Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuya rajongók? Nektek mi volt...

Kuya rajongók? Nektek mi volt az a könyv, amiből a legtöbbet tanultátok a kutyákról?

Figyelt kérdés
Van, amit feltétlenül ajánlanál elolvasásra? 10 év körüli gyerkőcnek lenne karácsonyra.
2020. dec. 6. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tud angolul? Mert ha igen Zack George könyveit ajánlom. Érdemes hozzá megnézni a YouTube videóit is, ahol nagyon jól szemlélteti a feladatokat.
2020. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

En a kutyámtól tanultam a legtobbet a kutyázásról es a kutyaoktatotol tanultam meg jo gazdinak lenni. Ami ezen kivul erdekel a temaban, azt a netrol szedem ossze.


Szerintem ha kutyas konyvet szeretnél, akkor vagy regenyekben gondolkodnék (jack london) … vagy altalanos konyvet vennek a kutyáról, honnan szarmaztak, hogy fejlodtek az evszazadok alatt … stb.

2020. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Van körülötte angolul tudó, úgyhogy a youtube videókra feltétlenül felhívom a figyelmét. A fajta leírásokból gondoltam, hogy netről állítok neki össze egy nyomtatható változatot, összeollózom az írásokat.
2020. dec. 6. 11:13
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Jan Fennel: Kutyapszichologia (etologus az irono!!)


Caesar Milan: A csodalatos kutyadoki


Fulop Norbert: Tanulj meg kutyaul (profi konyv a kikepzesrol, feladat tanitasrll)

2020. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy könyvből sem tanultam annyit, mint kutyasuliban, élesben, kutyások között, oktatókkal és tenyésztőkkel beszélgetve. Szerintem egy gyerek esetében fontos, hogy ne egy nyers etológiai szöveget toljunk elé, hanem élmény legyen a tanulás. Ha az a cél, hogy tanuljon meg a kutyával bánni, én egy jó kutyasulit javaslok, ahol inkább az ügyességi dolgokra fektetnek hangsúlyt, nem csak ŐV meg BH van. Az agilityt, akadályokat kifejezetten szokták a gyerekek szeretni. Ha csak egy karácsonyi ajándék kell, akkor jók lehetnek a könyvek, de szerintem a legtöbb jó nem igazán keltené fel a gyerekek érdeklődését. Ha már van kutyusa, akkor inkább valami logikai játékot, szimatszőnyeget, huzit vennék, és azt mutatnám meg neki, hogyan kell használni, mire jó, miért jó.


Ha ragaszkodsz a könyvhöz, Kyra Sundance 101 kutyatrükk című könyve szerintem remek útmutató könnyedebb, látványos trükkök tanításához, amit a gyerek és kutya is élvez.

2020. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Leslie McDevitt Controll Unleashed c. könyvéből. De az felsőfokú angol nyelvtudást igényel és nagyon nem 10 éveseknek lett írva.


Ha 10 éves körülinek kellene ajánlanom valamit, az Andrea Arden Dog Friendly Dog Trainingje lenne, egyszerűen és teljesen érthetően magyaráz, tök cuki rajzok vannak, csak hát az a fránya angol nyelv (ez középfokú szint). Viszont *khem* inspirálódni *khem* tudtok belőle ;)


10 évesnek én inkább kutya testbeszédet tanítanék. Ez a blogbejegyzés kedvencem a témában: [link]

De van nekik hosszú listájuk a témában: [link]


Magyar viszonylatban ezt a blogot tartom kiemelkedően jónak: [link]



Mindemellett osztom #5 véleményét: élőben ezerszer élményszerűbb. A rokonkölköket (még kutya nélkül) egy ismerős oktatóhoz vittem el bemutatóra: kutyatestbeszéd, hogyan szeretnek a kutyák tanulni, klikkerhasználat (azt lehet egymáson is gyakorolni úgy, hogy valakik kiküldünk a szobából, kitalálunk egy feladatot, aztán klikker segítségével valaki "elmagyarázza" mit szeretnénk. vicces.).

2020. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok remek ötletet, nem baj, ha angol, ötletadónak jó lehet, főleg, ha képekkel illusztrált, szerintem össze tudják hozni valahogy.
2020. dec. 6. 12:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan inkabb gyakorlatból tanultam, de Konrad Lorenz művei főleg a Kutya és Ember.
2020. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Casesa Milan könyvei inkább önéletrajzok. Jan Fennel könyve pedig inkább egy sztori, hogy ő hogyan látja a saját kutyáit, emiatt azt sem ajánlom, mert megtanulni belőlük semmit nem lehet.


Zak George és a 101 kutyatrükk viszont nagyon jó könyv, én azokat ajánlom.

2020. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Fennel leirja a sorendisevi szabalyokat,amit tobbszaz ezerert arulnak el a kutyaiskolaban. ki hulye,persze nem ert belole semmit...
2020. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!