nap helyett már 35 napnál vágják őket így lehet hogy a sok cucctól amit beléjüknyomnak azoktól lesz (bár nem tudom én csak olvastam)

Mindíg ha rendelek neki első dolgom hogy nézem az összetevőket ha szárnyas/csirke van benne bármilyen jó lenne azt nem veszem meg.

5#

Allergia tesztet még nem csináltuk de sok tünet van. De a teszt minden képp meglesz tudom 50 vagy 50+ ezer de ha meg nem is allergiás a csirkére akkor meg mégjobban kutakodni kell mert akkor mi baja?


És így lenne még egy kérdésem:

Kacsás jutalomfalatot adhatok neki (ha tápot már nem) mert azokat adtam majdnem 1 hónapig és semmi, ezen a héten adtam a kacsás tápot és már ott a seb?😕

2020. dec. 4. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Majd az orvos megmondja...
2020. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kutyától függ, bár az én kutyám alergiás a csirkére, de a kacsára, libára nem.
2020. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A miénk is kap kacsás jutalomfalatokat attól semmi baja, talán csak a táppal lehet a gond
2020. dec. 8. 18:56
 10/17 anonim válasza:
54%
Az én kutyám nem csak csirkére allergiás, minden baromfira. Szerintem próbáld ki hogy nem adsz neki kacsás tápot se olyan 2 hónapig és ha nem lesz sebes akkor ez volt a gond. Nekünk az állatorvos azt mondta hogy ezt tesztelgetni kell.
2020. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!