Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek évekig(k...

Van itt olyan, akinek évekig(kb 10) noname tápot evett a kutyája? Mi lett vele?

Figyelt kérdés
Csak őszintén, kérlek, ha esetleg úgy érzed, privátban is megírhatod, nem ítélkezem, tapasztalat érdekelne.
2020. dec. 5. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Ismertem egy 19 éves kis pumikeveréket, mindig a legolcsóbbat ette. Nem volt rövid élete.
2020. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a mamám 3 kutyája sokáig chappin élt. Két sokadik generációs nagytestű menhelyes keverék és egy utcáról befogadott közepes-nagytestű jack russell - agár mix. Az egyik menhelyes, a szuka, gyomorcsavarodásban ment el, így nem gondoljuk, hogy a táphoz köze lett volna. Kb 8 éves volt. A másik menhelyesnek, a kannak elég sok problémája volt. Epilepsziás volt és csontrákja is volt, szegény nagyon nem volt egészséges. Az utcáról befogadott már kb 5 éve Acanát eszik, mert ugye fejlődik a kutyatartás és rájönnek az emberek, hogy ezek a pár százalékos hústartalmú tápok semmire nem jók. Most 9 éves, 7 hónaposan fogadta be a mamám, tehát az élete kb felében chappit evett, de ahogy írtam, már váltott a mamám. Iszonyat egészséges kutya, soha nem volt beteg, hihetetlen mozgásigénye van és ránézésre meg nem mondaná senki, hogy 9 éves. Ha azt mondom, hogy 6-nak kinéz akkor már sokat mondok.
2020. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Pont 10 éve van nálunk, korcs, az olcsó konzervet eszi tésztával keverve, száraz tápot meg konyhai maradékot. Egészséges, állatorvos az oltáson kívül nem látta.
2020. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Nekem 10 éves lesz nemsokára.

Világ életében olcsó tápot illetve maradékot kapott és sosem volt még beteg.

Az egyik ismerősöm pedig Pedigree-vel etetett és a nagytestű kutya 16 évesen ment el.

2020. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Sztem nagyban függ ez attól, hogy benti kutya e vagy kinti. Ha kinti kutya akkor kevésbé okoz neki problémát a rossz kaja, mert ugye többet is mozog, meg telente elég sokat a hidegbe van, ami szintén kedvező hatásokkal bír. Ha időnként pár napig nem etetik a kutyát az is jó hatással van rá. Ami az ilyen helyeken megesik néha anélkül is, hogy tudnák, hogy ez a kutyának hosszú távon jó.
2020. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Ismerosnek...hiaba probaltam meggyozni miert ne etesse ipari hulladekkal a kutyajat, nem hatott. Meg is lett a kovetkezmenye! Az allatorvosi szamlakra ment el az evek alatt "megsporolt" olcso kaja ara.

Allergia, maj elegtelenseg, visszatero fog es inygyulladas.

11 eves koraban altak at Acana szaraztapra es kiegisziteskent foztek neki husokat, porcot, belsosegeket. Tehat nem konyhai maradekot, hanem kifejezetten neki vasarolt husokat, kis repaval, sutotokkel, zoldborsoval ilyesmi.

Par honap alatt rendbe jott az allat, se allergia, a maja is regenarolodott, inyerol a gyulladas lement stb.

Szoval...csak jozan paraszti esz kell hozza, hogy a 4% hustartalmu olcso, gagyi szaraz es nedves konzervekben vajon mi lehet...mert hust azok sose lattak, csak izfokozot, szinezeket, ipari hulladekot! Nem kerdes mire van szuksege egy kutyanak szerintem...

2020. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, írhattok még.

Azért kérdeztem, mert az én kutyám 10 éves keverék kan és most a héten tudtam meg, hogy csendesen gyilkoltam. S-budget, pennys morzsi, tescos brunos, lidls bellosan tápokat ette ezidáig(mikor hol vásároltunk).

Úgy döntöttem bejelentkezünk egy komplett kivizsgálásra, aztán pedig elkezdem jó minőségű táppal etetni. Csak félek, hogy már mindegy. Félek, hogy maradandó betegsége lesz. Ezért kérdeztem. Amúgy neki is eddig csak oltásra kellett mennie, de most volt egy balesete és bevittük városba rendes állatorvoshoz röntgenre. (Nincs baja, csak megütötte.) Akkor mondta az ottani orvos.

2020. dec. 5. 17:20
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi maradékkal és olcsóbb tápokkal etettük a keverék kutyusunkat, 16 évesen halt meg, öregségében aludt el.
2020. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Csak tudnám mit ettek blökiék a kutyatápvilág előtt.
2020. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

9es:

A "kutyatap" vilag elott nem eltek tovabb 6-8 evnel, foleg a csak kerti diszkent funkcionalo ebek. Jobb esetben elaltattak, rossz esetben fejbe csaptak es elastak, sot ez falun sajnos meg ma is igy van. Ameddig hasznos es egeszseges (par ev) addig tartjak az allatot, utana kuka...


Azert mert mi emberek regen barlangokba eltunk es bogyokat gyujtogettunk, meg nyersen ettuk a mammut majat, akkor ma is igy kene!?

Hat nagyon ostoba lehetsz...


21szazad, civilizalt es modern vilag. Fontos megtalalni az aranykozeputat. Tehat ne tescos konzerv, de nem is 3-4000ft/kg-s tappal! Azon mar a szinhust is meglehet venni. Az emberi konyhai maradek pedig tul fuszeres, zsiros a kutyanak. Ezert megkell fontolni jozan paraszti esszel mit kaphat belole. Ennyi. Rem egyszeru.

2020. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!