Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyógyulás esélye? Mi lehet az...

Léna9 kérdése:

Gyógyulás esélye? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kb másfél éves yorki keverék kiskutyám, aki eddig nagyon aktív volt , de kb 3-4 napja nincs a megszokotnál étvágya, kedvetlen,és gyenge. Tegnap dédelgetés közben tapasztaltam, hogy kutyám bőre színe besárgult nagyon levert, remeget és vizelete erős sárga színű. Ma reggel vittem is állatorvoshoz ahol már 40° fogos lázat, mandula gyulladást, és sárgaságot állapított meg így kapott 3 helyre injekciót és közölte,hogy holnap reggel vigyem vissza megnézi az állapotát. Első kérdése hogy kullancs nem-e ment a bőrébe, mivel benti kutya folyamatosan átt néztem mikor kintről bejött és nem láttam hogy lett volna a bőrébe kullancs. Esetleg már mire átt néztem nem volt benne.Arra lennék kíváncsi hogy volt-e még valakinek így kutyája?mikor lett jobban? Felépülhet-e? Válaszotokat előre köszönöm!

2020. dec. 5. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
A kulancsot nagyon nézd meg. Kap valami kulancs elleni védelmet?
2020. dec. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha a doki babéziára gyanakszik, vegyen vért.

Ha sárgaság, akkor is vegyen vért és a vizeletét is vizsgálja ki.

Azért babéziánál nem lesz a kutya sárga és nem lesz mandula gyulladása.

2020. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kutyám nem csavargott össze vissza mikor kiment így feleslegesnek tartottam a kullancs elleni védekezést, nem ment fákközzé, sem olyan helyekre ahol össze szedte volna. Elvégezte a dolgát tiszta helyen, és jött is a szobába.

Ma ismét jártam az állatorvosnál aki 2 injekciót adott neki, és féregtelenítőt, azt mondta hogy a kutya vérszegény azért sárgult be.

Borogattam vizzes ruhával a tanácsára de semmi változás még rosszabb mert felkelni sem bír, fecskendővel itatom.

Szerintetek ha csinálok neki kamilla teát használna legalább a mandulájára?

2020. dec. 6. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül adj neki kullancs elleni kezelést, mi a Nextgard spectra-t használjuk, az kombináltan jó több mindenre. Kullancstól nem tudod megóvni, mert bárhol előfordulhatnak, akár a sün, egyéb kisállat is hurcolhatja a kertben, ahol nem is gondolnád, hogy van kullancs.
2020. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérlek, menj másik orvoshoz! Oda, ahol laborral kezdik a kivizsgálást.

Vérszegénység sem okoz ennyire látható sárgulást.

2020. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!