Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a probléma? A kutyuso...

Mi lehet a probléma? A kutyusomat a múlthéten műtötték.

Figyelt kérdés

A kutyám farkáról a múlt héten leszedtek egy aprócska cisztát (kb mint egy nagyobb anyajegy). Ezt egy öltéssel össze is varrta a doki.


Annyit mondott cserélgessem a kötést 1-2 naponta, illetve fertőtlenítsem.


Ez így is volt, csak hogy ma észrevettem hogy a kutyus farkának a vége teljesen vörös lett és sokat nyalogatta is.(a varratot nem éri el azt nem bántotta és az szépen is néz ki)


Mitől lehet ez a pirosság és valószínűleg irritáció? A kötéstől? Valamit rosszul csináltam?


Aggódom érte nagyon. Holnap reggel megyünk a dokihoz, csak addig is örülnék ha tudnátok valami tanácsot adni.


Arra is gondoltam, hogy talán szorosabbra kötöttem be a sebét,mint kellett volna hogy véletlenül se tudja valahogy leszedni és ezért?


Vagy próbálta a kötést leszedni, de csórikám csak a farka végét érte el és szét nyalogatta? Talán elfertőződött?

Egyébként nem vérzik/gennyedzik, csak piros neki és úgy nézem kezd kisebesedni..


Köszönöm a válaszokat előre is :(



2020. dec. 4. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
betadine? first spray?
2020. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Természetesen mindkettővel kezeltem korábban.


Ma a doki azt mondta, hogy nem történt fertőzés mert a seb maga teljesen jól van. A varratot is kiszedte. Kenegetni kell tovább de már bekötni sem szükséges hogy inkább levegőzzön a terület.


Én nem hiszem, hogy így kellene kinéznie azért mert sokat nyalogatta.. (a farokvég van rossz állapotban nem az onnan sokkal tavolabb levo varrat)


Annyit mondott tartsam szemelott, ha terjed a sötét rész azonnal menjek vissza....


Kapott gyulladáscsökkentőt és gyógyszereket. Hétfőig várok utána elviszem egy másik dokihoz, főleg ha romlik az állapota.


15x megkérdeztem; biztos nem fertőzés ? - biztos nem. Hát nem tudom.. igaz orvos sem vagyok hogy ítélkezzek, de azért nem vagyok meggyőzve.

2020. dec. 5. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak vörös és meleg, akkor azt én steril gyulladásnak gondolom. Nyilván nem látom, nem vagyok ott, így nem az én dolgom eldönteni, csak egy véleményt mondok. Fertőzéskor szétnyílik vagy elgennyesedik a seb, hiszen olyankor a sejtek tömegesen pusztulnak el (ez maga a genny).
2020. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Még a Kéklukács kenőcs ami nagyon nagyon jó.! Sokszor ad orvos fecskendőben kimérve.

Ha nem javul indokolt lehet másik orvos.

2020. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem amit mondtál 1#-es.


Az orvos is azt mondta, hogy begyulladhatott a bőr a sok nyalogatástól. Ugye többnyire a farkának a végét érte el nem a sebet azért lehet ilyen rossz állapotban.


Egyenlőre úgy látom, hogy nem romlott, de nem is javult - még idő kell. Csak hát nyilván aggódom érte..

2020. dec. 5. 22:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen egyébként csak (nagyon) vörös és meleg. Nem váladékozik. A vége már- már sötétebb lilás árnyalatot vett fel - ezért ijedtem meg.


Meglátjuk, azért majd megírom mi lett, hátha mással is előfordul.

2020. dec. 5. 22:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!